Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

23 hours ago, Jumanji said:

Prosirite malo poglede na svet (kinematografije), pa pogledajte recimo Bongov Memories of murder, a mozete i Mother.
Meni je juznokorejska kin. jako zanimljiva.

Sta znam, moj je utisak da onaj ko iole gleda filmove, zna za Juznu Koreju. Stalno cujem komentare kako je njihova kinematografija zapostavljena, ali se uvek pitam u odnosu na koju (pretpostavljam, na "holivudsku produckiju"), jer svaki mali Perica je gledao makar Memories of Murder a oni koji vole malo vise artsy stvari ili perverzije nesto od Kim Ki Duka.

 

Uhvatili smo i mi Jojo-a sinoc, prijatelj koji je bio je istakao posle da mu dosta toga zalazi u kic, da ne zna kako bi sam on srecno pomirio nacizam i humor, i da mu je poslednja scena

Spoiler

sa igranjem bezveze ("kako neko moze posle svega da naprosto tek tako uziva")

 

Link to comment
On 16.2.2020. at 22:18, Jumanji said:

Prosirite malo poglede na svet (kinematografije), pa pogledajte recimo Bongov Memories of murder, a mozete i Mother.
Meni je juznokorejska kin. jako zanimljiva.
Ima tu svasta: The Handmaiden (postoje 2 verzije, odgledazi prvo theatrical, extended verziju posle), ali da ne redjam sada... treba se i prisetiti ostalih, tako da..

Maznula sam ovu listu sa dr.mesta, onako na blic odgledala sam ponesto i mogu reci da su za mene odlicni.

https://letterboxd.com/s_hyperion/list/korea/

hvala ti, ni u snu ne bih znao da ti filmovi postoje.

 

 

odlican parazit inace. kao i zec jojo, kao i svetionik.

Link to comment

Ljudi konačno otkrili korejsku kinematografiju, a ista je već uveliko u padu, i ovaj oskar je stigao nepravedno kasno. Pre Parazita, posebno u periodu 2000-2010 tamo je snimljeno bar 50 boljih filmova od Parazita.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...