Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Glavna i Odgovorna vozi Pezoa 407SW s tim motorom - ako su isti 1.6 u pitanju, a mislim da jesu - i par puta sam posumnjao da nesto nije u redu sa potrosnjom sve dok ne videh onu tvoju brojku gore.

Cenim da je to to i da ne moze manje, oba auta su poprilicno masivna, ima ih, obaska sto iz onog sto sam ja video vozeci ga, ne stoji uobicajena primedba da je 1.6 motor premali/preslab za tolike aute.

Kako stoji stvar kod tebe sa tom kubikazom i konjazom?

Edited by namenski
Link to comment

Hvala  :), utesiotm si me.

Njoj su, na celu sa mnom  :sleep:, srali da je to malo kubika, te ovo, te ono, mene mrzelo da trazim i proveravam brojke oko ubrzanja i ostale podatketm, ali vozeci se s tim motorom, zaista se ima zmajski dojam, ono bas izistinski.

Ali prosek, doduse u atipicnim uslovima - veliki, dugi usponi, ceste kolone, taj rad - znao da bude i preko 7; doduse u nekim normalnim uslovima kao sto je umereni, dakle cirka 120/130 km/h autoput uredno bude ispod 5.5 ili tu negde.

Obaska sto se Francuzi, uz svu danasnju globalizaciju i konfekciju, jos uvek dobro drze glede sitnica koje si pomenuo, udobrnosti i ostalog sto je u stvari bitnije od tehnikalija.

Link to comment

Ja sam imao u vidu prosek, mada po BC moze da se istera i ta potrosnja; problem sa 407SW je - barem se meni tako cini - to sto ima menjac samo 5 brzina i cenim da je to razlog za vecu potrosnju narocito na autoputu.

Oseca se nedostatak jos jedne u svakom slucaju, motor se u 5-oj jednostavno prevrtitm, a dalje nema.

Link to comment

pri toj brzini na autoputu obaj moj (po board kompjuteru) trosi izmedju 4 i 4.4 litre.

To po onoj VW metodologiji :-)

 

Salim, se to je stvarno izuzetno za toliko vozilo, Ako je stvarno tacno (posto ti trip calculatori nisu pouzdani), to je bolje od hibrida.

Link to comment

To po onoj VW metodologiji :-)

 

Salim, se to je stvarno izuzetno za toliko vozilo, Ako je stvarno tacno (posto ti trip calculatori nisu pouzdani), to je bolje od hibrida.

ma to je kad sam na 120, mozda i nize na autoputu. plus sto je, kao sto kazes, upitno da li je to tacno. vozio sam jednom par minuta 90, da vidim sta ce biti i pokazivao je jedno 3,8 ili tako nesto. ali ko vozi 90 po autoputu? :)

 

svejedno, trosi manje nego sto sam ocekivao. otprilike 2 do 2,5 litara manje na 100km nego Mazda 5.ja pravim oko 2500km mesecno, dakle barem 50 litara mesecno ustede, odnosno oko 700 evra godisnje. nije malo.

Link to comment

pravi prosek potrošnje je od čepa do čepa, pa litraža/km

meni je tu oko 6.5-7 l kombinovane vožnje, a komp ume da pokaže i 4.5l za put od posla ka kući, što mi je suludo

 

@ikar

koji si motor imao/imaš u mazdi? jel umaš neku preporuku glede toga, zet hoće da se ponovi time

Link to comment

2.0 dizel, 110 konja. premda ja ne bih imao ništa protiv verzije od 136 konja, nije ni ovo premalo, kako bi se moglo pomisliti.

 

inače 185000km samo uz redovno održavanje, nula kvarova. izdržljiva životinja. ekonomičan na autoputu i u međugradskoj, neekonomičan u gradu (10l/100km), delom i zbog gabarita automobila.

 

meni je za izbor motora ključno pitanje kako će i gde auto biti vožen. ako je dominantno gradska, onda ovo nije motor za njega.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...