Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Obozavam da vozim, pa sam nagovorio bolju polovinu da idemo na jedan poveci road-trip (oko 2100 km u jednom smjeru). Tako da sam malo produvao motor na otvorenom putu i postigao veoma dobro vrijeme. Doduse naustrb potrosnje, ali to je prihvatljiv kompromis. Na 95% dionice je ogranicenje 70 milja na sat, tako da sam ga konstatno lozio na 78-80 mph. Normalno, tamo gdje su saobracaj i uslovi dozvoljavali isao sam i brze.

 

v3n3ma.jpg


 

 

Za one koji su isli po I-24, hajlajt je bila voznja uz cuveni Monteagle prevoj (potovo kad se ide na sjeverozapad Chattanooga - Nashville). Idealni uslovi za voznju: usred bijelog dana, suvo, 20 C, rijedak saobracaj, odlican kolovoz. Idem sestom brzinom 80 mph uz nagib od 6%, i auto radi uz pola snage. Spustim u cetvrtu, dodam gas (ne i medjugas :P ) i preticem kamione koji mile pod teretom, a motor ne prelazi 4000 obrtaja.  4-Matic, odlicne gume i 300 konja - pure bliss! 

 

Malo je reci da sam zadovoljan ovim autom.

Link to comment

Nije. :fantom:

 

Ali kao kompromis sto se moraju toliko zlopatiti samnom u autu, zena i djeca me tjerali da stream-ujem jebeni Radio S. Tako da sam dobio lifetime sensory overload od onog julovca Zeljka Joksimovica  :frust:

Link to comment

I ja sam se malo vozao juce i danas, uglavnom Ibarska magistrala i nesto malo gradske voznje.

 

15387424_10210348179853198_1910463956_o.

 

Zadovoljan i potrosnjom i kako auto ide, mada bolje da sam isao autoputem i platio tih par putarina jer je veliki smor ovamo, i zbog krivina a i zbog kolona koje su cesta pojava.

 

Inace mi po gradu trosi izmedju 8.2 i 8.5, a na otvorenom 6.5 kad je ukljucen tempomat na 120. Sasvim korektan autic u svakom smislu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...