Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ovih dana se, ne znam po koji put, vraćam na opus Mike Leigha. Svakome ko voli hiperrealistični prikaz "običnih" ljudi i njihovih emocija najiskrenije preporučujem filmove "All or Nothing" (2002) ili "Another Year" (2010).  Veličanstvene psihološke drame i pogled iznutra u život britanske srednje klase.


(Širim krugovima Leigh je poznat po filmu "Secrets and Lies" koji je nagrađen na Kanskom festivalu 1996. godine.)
 

Link to comment
3 hours ago, Borislav said:

Ovih dana se, ne znam po koji put, vraćam na opus Mike Leigha. Svakome ko voli hiperrealistični prikaz "običnih" ljudi i njihovih emocija najiskrenije preporučujem filmove "All or Nothing" (2002) ili "Another Year" (2010).  Veličanstvene psihološke drame i pogled iznutra u život britanske srednje klase.


(Širim krugovima Leigh je poznat po filmu "Secrets and Lies" koji je nagrađen na Kanskom festivalu 1996. godine.)
 

 

On nema lošeg filma. Taman ću reprizirati "Another Year"- jer se prepoznajem u onoj ženi koja nikako da ostvari smisleni Ili bilo kakav socijalni kontakt sa nekim :D ako nisam zamenio sa nekim drugim filmom. A i glavni par je genijalan. :heart:

 

Naked je ipak možda njegov najbolji. Možda. 

 

 

PARAPSIHOPATOLOGIJA.jpg

Edited by pariah
Link to comment

Da rezimiramo: ceo opus je za preporuku.


Ja sam više puta gledao sve filmove koje ste naveli, svi su odlični, uz neznatne razlike u kvalitetu. Slabije poznajem njegove rane radove za BBC, osamdesetih godina, to ću svakako morati da istražim.


Možda bi se, grubo, moglo govoriti o dve vrste njegovih filmova: u prvu bi išle savremene porodične drame, koje za sadržaj imaju fiktivne likove, a  u drugu izleti u epohu koji su zasnovani na istinitim pričama/biografijama.


Prilikom rada na ovim prvim Leigh ima zanimljiv pristup: započinje rad sa glumcima bez ikakvog napisanog ili zamišljenog scenarija. Tokom višemesečnih proba, koje više liče na pozorišne, zajedno stvaraju likove i njihove međusobne odnose, konstruišu situacije i povezuju ih. Tek na kraju, kada oforme celinu, pristupaju snimanju.  (Između ostalog, ovo je razlog zašto je gluma u njegovim filmovima izuzetna. Od svojih glumaca - koji su svakako vrhunski - on u tom dugom procesu izvlači više nego što bi dobio na klasičnom snimanju.)


"Naked" je izuzetan film. Malo se razlikuje od njegovih ostalih po tome što ima veoma izraženog glavnog junaka i po tome što radnja nije smeštena unutar porodice.
 

Link to comment
On 15.10.2018. at 18:56, Haralampije said:

 

Definitivno cu morati da ga pogledam jos jednom za konacan sud.Film je vec podelio kritike  ili ga hvale ili pljuju.Izuzetno naporan za gledanje u prvoj polovini,vise lici na ogled da bi potom procvetao u pravi triler/horor.Kosmati Kosmatos je ipak uradio dobar posao iako film izgleda kao da su ga radila dva reditelja: prvi deo neko na cudnim pecurkama a drugi deo neko dobro utemeljen u zanr.Mnostvo neobicnih resenja kad je kamera u pitanju meni nije smetalo,naprotiv,Ono o cemu je izuzetno vodjeno racuna je zvuk  i muzika koja savrseno prati i upotpunjuje film.Kejdz glumi kako smo i navikli a epizoda Linusa Rouca zakiva.Sveze i intrigantno,pogledajte

 

u kakvom je rodu ovaj kosmatos sa onim kosmatosom što je pravio ramba, kobru i ostale klasike moje mladosti?

 

e: našao, to mu je ćale! 

Edited by steins
Link to comment
23 hours ago, pariah said:

Potroših 20-ak minuta na raspad od "filma"pod imenom The Wolfman-a sa Del Toro-m i Hopkins-om i nekako mi imdb "preporuči"  The Company of Wolves. Režirao Neil Jordan. Pade mi na um njegov The Crying Game i kažem sebi da nema šanse da će ovo ( Neil Jordan plus horor) da valja. Rezultat- odgledao sam ga dvaput i kod mene može da stoji u top deset horora. Bez CGI-a i sličnih sranja, fotografija za desetku, ma lepota jedna. Obožavam kada nađem odličan film i iznenadim sebe, naročito horor-fantasy i kada sam uveren da sam pregledao SVE horor filmove vredne pažnje. Ima ga svugde u hd formatu. Neću više da pametujem već samo da kažem da je ovo za obavezno gledanje. :heart:

 

 

company of wolves.jpg

ja ga odgledao u bioskopu, kod nas je išao sa ovim plakatom

 

MV5BMTkzMTU4MDU2Ml5BMl5BanBnXkFtZTYwNTAx

Link to comment
20 hours ago, Pečorin said:

 https://www.imdb.com/title/tt1590089/

MV5BZDEwZGJiN2UtZDg1My00M2RhLTkzZDUtZmYy

 

Dugo stajalo na hardu negledano, ne znam zasto. Sve do danas. S duznim i istinskim postovanjem za Juznokorejce i ostale Azijate, ali s vremena na vreme me neki ovakav uradak podseti zasto je Japanac jednostavno najjaci.

e, gledala sam ovo nedavno. iako u osnovi rivendž triler, pamtim ga kao prilično melanholičnog. tom utisku verovatno doprinosi naglašeno spor tempo, kao i plavičasto svetlo i izmaglica koji se smenjuju sa mrakom kroz ceo film. ne delim oduševljenje filmom u potpunosti, iako su neki elementi stvarno dobri, npr prikazi dečje patologije i vizuelni dojam. a konačno sam imala priliku i da se upoznam sa muzikom radioheada koju inače uspešno izbegavam svih ovih godina, ali recimo da su se za to iskupili borisom.

 

kad kod azijskih rivendžova, odgledah pre neki dan južnokorejski no mercy. osim efektnog početka i završnice, ništa posebno.

 

gledala sam i 20th century women i ostala ravnodušna, i pored toga što sve u tom filmu izgleda mnogo lepo, ima super muziku i što me je podsetio na tri važne stvari: 1. postoji još žena koje vole da ih neko stalno češka, 2. postoje muškarci kojima brkovi dobro stoje (još važnije podsećanje: billy crudup je jedan od njih) i 3. elle fanning je toliko neodoljiva da sam odmah stavila da se skida i mary shelley.

 

Link to comment
2 hours ago, Borislav said:

Da rezimiramo: ceo opus je za preporuku.


Ja sam više puta gledao sve filmove koje ste naveli, svi su odlični, uz neznatne razlike u kvalitetu. Slabije poznajem njegove rane radove za BBC, osamdesetih godina, to ću svakako morati da istražim.


Možda bi se, grubo, moglo govoriti o dve vrste njegovih filmova: u prvu bi išle savremene porodične drame, koje za sadržaj imaju fiktivne likove, a  u drugu izleti u epohu koji su zasnovani na istinitim pričama/biografijama.


Prilikom rada na ovim prvim Leigh ima zanimljiv pristup: započinje rad sa glumcima bez ikakvog napisanog ili zamišljenog scenarija. Tokom višemesečnih proba, koje više liče na pozorišne, zajedno stvaraju likove i njihove međusobne odnose, konstruišu situacije i povezuju ih. Tek na kraju, kada oforme celinu, pristupaju snimanju.  (Između ostalog, ovo je razlog zašto je gluma u njegovim filmovima izuzetna. Od svojih glumaca - koji su svakako vrhunski - on u tom dugom procesu izvlači više nego što bi dobio na klasičnom snimanju.)


"Naked" je izuzetan film. Malo se razlikuje od njegovih ostalih po tome što ima veoma izraženog glavnog junaka i po tome što radnja nije smeštena unutar porodice.
 

 

To je to. Hvala. Nisam znao za ovaj fazon sa glumcima. It makes sense. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...