Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Ja na poslu dobio Zafiru Flexivan bla bla bla. Presla 60k, u poredjenju sa predjasnjim Touranom koji je presao 360k je startnija i generalno brza, treca brzina je upotrebljivija u gradu, tisha je i manje trosi - sa punim rezervoarom od 50l predje 800km dok Touran sa 60l predje nesto manje od 800km (autoput uglavnom na 135km/h u proseku, Touran na 3k obrtaja ide 130 dok Zafira na 2.5k ide brze od toga). Oba su vanovi, Touran je nesto visi ali mi se cini da je Zafira duza pa mi se kod nje vise dopada teretni deo. Papucice su joj super, posebno kocnica koja ima dubok hod za lagano usporovanje a posle za naglo, mada su i kod Tourana gotovo savrsene za mene. Ono sto je bolje na Touranu su prozori, na Zafiri su prilicno jadni sto me izuzetno nervira tokom pushenja. Touran mi deluje dosta stabilnije na svim putevima. Kompjuter i displej su slichni, na Zafiri malo moderniji al isto sranje. Zafira ima glup stub na nekih 120stepeni od vozaca sto smanjuje preglednost. Tako da je neki zakljucak da je Zafira brza i lepsa (unutrasnjost je neznatno bolja, instrument tabla mnogo lepsa) al cisto sumnjam da ce biti pouzdana kao mazga Touran kad dodje do iste kilometraze.

 

88ed49d8eb2f9da5a370650cc29d2cc8.jpg

Edited by maheem
Link to comment

Jbt, neki tamo di dzej iz neke tamo Srbije ode u Dansku da sljaka i dobije prakticno nov auto kao sluzbeni a ja ovamo radim godinama ko crnac i moram jos da se kockam da bi' zaradio za Astru staru 10 godina... Zivote lutalico...  :cry:

Edited by Zli Gli
Link to comment

Jbt, neki tamo di dzej iz neke tamo Srbije ode u Dansku da sljaka i dobije prakticno nov auto kao sluzbeni a ja ovamo radim godinama ko crnac i moram jos da se kockam da bi' zaradio za Astru staru 10 godina... Zivote lutalico...  :cry:

 

hah vozi bicikl i koristi taxi ko ja. chush auto?! em nemam para em mi je na listi prioriteta na drugoj stranici notepada. 

 

maheeme, jel imas mogucnost izbora ili vozis sta te zapadne? I ko placa osiguranje, gorivo, odrzavanje, putarinu?

vozim stalno Tourana, al ponekad mi zapadne i neki drugi, prvo Seat Leon pa sad Zafira.

Kompanija sve placa za sluzbena vozila. Ali kada bih bio rezident ovde morao bih ga vracati po zavrsetku smene (7 dana). zbog toga, a pre svega zbog amortizacije, lokalne kolege se odlucuju da koriste svoje automobile jer se ispostavlja (ukoliko nemas ozbiljne kvarove jel) da zaradjuju na predjenoj kilometrazi, tako da je pametno uloziti u dobar novi automobil koji mozes koristiti i u poslovne, i u privatne svrhe.

Link to comment
  • 1 month later...

E, secate se one Mazde sto sam veselo objavio kad sam je kupio:

 

 

 

smanjena.jpg

 

 

 

Klinci se naroljali ko bulje, polupali 3 parkirana auta i ko za kurac bas zakacili moj. 

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

e jbg, bedak. sad je pitanje, dal to moze da se popravi da bude OK.

 

Bas tako. Ispostavilo se da imam nesto veza po osiguranjima pa cu videti sta tu moze da se uradi. Ovako na prvi pogled deluje unisteno, ali kad smo zagledali malo bolje, sasija je taman ostala nedirnuta pa cu videti.

Samo sam ostao da razmisljam o klincima koji su mogli da ubiju sebe ili nekoga. Barem su bili toliko sokirani i uplakani da niko od okupljenih nije pokusao da ih ubije, sto je isto nekakav uspeh i za Jerkovic :D

 

@kums: imam, imam, prva polisa i dalje.

Link to comment

A nahvatili su decu?

 

I šta im je izgovor? Bili pijani, pa eto?

 

Ma ja sam video s prozora, komsije prisle odmah da ih izvlace. Klinci su bili toliko pijani, nisu mogli da se povrate od soka, jedan je plakao sve vreme dok nisu otisli na vma. Pandur posle rekao nesto u fazonu: "Ko ih jebe, idu sad da prijave povrede jer se plase da budu ovde, a ako ima povreda onda je krivicno a ne prekrsaj. Sami sebi kopaju rupu.". Doduse, pandur je delovao gluplje od onog odvaljenog fara s auta, ali kontam da su se klinci prilicno zakopali ovim potezom. Doduse, naucili su lekciju bez ijednog mrtvog ili unistenog zivota, pa je i to valjda neki plus.

Nego bilo smesno kad su se skupili svi u kraju i kako dolaze tako krecu da dizu agresiju ka momcima koji su stajali s druge strane, a onda kad ih vide samo se smore i iskuliraju. Dodatni urnebes je sto se okupljena gomila prepolovila kako je dosla uvidjajna murija, sve neko uzurbano: "Aj, idem ja sad komso, javi ako treba neka pomoc...". Znao sam da je kraj skloniji alternativnim nacinima zarade, ali nisam skontao da je bas toliko dosijea skoncentrisano na malom prostoru :D

 

dajte da obrišemo ovo, ko je vido vido je. plašim se za Glija. sjebaće se skroz kad ovo vidi.  :unsure:

 

Jbt, tek me sad puknulo u glavu da Zli sad ima bolji auto od mene :(

 

 

Moje saučešće, Đubre. :(

 

Jbt, kad bi moj ovako najebao mislim da bi svisno. 

 

Ajd ajd, to je i dalje samo komad lima i plastike. Ko mu jebe mater, sredice se vec nekako. Nego sad ima da se nacekam bez auta. Ima li neko iskustva koliko traje popravka u ovakvim slucajevima? Ja sam cuo cifre od mesec do tri. Ako je tri+ onda su me bas zakopali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...