Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

a dijecace, posto si pazario ovu, a posto tapnuo staru kiju?

bas me zanima kolko kosta takvo auto sa takvom kilometrazom kodvas.

 

Košta puno - toliko da sam požalio što uopšte pričam o cenama sa Evropljanima i Amerima. Posle uvek moram da objašnjavam da, ne, nisam ja imbecil, već, da, automobili jesu 30% skuplji u Australiji. Barem.

 

Nema karmin, ali zato ima ogledalce i za vozača (a ne samo na suvozačkom suncoštitniku). Što je zgodno kad sam 10 sati po terenu i mogu da proverim da li mi nije izašla neka bubuljica na sred nosa, pre posete nekoj zgodnoj klijentkinji. Ranije sam morao da se gledam u mobilnom, sa uključenom frontalnom kamerom. Ovo je ipak praktičnije, a i bolje se vidi.

Link to comment

Verovatno ima veze sa raznim državnim taksama, nametima i sl....  znam samo da kad god komentarišem cene s Amerima ili Evropljanima, uvek ispadamo kratkih rukava (ima o tome ovde npr). Posebno to važi u odnosu prema USA. Kod luksuznih kola, razlike u cenama su potpuno neverovatne. (Ali, čak i kod skromnih polovnih auta, i dalje postoje, 20-30% je skuplje kod nas ovo što sam poredio sa rodbinom diljem svijeta).

 

 

 

The enormous difference surfaced in the past few months when the Australian dollar reached parity with the US currency. Immediately we started asking why a Lexus LS460 costs an Australian a sizeable $191,200 - but an American pays $66,230.That's about a third of what we pay.

It's nothing to do with Lexus and the luxury brand isn't alone - all cars are cheaper in the US. We priced a Porsche Carrera S at $88,800 in the US - the same price as what we pay for a base-model diesel Land Cruiser GXL.But in Australia, the Porche costs us $282,800 - three times the US price.

Link to comment

Fakin Gringosi, sve im je jeftinije. U Evropi su iste cene kao u USA, samo u evrima, jbg.  Jedino sto je zacepljeno kod njih je npr. MINI, koji se tretira i tamo kao kapric.

Al' kod vas prodaja kola ne pada kao u Evropi, sto znaci da dobro zaradjujete i zivite ko bubrezi u loju :fantom:

Link to comment

secam se kad je nastala ta kia, otkupili su valjda neki stari tojotin pogon i zapoceli proizvodnju kutija za sumanuto velike cipele sa motorom.

vidje ih sad de su.

Link to comment

a ja sa sve nadam da ce indi sebi dati 1 oduska i kupiti onaj jebacki holden sto je kacio pre nekolko godina, sto lici na betmobil :(

U nekom boljem svetu, tako bi i bilo.

 

Međutim, realnost je da pored puteva ostaju "vintidž" Ozi modeli, a po istima nezaustavljivo praše Korejanci i Japanci. Kako ono kaže Ry Cooder

 

What do you drive, I like Chevrolet
They don't make them like they used to do
If it's Japanese, please don't feel ashamed
Come sit here with me there's just room for two
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...