Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Bili su producenti i studiji dosta uticajni i pre toga. Recimo, Evans je zahtevao od Coppole da produži film za sat vremena da bi Kum trajao puna tri sata...

Link to comment

Ako sam dobro shvatio ovo sa imdb, originalna verzija iz 1980. godine je trajala 219 min. Onda su ga 1981. godine producenti skratili na 149 (zaobići), a 2012. godine je izašla director's cut verzija od 217 min. Ukupna dužina snimljenog materijala (naravno bez dublova) je 325 min, ali mislim da to nije nikada prikazivano.

Ne znam da li je sinoć bila verzija od 219 ili 217 min.
 

Link to comment
On 1.8.2018. at 13:43, Jimmy Kowalski said:

MV5BZDI1MGIyZDMtYjAyMy00ZWE1LTgzYjctYzM5

 

First Reformed - Posle dugo, dugo vremena Schrader snimio film dostojan svog renomea. Hawke odlican, verovatno najzrelija uloga u karijeri..

 

ne znam da li je najzrelija ali tema je interesantna. uzivala napokon na nesto sto nedostaje danas. jednostavnost. fala na preporuci JK

 

i mnogo mi se svidja kraj i poruka filma. to je to. 

Link to comment
On 4.8.2018. at 17:33, colonelo said:


I ne samo Ćiminovu karijeru.
Zbog njega je bankrotirao čuveni studio United Artists. Tokom 80-tih se u Holivudu skoro niko nije usudio da snima vesterne, sve do Plesa sa vukovima (na pamet mi samo pada Silverado, i možda nešto od Istvuda). I što je vrlo bitno, ovaj film je označio definitivan kraj tzv. zlatne ere Holivuda, kada su reditelji imali potpunu kontrolu nad filmovima. Poslije ovog debakla završnu riječ su ponovo imali producenti.

Ovo što je sinoć prikazano je izgleda duža (director's cut) verzija koja ne izgleda loše.
Mislim da je biokopska verzija bila osjetno kraća, pa je zbog toga bila i dosta konfuzna, što je doprinijelo neuspjehu filma.

 

 

Iste godine (1980), samo nekoliko meseci ranije, United Artists je pustio Hillov The Long Riders (meni jedan od omiljenih vesterna), koji je dobro prosao kod publike i kod kritike, i lepo zaradio. Ali je Cimino potom sahranio UA, a i interesovanje za zanr je drasticno opalo kao sto si i rekao.

 

Ja sam pre mozda nekih 7-8 godina na kanalu Arte gledao tu director's cut verziju od 3,5 sata i bio prijatno iznenadjen. Dobar je to film, ali ga jebe duzina (na Arte nema reklama, a prvi put u zivotu sam ih tada prizeljkivao). Ako ne mozes da ispricas pricu u 2-2,5 sata max, nemoj ni da pravis film, nego mini-seriju. I kao jedna npr. 4-delna serija Heaven's Gate bi odlicno ispao.

 

Link to comment
20 hours ago, mustang said:

 

ne znam da li je najzrelija ali tema je interesantna. uzivala napokon na nesto sto nedostaje danas. jednostavnost. fala na preporuci JK

 

i mnogo mi se svidja kraj i poruka filma. to je to. 

 

I meni se vrlo svideo kraj, pogotovo sto nisam mislio da ce tako zavrsiti. Neocekivan je u odnosu kako se razvijala radnja, mada ne i ako se povlaci paralela sa krajem u Taxi Driveru. 

 

edit: Sad vidim da si banovana. E pa dobro, dok se budes odmarala, potrazi Dreyerov film Ordet,  koji je posluzio Schraderu kao inspiracija za kraj filma..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Pogledao sam Brad's Status iz 2017 god. reditelja, Majk Vajta, meni poznatog po filmu;  Dobra devojka iz 2002 god. Interesantan reditelj, dao sam mu šansu, iako sam pretpostavio da će to biti tipična uloga Ben Stilera, kao npr u Grinbergu, Noa Baumbaha.
 I zaista počinje tako. Priča o čoveku srednjih godina, srednjeg staleža, koji se stalno preispituje kuda ide sa svojim životom. Obično ta kriza srednjih godina i dolazi kada se povlači crta urađenog u svom životu, sa naravno neizostavnim pitanjem; kog statusa su moji prijatelji?! Sa dolaskom Fejsbuka i ostalih društvenih mreža to takmičenje dolazi do izražaja, pokazujući sav raskoš tog neprirodnog takmičenja - ko je bolji i uspešniji. Jedno katarzično putovanje sa svojim sinom, koji je sjajna protivteža, učiniće da stvari pogleda iz različitih uglova. Međutim, to kao da njemu nije dovoljno. Bojao sam se kako će reditelj privesti film kraju - da ne zapadne u kliše. I nije, zaista je  završio misao hrabro i iskreno.

Vredi pogledati!

Link to comment

Unsane (2018)

 

Mene ovaj Soderbergov triler zadovoljio u svakom smislu.

Simpatična mi je i priča o tome kako je snimljen.

Opustite svoje vijuge i dobićete stotinak minuta zabave, tražite li dlaku u jajetu - uživajte u brojanju mana.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...