Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

bravo za stav. podilazi me jeza od ljudi koji se vezuju za stvari. 

 

Materijalne stvari se sve kupe ili se bez njih moze, nema tu puno da se kaze. Ko trosi zivce previse na takve stvari jedini nepovratan resurs na sranja koja su nebitna. Hajde da sam neki profi vozac i da mi je to sve sto imam, pa da se i nerviram sto mi je oduzet 'leb iz ruku. Ovako je to samo skupa igracka, pa jos i osigurana, ne zivim 200 godina da bi mogao da se potresam oko gluposti ;)

A jos dodatno ucvrscenje tog stava se desilo posto sam izleteo na prozor i gledao kako izvlace momke iz auta. Ne bi verovali kakav kamen sa srca mi je pao kad sam video da hodaju sami. Posle senarija koje odvrtis u glavi u tih par sekndi dok ne znas da li su raskomadani, steta na autu ti se stavi u perspektivu. Onda krenes da razmisljas kako je trebalo izvesti psa u jos jednu setnju i kako je postojala odredjena mogucnost da ja ili neko moj bude bas tu...

Ko sto rekoh, veoma jeftino naucena lekcija za njih i malo perspektive za mene, to je rezultat. 

Link to comment

Naravno da ne treba da se rokneš, ali taj prvi momenat spoznaje kontam da nikome ne bi lako pao. Posle par dana svako se pomiri sa stanjem stvari, neće se niko ubiti zbog auta. 

Pri tom, verovatno ima veze i sa finansijskom situacijom vlasnika, za ljude koji nisu osigurani i sl, to može da bude prilično pogubno finansijski, a dok ne uteraju dug da li preko suda ili ovako može da prođe večnost. Primera radi, ortak kupio alfu mislim da je 156, super lepa limuzina, očuvana perfektno, prodao stari doplatio par teško zarađenih hiljada za novi. Drugi dan, sreo ortaka u ulici kao da ga provoza, izađe mu komšija sa ćuprije pokupi ga na putu sa nekim jugom od 200e, neki jadni sirotan, napravio mu štetu od 1500e a ortak radi za 350... Nije ni pokušao da mu uzme pare, ovaj naravno obećavao al nikad od toga ništa.

 

Tako da, mislim da malo preterujete, malo ko će da vidi takvu štetu na svom autu i kaže "pa cool, ide život", osim naravno ako nije kasko osiguran, pa i tada, i to je jebada dok se ne sredi i opravi i izgubi se i tu i živaca i vremena. U prvi mah, kontam da će svako da odlepi, vama svaka čast. :) Naravno, brzo se čovek pomiri sa time i život ide dalje. 

Link to comment

Ne razumem šta će kasko, kad je drugi vozač kriv plaća njegovo obavezno osiguranje. Zašto potezati svoje kasko i gubiti eventualni bonus. Isto i ovo što navodi Mil@n treba da plati osiguranje vlasnika juga.

Link to comment

Jeste, tako su i meni rekli, njegovo osiguranje sve radi.

Sad 10 dana cekamo na zapisnik, posto pretpostavljam da moraju da ga uklesu u stenu negde ili prave 3D model cele situacije. 

Link to comment

Kolega, isto udaren na parkingu, čekao oko 15 dana od uviđaja da uzme zapisnik u Ustaničkoj. Zvao telefonom svakog dana da proveri ali verovatno su zatrpani ili ih nema dovoljno.

 

Inače ono ti užasno izgleda, meni bi srce puklo ne zbog vrednosti nego što mi je žao kad se uništi nešto što je tako lepo i skladno.

Edited by Luther
Link to comment

Kad mi je auto spucao jedan kombi otpozadi, gepek vrata otisla do zadnjih sedista i ostalo. Posle nedelju dana izasao lik iz njegovog osiguranja, zabelezio sta je sve unisteno. Nekoliko dana posle toga, osiguranje ponudilo neku smesnu cifru. Ja kod advokata, saljemo im pismo/pretnju/nempojma > meni prekosutra legne triput veca cifra, blizu stvarne. Case closed.

Najgore mi je bilo sto sam bio bez motorizacije par dana, dok nisam kupio drugi auto. A za sam auto me bolele usi, prodat kao havarisan cim je slucaj zatvoren.

Link to comment

Mene je dusa bolela kad me deda opalio, ne zbog toga sto ne moze da se opravi nego sam mesec dana trazio auto i sve je bilo jebeno skoro savrseno ocuvano i sredjeno a magarac mi sjebao sve u sekundi. Neki dan zamalo neki sa golfom cetvorkom da me drmne na bukvalno istom mestu (jedva je zakocio, izvinjavao se rukom, klasika), i uopste je taj kruzni odradjen odvratno, milion puta mi se desilo na tom ulazu u moju ulicu da ljudi ulete agresivno u kruzni iako vide da je neko vec unutra. Jednostavno ima debila i to je to.

 

A naravno da reakcija zavisi od materijalnog stanja, to je valjda svima jasno. Ja sam smiren po prirodi, vremenom sve vise postajem flegma, ali nije mi bilo svejedno kad se to desilo. E sad, jesam bio prso na 3 sekunde ali sam se brzo sabrao i nije bilo nikakve frke, sto ne bi bio slucaj da je u pitanju bio neki dziber koji bi se jos eventualno bunio. Matori je skontao sta je uradio, posle se natezao oko cifre koju je rekao limar ali platio odma' jer ima love. Da sam ja neki lovator a on sirotinja, mozda bi' mu i oprostio tih 230e, boleo bi me verovatno kurac za tu sicu.

 

Steta za Mazdu ali kontam da moze da se sredi kod dobrog limara.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Koliko ja znam, nema potrebe da cekas zapisnik. Trazi da izadju iz osiguravajuce kuce gde imas kasko da procene stetu da mozes odmah da pocnes da ga sredjujes. Kad dobijes zapisnik nosis ga kod njih pa se oni ganjaju sa osiguranjem tih klinaca i prebijaju stetu, a ti ne gubis bonus kod tvog kaska.

Link to comment

Da, dogovorio sam da moje osiguranje sredi sve, a oni ce se onda naplatiti od njegovog. To je sve nekako zavrseno ispod zita jer mi sestra radi u lizingu i donosi im gomilu posla svaki dan pa imaju prijateljski odnos. Njihova procedura je da daju Mazdinom servisu pa oni onda kazu sta koliko kosta i, naravno, nakarikaju to maksimalno sa svim originalnim delovima i rad procenjuju kao da 20 inzenjera provede 200 dana na tome. Ostaje samo pitanje da li ce Mazda proceniti totalnu stetu, a tu cu videti isto da li moze neki srpski pristup pa da dobijem nov auto. Meni je donekle svejedno ako sasija nije sjebana i bezbednost ugrozena, ali znam da bi me Zli podjebavao zauvek da vozim sjeban auto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...