Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Lep sam ban popio kada sam forumašici @Hippie  slikovito dočarao svoje načelne utiske o tom :whistle:smeću :whistle:od filma...

 

Ruku na srce, banovali su me to veče zbog opštih reakcija na poraz O'Sullivana od Selbyja u finalu Svetskog, pa se i ovaj film se lepom igrom slučaja našao na putu...

Link to comment

Kako bih ikog lično uvredio povodom Atlasa oblaka...

 

2 minutes ago, Caligula said:

 Volim tvoju agresivnost, inspirise me.

 

Da li si ti svestan da mi samom insinuacijom da te inspirišem navlačiš pola foruma na vrat...

 

Znake pitanja sam namerno izostavio. Tri tačke treba čitati u funkciji znaka uzvika, kakav pristaje retorskom pitanju i koji sam izostavio iz čiste pristojnosti i zbog poslovičnog odsustva agresivnosti...

Link to comment
2 minutes ago, Ajant23 said:

Da li si ti svestan da mi samom insinuacijom da te inspirišem navlačiš pola foruma na vrat...

 

 

eh, nece biti pola, mnogo manje. Ne budi kukavica :happy: inspirises me jbg, imas tu jurodivost koju moram da postujem pa makar vazda bio na suprotnoj strani.

 

ako vec neces da pises o klaud altasu neka ti, ali bas me interesovalo gde si otisao sa kritikom.

Link to comment

meni se klaud atlas uopšte nije dopao. odgledao sam iz 3 puta, jedva.

 

nego, večeras, mrak je rano pao pa veče počinje u 5 preturah po disku pa sam se podsetio "Z". pravljeno pre pola veka a kao da se danas dešava. i demonstracije i kontramiting i "saradnja policiie", batinaši, sudstvo. 

 

da, na stranu tretinjan i montan ali, marsel buzufi je tako dobro odigrao....... i teodorakis!

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

"Boemska rapsodija"... vredi odgledati definitivno!

 

Puna sala u Delta sitiju... sve "matorci"... :D

+1.

 

Kada film traje 2+ sati obicno se nakupi jedno 20+ minuta kad reziser ubaci u ler i film vozi po inerciji.  Onda krene meskoljenje, prisecanje da je trebalo djubre da se baci prilikom odlaska, a moglo bi i pivo da se kupi pri povratku, itd. Ovde toga nema. Sto bi rekao pokojni Vasilije, jedna topla prica. Meni je kao "matorcu" malo smetalo sto pesme bas i ne idu striktno hronoloski po redu, al' ne mari, umetnicka sloboda i takoto. 

Edited by ObiW
Link to comment

Bohemian Rhapsody. 

Više sam u serijama ove godine, ali ovo je bez konkurencije film godine, ako ne i duže u prošlost. Možda malo neobjektivan kao veliki Queen i Fredijev fan (kao što rekoh, top 3, verovatno i THE najlepši glas svih vremena), i kao neko ko je razne situacije u životu prošao i proživeo uz Queen pesme  još od prvog razreda srednje kada mi je drugar doneo 5, 6 njihovih kaseta.

Imajući sve to u vidu rezultat je barem četvrtina filma na ivici suza i i dobar deo uz iste, u jednom trenutku se pored mene lik okrenuo ka meni, verovatno se pitao koji je tebi care...

Rami Malek je odradio posao za barem dva oskara, kao Fredija da sam gledao svo vreme. Ima fenomenanih scena i mini dijaloga, a i režija je na nivou. Live Aid nastup je repliciran savršeno i cenim da će za neko vreme ući u istoriju kao jedna od najboljih scena ikada. Savršeno. 

 

Momenat kada Fredi sazna za AIDS uz pratnju "who wants to live forever" - neopisivo. 

Desetka jbg.

Link to comment

BOHEMIAN RHAPSODY

 

prvi sat filma je nepodnosljivo los, traljav skript i jos gora rezija.

Rami Malek je uradio skoro nemoguce, uspeo je da cak i sa ovako bednim skriptom maksimalno otelotvori Fredija a da ipak ne ostane samo 2dim simulacrum.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...