Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Meni ta dva auta ista, koje su bitne razlike?

Nema ih.

Osim, kako se danas kaze, restajlinga koji je Dijana predstavljala u odnosu na Spaceka u pokusajima Sitroena da ostane u sedlu u klasi u kojoj su suvereno vladali Nemci sa Bubom i Zabari sa malim Fijatima.

Isti motor malo povecane snage u odnosu na rane modele Spaceka, onaj motor koji je isao i u one mnogo smesne Ami modele sa nagnutim zadnjim staklom, detalj koji su Francuzi kopirali od engleskog Forda, Anglia li bese model.

Umesto vozac/suvozac prozora koji se kod Spaceka otvarao na klapnu, Dijana je dobila klizne prozore, kao Land Rover do skoro, sto je bilo lose reseje jer nisi mogao kosku kroz prozor, pa ono vozis se, boooli te, taj rad.

Francuzima ostaje vecna zasluga sto su Spacek/Dijana bili pojam prostornosti i udobnosti koje su pruzali u odnosu na Bubu i pogotovo u odnosu na male Zabare: to je, naravno, bilo u neka vremena kad si na prvi pogled mogao da razlikujes automobile pojedinih proivodjaca, a ne kao ovo danas, svi isti jbt...

 

E sad ide prica o takozvanoj estetici: cim, kad su automobili u pitanju, cujem rec estetika - hvatam se za kurblu.

Sa estetikom pocinje palamudjenje slicno onom na temama o umetnosti, narocito modernoj.

Automobil nije estetika, on je sentiment, emocija i ko zna sta jos: znam ljude, delimicno i sam spadam medju njih, koji i dandanas pate za modelima, tacnije pojedinim automobilima koji su, ne retko imali ime ili barem nadimak, na koje takozvani poznavaoci odmahuju rukom.

 

Spacek je, nema veze sto je prvobitno bio zamisljen kao auto za sirotinju, bio - Sitroen zaba/ajkula za siromasne snobove.

Koji su kasnije, jel, od njega napravili takozvanu ikonu.

Da se razumemo: on jeste ikona, ali ga pokusati prodavati kao nesto bas toliko izuzetno nema bas nikakvog smisla i to zato sto vecina ljudi koji su vozili/kupovali auto, kao sto rekoh ima, kad je o automobilima rec, neku uspomenu koje se seca sa tugom u srcu, pa radilo se i o najdrtavijim mogucim modelima, Moskvic ili Zapozarevactm including.

 

Prvi auto koji sam kupio svojim parama bila je 1 polovna Dijana; kasnije sam sebi, modiranja ali i nostalgije radi, mogao da priustim rezervu u obliku Spaceka one poslednje Charleston serije: kada je Dijana umrla jedne noci penjuci se uz Maksima Gorkog ka Kalenicu, osecao sam se kao da mi je, daleko bilo, neko najdrazi...

Spacek je, uz svo odusevljenje svim sto Spacek daje, bio samo - Spacek.

Jer, i njega i Dijanu, a i mnoge druge, ubili su pre svega autoputevi proklete im duse: nije nikako svejedno voziti 90 - 110 i pri tom pokusavati da razgovaras sa saputnikom dok ti zile iskacu na celu, urlajuci iz sveg glasa...

Nije islo, jbg, mada i danas znam puteve kojima bih se najradije provozao Spacekom/Dijanom.

Najbolje u varijanti da mogu da ga stavim na prikolicu jednog Holiday Rambler Navigatora  :lolol: , i istovarim ga kad mi dodje...

 

Tako da, sve u svemu, smuti pa prospi: cuvajte svoje auto uspomene, sta god se i za koliko god se velike pare vozilo po belom svetu sve i svasta, to je ono sto vam niko ne moze oduzeti.

Problem je samo u tome sto se u tom slucaju ne radi uopste o autu: radi se o milijardu stvari koje ste u tom komadu lima i plastike doziveli (ili niste), gde ste bili ili niste stigli da odete, u koji su vas roditelji ponosno posadili i poveli na prvo auto letovanje, koji ste sami kupili, u kome ste prvi put..., itd, itd...

 

Jebes estetiku, a narocito pricu o losim i dobrim automobilima: nema loseg auta, najbolji je nov, naravno, jer da ima, a sudeci po zapenjenosti kojom se neki auto napada kao los, sve one koji ga kupe trebalo bi bez odlaganja strpati u odgovarajucu ustanovu ili im, u najmanju ruku oduzeti takozvanu poslovnu sposobnost.

 

Na kraju krajeva, i kad je o automobilima rec, sva poznavanja i sve estetike na stranu, odlucice najverovatnije - ona, Glavna I Odgovorna.

I to, u 99.99% slucajeva zato sto joj se svidja ili ne svidja - boja  :P

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nema ih.

Osim, kako se danas kaze, restajlinga koji je Dijana predstavljala u odnosu na Spaceka u pokusajima Sitroena da ostane u sedlu u klasi u kojoj su suvereno vladali Nemci sa Bubom i Zabari sa malim Fijatima.

Isti motor malo povecane snage u odnosu na rane modele Spaceka, onaj motor koji je isao i u one mnogo smesne Ami modele sa nagnutim zadnjim staklom, detalj koji su Francuzi kopirali od engleskog Forda, Anglia li bese model.

Umesto vozac/suvozac prozora koji se kod Spaceka otvarao na klapnu, Dijana je dobila klizne prozore, kao Land Rover do skoro, sto je bilo lose reseje jer nisi mogao kosku kroz prozor, pa ono vozis se, boooli te, taj rad.

Francuzima ostaje vecna zasluga sto su Spacek/Dijana bili pojam prostornosti i udobnosti koje su pruzali u odnosu na Bubu i pogotovo u odnosu na male Zabare: to je, naravno, bilo u neka vremena kad si na prvi pogled mogao da razlikujes automobile pojedinih proivodjaca, a ne kao ovo danas, svi isti jbt...

 

E sad ide prica o takozvanoj estetici: cim, kad su automobili u pitanju, cujem rec estetika - hvatam se za kurblu.

Sa estetikom pocinje palamudjenje slicno onom na temama o umetnosti, narocito modernoj.

Automobil nije estetika, on je sentiment, emocija i ko zna sta jos: znam ljude, delimicno i sam spadam medju njih, koji i dandanas pate za modelima, tacnije pojedinim automobilima koji su, ne retko imali ime ili barem nadimak, na koje takozvani poznavaoci odmahuju rukom.

 

Spacek je, nema veze sto je prvobitno bio zamisljen kao auto za sirotinju, bio - Sitroen zaba/ajkula za siromasne snobove.

Koji su kasnije, jel, od njega napravili takozvanu ikonu.

Da se razumemo: on jeste ikona, ali ga pokusati prodavati kao nesto bas toliko izuzetno nema bas nikakvog smisla i to zato sto vecina ljudi koji su vozili/kupovali auto, kao sto rekoh ima, kad je o automobilima rec, neku uspomenu koje se seca sa tugom u srcu, pa radilo se i o najdrtavijim mogucim modelima, Moskvic ili Zapozarevactm including.

 

Prvi auto koji sam kupio svojim parama bila je 1 polovna Dijana; kasnije sam sebi, modiranja ali i nostalgije radi, mogao da priustim rezervu u obliku Spaceka one poslednje Charleston serije: kada je Dijana umrla jedne noci penjuci se uz Maksima Gorkog ka Kalenicu, osecao sam se kao da mi je, daleko bilo, neko najdrazi...

Spacek je, uz svo odusevljenje svim sto Spacek daje, bio samo - Spacek.

Jer, i njega i Dijanu, a i mnoge druge, ubili su pre svega autoputevi proklete im duse: nije nikako svejedno voziti 90 - 110 i pri tom pokusavati da razgovaras sa saputnikom dok ti zile iskacu na celu, urlajuci iz sveg glasa...

Nije islo, jbg, mada i danas znam puteve kojima bih se najradije provozao Spacekom/Dijanom.

Najbolje u varijanti da mogu da ga stavim na prikolicu jednog Holiday Rambler Navigatora  :lolol: , i istovarim ga kad mi dodje...

 

Tako da, sve u svemu, smuti pa prospi: cuvajte svoje auto uspomene, sta god se i za koliko god se velike pare vozilo po belom svetu sve i svasta, to je ono sto vam niko ne moze oduzeti.

Problem je samo u tome sto se u tom slucaju ne radi uopste o autu: radi se o milijardu stvari koje ste u tom komadu lima i plastike doziveli (ili niste), gde ste bili ili niste stigli da odete, u koji su vas roditelji ponosno posadili i poveli na prvo auto letovanje, koji ste sami kupili, u kome ste prvi put..., itd, itd...

 

Jebes estetiku, a narocito pricu o losim i dobrim automobilima: nema loseg auta, najbolji je nov, naravno, jer da ima, a sudeci po zapenjenosti kojom se neki auto napada kao los, sve one koji ga kupe trebalo bi bez odlaganja strpati u odgovarajucu ustanovu ili im, u najmanju ruku oduzeti takozvanu poslovnu sposobnost.

 

Na kraju krajeva, i kad je o automobilima rec, sva poznavanja i sve estetike na stranu, odlucice najverovatnije - ona, Glavna I Odgovorna.

I to, u 99.99% slucajeva zato sto joj se svidja ili ne svidja - boja  :P

ništa ne razumem ovaj čaršav.

Link to comment

ništa ne razumem ovaj čaršav.

Кад боље погледам - ни ја  :lol:

 

Svodi se, manje-vise na istost izmedju Spaleta i Dijane.

 

I na ovo u krajnjoj liniji:

 

 

Tako da, sve u svemu, smuti pa prospi: cuvajte svoje auto uspomene, sta god se i za koliko god se velike pare vozilo po belom svetu sve i svasta, to je ono sto vam niko ne moze oduzeti.

Problem je samo u tome sto se u tom slucaju ne radi uopste o autu: radi se o milijardu stvari koje ste u tom komadu lima i plastike doziveli (ili niste), gde ste bili ili niste stigli da odete, u koji su vas roditelji ponosno posadili i poveli na prvo auto letovanje, koji ste sami kupili, u kome ste prvi put..., itd, itd...

 

Jebes estetiku, a narocito pricu o losim i dobrim automobilima: nema loseg auta, najbolji je nov, naravno, jer da ima, a sudeci po zapenjenosti kojom se neki auto napada kao los, sve one koji ga kupe trebalo bi bez odlaganja strpati u odgovarajucu ustanovu ili im, u najmanju ruku oduzeti takozvanu poslovnu sposobnost.

 

Na kraju krajeva, i kad je o automobilima rec, sva poznavanja i sve estetike na stranu, odlucice najverovatnije - ona, Glavna I Odgovorna.

I to, u 99.99% slucajeva zato sto joj se svidja ili ne svidja - boja   :P

 

 

Link to comment
  • 7 months later...

6fae6248a384c34cda233210b335c0bc.jpg

Igram se malo s ovim. Dobar je ali mnogo veliki pa cu da ga uskoro trejdujem za nesto manje.

I sta je bilo, jesi li se resio tog kamiona? Ja jos uvek teram onu Mareu karavan, evo vec trecu godinu. Moze i ona dosta da ponese, a i ne kvari se mnogo s obzirom koliko je vozim.
Link to comment

M CX-9. Stane 7 u njega - dosta komotno al' zato prtljag za svako srpsko pravoslavno™ jedino u prikolicu moze da se sabije. I troshi "po gradu" k'o da smo u Amerikama... Najmucniji osecaj - kad se skinem sa autoputa (110+) i moram da propisno usporim na 50-60... Kao da stoji. U sustini - popustio sam pod pritiskom - trebalo je da uzmem CX-7 (ili 5 kako god da se zove u ovogodishnjoj verziji) i za godinu-dve jos jedna kola... 

 

mazda-cx9--W.jpg

Link to comment

mazda je cudo. osim nje imacu teslu suv kad izadje. moja mazda nema terena gde nije isla, presla preko 100K milja i da kucnem u drvo ide ko bombona. menjam ulje, uvek ima dobre gume zenska i jedino sto sam zamenila prosle godine su nosaci motora i kocnice. vw nikad u zivotu vise ne bih kupila i vozila sam neke suv-s ali mazda se pokazala meni najboljom. ima i neka verzija ford escape koja je slicna mazdi tribute. 

 

naravno za dusu bih i dalje audi R8 pa u svaleraciju sa njim :D

 

 

a da, prvi autic koji sam imala u bg je bio dijana :)

bio je nebo plave boje sa belim branicima i zebra sedistima. jednom su joj otkazale kocnice od cafe-cafea pa dole na ulicu gde izlaze tramvaji pored auto puta...da nije bila toliko levo-desno fleksibilna ne znam sta bi nam se desilo....obzirom da se spusta pa na desno kod nane pa na tramvajske sine....nas dvoje je drzalo volan dok su ostali vristali....probala sam da smanjujem brzine menjacem i da dizem rucnu. inace sam je palila na dugme jer sam kljuceve stalno gubila a cesto bih je upalila cekicem po alnaseru. bio je neki tip/mehanicar za dijane na dorcolu, plav, kovrdzav, ucio me da cistim karburator, jbga vreme kada su nam svasta prodavali od benzina. 

Edited by mustang
Link to comment

Vozio sam malo komsijin takav, samo nije bio karavan. Prijatan za voznju, veoma udobno ogibljenje, tako da se udarci s nasih rupa i grba skoro nisu ni osecali. Veoma mi se dopao.

Link to comment

Vozio sam malo komsijin takav, samo nije bio karavan. Prijatan za voznju, veoma udobno ogibljenje, tako da se udarci s nasih rupa i grba skoro nisu ni osecali. Veoma mi se dopao.

Pa...ja ga imam 2,5 godine. Konforan i udoban tenk. Apropo naših rupičastih puteva....češće sam menjao stabilizatore, ali uglavnom su u granaciji ;) dok mi ne daju kvalitetnije pa probiju garanciju. Da ne ispadne da sam siledžija za volanom i da se ne ophodim domaćinski prema autu, ali moja pažnja naspram kratera po našim ulicama...tja. Mogla bi možda manja potrošnja ali 5 metara lima i skoro tona ipo treba da se pokrene...a ovaj auto n eda se pokreće, nego i ako ovako robustan, izuzetno je hitar, startan (turbina jbg) pa i krajnja brzina....sve je OK. Sve ću reći s tim, kada kažem...opet bih ga kupio. Mnogo pre nekih novijih modela.

Link to comment

Na nasim putevima svi imaju probleme s trapom. Ovaj sto sam ja probao je bio benzinac, valjda onaj najslabiji. Nije vukao bog zna kako, ali je radio tiho i bez vibracija. Ipak, komsija rece da nije bas stedljiv.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...