Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Posle 15 (!) godina, zamenio sam moju staru, dobru, Kiu Mentor (što je kasnije postala "Rio" etiketa - u osnovi, isti auto) za Kiu Cerato (ne, ne čita se serator <_< ... )

 

24d076b4a0eb11e38bf00abf480766b1_8.jpg

 

Ova je 6 god. stara i prešla oko 40k. Jedan ženski vlasnik i izgleda skoro nova. (Ok, desio se pomenuti problem sa voskom za poliranje, ali to je greška do prodavaca.)

 

Razmatrao sam i neke Kia Rio primerke, ali su za vrlo slične pare (tj. iste) Cerato modeli znatno limuzinastiji. (Ne, nije crvene boje... nije mi se odlagala kupnja zbog toga).

 

Ono što je meni najbitnije je da je zvuk audio sistema ubistveno dobar. Sad jedva čekam da idem negde kolima, da slušam muziku kako valja (definicija basova je znatno preciznija nego na mom kućnom Technics sistemu). Posebno Primus (zbog ultračvrstog basa) zvuči abnormalno dobro... :thumbup: Na ono što se teško navići je da se (posebno u leru) auto skoro ne čuje, ponekad nisam siguran da li radi ili ne. (To isto je slučaj sa Suzukijem koji sam nedavno prosledio Mrs. Indy - kod njega mi je u početku bio problem da ga vozim, jer je manuelac, a ja menjam brzine po zvuku motora; što je malo teže kada se motor praktično uopšte ne čuje!) Ovaj je automatik i pun malih (ne preteranih) zgodnih detalja, koji puno znače nekom ko provodi 15-tak sati nedeljno u autu. Npr. mali kompartmenti za naočare i sl koji se otvaraju nežnim pritiskom, dupli izvor 12V (jedan na mestu tradicionalnog auto-upaljača, a drugi sakriven u naslonu za levu (vozačku) ruku... zgodno, obzirom na količinu elektronskih uređaja koji se danas pune u kolima. Cruise control (koji stara Kia nije imala) meni takođe valja, obzirom na distance ovde. (Noga koja pritiska gas se odvali od umora i grča posle višečasovnog kontrolisanja pedale). Na auto putu dođe na svoje, tu je jedini problem ne zaspati ("Honey, switch off the TV"). Prtljažnik dosta dobar, a i zadnja sedišta se obaraju.

 

img010.jpg

Stara Kia ostaje u lepoj uspomeni, odlično me je služio (preko 190000 km, kupljen nov) uz svega par problema, i to uključujući i puteve od šljunka i vožnju od 12 sati na preko 40 stepeni i tome sl. Na trade-in sam dobio sramotnu sumu za taj i dalje vrlo upotrebljiv auto, ali to su vam car dealers. (Za privatnu prodaju niti vremena niti živaca, a i trajalo bi verovatno toliko dugo da ne bi imalo smisla ni finansijski).

 

Link to comment

apropo kia rio sport sedana koji mi je jedan od službenih automobila, jako sam nezadovoljan udobnošću, sve mi je pretvrdo

 

ima gomilu nekih gedžeta koje ne koristim i sav je fensi, doduše jarko crven

 

za duge puteve moram da sedim k'o autobusdžija inače ne mogu da izađem iz auta, pošto pauze ne volim da pravim

 

tu mi kia nikako ne odgovara

Link to comment

Što se tiče ovijesa, bivša Kia je imala poznat problem (kako je neko rekao, pravljena je za korejanske, a ne australijske, puteve) da je vožnja tvrda, i u vezi sa time, dosta bučna (povremeno čak i neprijatno). Takođe su korejanske gume koje su se originalno isporučivale na novom autu ("Hankok") bile sumnjivog kvaliteta. U međuvremenu je Kia (kao i bratski joj Hyundai) dosta popravila, tako da sada za ovaj Cerato to zaista ne bih mogao da kažem. Što se tiče tvrdoće sedišta, tu nikad nisam imao problem (ni u modelu '99, ni u ovom novijem... naprotiv, sedenje me odmara, što mi je vrlo bitno obzirom na posao i godine). I kad je u pitanju power steering (valjda beše servoupravljač na srpskom), takođe je napredak ogroman. Bio je prilično kilav u staroj Kiji, mada ne baš tvrd, a u ovoj novijoj je "just right" (za razliku od npr. našeg Suzuki SX4, gde mi se čini previše komotan, gotovo da neko nenaviknut može lako da "oversteer"-uje).

 

U toku zadnjih 10-15 godina je došlo do znatnog pomeranja Kia automobila na tržištu (ima ovaj tekst iz Kanade na tu temu). Moja sestra (u USA) vozi sada samo (vrlo srodni) Hyundai, i kune se u njega (premda ima znatno manje finansijskih ograničenja od mene, let's put it that way).

 

 

 

That said, the public may be closer to accepting Kia as a builder of quality vehicles than many might think. Late last year, ALG released its 2011 Perceived Quality list and it ranked Kia Canada seventh among mainstream brands, behind Mazda, GMC, Toyota, Hyundai, Buick and Volkswagen – and ahead of Ford, Subaru, Honda and Nissan to name just four.

 

Sve je nekako počelo (mislim na popravku kvaliteta i percepcije) od Aussie Open kampanje sa Agassijem. :D

 

http://youtu.be/TUucf0xkLO4

Link to comment

a dijecace, posto si pazario ovu, a posto tapnuo staru kiju?

bas me zanima kolko kosta takvo auto sa takvom kilometrazom kodvas.

 

i jel imas karmin umesto upaljaca?

 

:Jova:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...