Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, Majo said:

A Most Violent Year - pfffff. kakav ispuvak od glume i filma. 

 

Bas tako. Posebno sto je Margin Call meni, pa... genijalan. Opsednut sam tim filmom, malo-malo pa ga pogledam ponovo, a na prvo gledanje mi je bio samo dobar. Ali jedno gledanje nije dovoljno :D

Link to comment

Ma, da, posle više gledanja si prodro u prilično jednostavnu diskursivnu prirodu dijaloga na kojima praktično jedino i počivaju likovi i bilo ti je jasnije u kolikoj je meri drama zapravo površna i ironija na kojoj počiva proizišla iz jednostavnih kanona.

 

Dok si na prvo gledanje samo jeftino uživao u obrtima, prepoznavanjima, prilično čvrstom toku radnje dok su ti sve mane prikrivali izuzetni glumci koji su svojim bravurama varirali jednostavne teme sopstvenih likova i u prenaglašenim soloima donosili dinamičnost i snagu koje baš i nije bilo u samom tekstu...

 

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

Meni baš i nije bila tako odlična. Doduše, sam Phillip Noyce je možda pogoršao stvari. Gledao sam ga na otvaranju FEST-a i Noyce se uključio video linkom i pričao kako je film snimio zbog kritike američke spoljne politike i još je onda tu nešto i dodavao u smislu podrške i Beogradu koji je i sam to osetio i razne političke priče koje je napravio kao uvod u sam film. I, zaista, kako sam ga gledao neposredno posle tog komentara, Noyceov uvod je ispao nekakva vrsta najgoreg mogućeg arhiteksta, koji je naglasio, kako se meni činilo, u filmu ionako prenaglašene političke komentara i dodatno ubio lepljivo od vlage i tragova opijuma ono jedno nostalđa sa vrhova usana britanskog diplomate odviše umornog od politike i u staroj boli od ljubavnog trougla poput onog kralja Artura.

 

Sve u svemu, odviše je puno bilo tu politike na silu nakalemljene da bi atmosfera radila išta osim magle naizgledno ozbiljnih komentara...

Link to comment

Šta mu ga znam, politika je najčešće sistem odnosa takve vrste kakva trivijalizuje u ime najprostije funkcionalnosti, takođe je i njena komunikativnost najčešće banalizujuća zato što je tako najefikasnija i potrebno je mnogo umeća da se javi kritika koja nije samo paralelni nivo uobičajene komunikacije, koja se kroz žanr prenosi skupa sa percepcijom dela i koja nije proizišla iz njega već iz unapred odabranih stavova, koji nisu zaista inspirisali i preispitali sebe kroz realizaciju drame...

Link to comment

the warlords

 

MV5BMTI0ODg0NTIyOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMDMy

 

kineski istorijski ratni (sve je jasno) kroz koji povremeno prođe duh vesterna

ima i džet li i endi lau i takeši kaneširo, samo nema moj mali tony leung (chiu-wai) :(

 

 

the five

 

MV5BMmU1NWM3NjItMGJjYy00YmE4LTlmYmItODVk

 

brutalan + omatorilo se, pola sam gledala kroz prste

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...