Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

neslaganje je pogrešan izraz.

moje potpuno nerazumevanje toga o čemu pišeš (razgovaranje sa sopstvenim kosturom, wtf?) je već tačnije.

 

bolje je da se raziđemo ako već nema poštenog razgovora (to što ti zoveš ozbiljno, ja zovem pošteno). 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

pt with all due respect nisam sigurna da je bas lepo lepiti etikete "pogresno" i "alternativno posteno" nekom samo zato jer imate drugaciji pogled na stvari.

Link to comment

ne lepim etikete (a ako eventualno da - onda ih lepim sebi lično), već objašnjavam:

1. da ne mogu da kažem da se ne slažem sa njim, kad ga za početak ne razumem šta govori

2. da ono što on kod mene percipira kao ozbiljnost ja smatram poštenjem (u smislu dužnosti da na taj način pristupam takvoj jednoj temi).

Edited by pt 2.0
Link to comment

ne lepim etikete (a ako eventualno da - onda ih lepim sebi lično), već objašnjavam:

1. da ne mogu da kažem da se ne slažem sa njim, kad ga za početak ne razumem šta govori

2. da ono što on kod mene percipira kao ozbiljnost ja smatram poštenjem (u smislu dužnosti da na taj način pristupam takvoj jednoj temi).

pa tesko da ce se neko resiti da objasnjava kad ga u startu ovako napenalis. missim nije on ja :D

 

to sto neko ne pristupa temi uz smrtnu ozbiljnost ne znaci da je ne shvata ozbiljno, sta znam bar meni je crni humor jedno od efikasnijih sredstava odbrane protiv svakolikog zla. ako si u stanju da se necemu smejes (ne ono haha, nego da ga izvrgnes ruglu i time mu neutralises moc), to je svakako nesto pozitivno ako nista za moje mentalno zdravlje.

Link to comment

to sto neko ne pristupa temi uz smrtnu ozbiljnost ne znaci da je ne shvata ozbiljno, sta znam bar meni je crni humor jedno od efikasnijih sredstava odbrane protiv svakolikog zla. ako si u stanju da se necemu smejes (ne ono haha, nego da ga izvrgnes ruglu i time mu neutralises moc), to je svakako nesto pozitivno ako nista za moje mentalno zdravlje.

ali meni to uopšte nije bitno za ono što zovem pošten razgovor o bilo čemu.

ono što mi jeste bitno je da sagovornik pošteno učestvuje u temi i do kraja jasno kaže šta o tome misli, na koji god način hoće.

 

u tom smislu - ti si jasno rekla šta misliš (da govoriš pre svega u domenu psihičkog zlostavljanja, kako reaguješ u takvim situacijama i da se osetiš dobro kad uzvratiš, itd.). aram nije rekao ništa. ništa konkretno i razumljivo. a onda je to ništa branio time da on ne može da bude ozbiljan u ovim temama.

Link to comment

ali meni to uopšte nije bitno za ono što zovem pošten razgovor o bilo čemu.

ono što mi jeste bitno je da sagovornik pošteno učestvuje u temi i do kraja jasno kaže šta o tome misli, na koji god način hoće.

 

u tom smislu - ti si jasno rekla šta misliš (da govoriš pre svega u domenu psihičkog zlostavljanja, kako reaguješ u takvim situacijama i da se osetiš dobro kad uzvratiš, itd.). aram nije rekao ništa. ništa konkretno i razumljivo. a onda je to ništa branio time da on ne može da bude ozbiljan u ovim temama.

rekao je da ne moze da razgovara ozbiljnim tonom, a ne da ne moze da bude ozbiljan u ovim temama.

to su za mene veoma razlicite stvari. anyway, nisam mu ja advokat i nije mu maca pojela jezik pa nek prica sam ako hoce :)

Link to comment

SAD: Neonacista prešao u islam i ubio cimere

Mladić s Floride ubio je svoja dva cimera i rekao policiji da je to učinio zato što su bili neonacisti i omalovažavali su njegovo nedavno preobraćanje u islam.

Kako se navodi u sudskim dokumentima, u stanu u gradu Tampa, gde su se nalazila tela žrtava, istažitelji su pronašli nacističke i rasističke simbole, uramljenu sliku bombaša iz Oklahoma sitija Timotija Mekveja, eksplozive i radioaktivne supstance, a ispred stana stajao je i plakao u vojnoj uniformi četvrti cimer Brendon Rasel.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=05&dd=23&nav_category=78&nav_id=1263499

Link to comment

... nije mu maca pojela jezik pa nek prica sam ako hoce :)

:heart:

 

Pa ja rekoh da necu, al vuku me za jezik :D

 

pt, to sto ti nisi razumela ne znaci nuzno da ja nisam nista rekao. mislim mogu i ja da wtf-ujem npr. "put bez povratka", ali takav nacin razgovora nas nece nicemu dobrom odvesti. posebno uz uplitanje postenja.

Link to comment

pt, to sto ti nisi razumela ne znaci nuzno da ja nisam nista rekao. mislim mogu i ja da wtf-ujem npr. "put bez povratka", ali takav nacin razgovora nas nece nicemu dobrom odvesti. posebno uz uplitanje postenja.

naravno da možeš da WTF-uješ ako ti nije jasno šta sam htela da kažem.

a htela sam da kažem da situacije poput radojeve neretko vode u ubistvo drugog čoveka i/ili sopstvenu smrt i to sam označila kao "put bez povratka" (dakle, fizički prestanak egzistencije ili ostatak života sa svešću da si ubio drugo ljudsko biće).

 

ako je nekom drugom jasan tvoj stav o ovoj temi, volela bih da mi objasni ili prepriča taj stav iz ovih postova (nakon toga je usledilo objašnjavanje meni kako sam ozbiljna, kako preterujem i kako se ne slažemo):

@radoye

 

Druze, svaka tebi cast.

 

I to, svakako  :)

 

Pa pazi, ostavlja trajne posledice. Samo sto ja mislim da su te posledice pozitivne  :)

 

Ko se smejao? Ja sigurno nisam. A poenta i jeste u tome "puna svest o tome sta mogu da uradim u odredjenim okolnostima". Naravno da zna biti zastrasujuce, ali bolje je znati i takve stvari o sebi.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ja vas molim da svi učesnici u diskusiji potvrde da ne govore o nanošenju teških telesnih povreda i lišenju života u smislu planiranja i podstrekivanja na bilo koju aktivnost prema konkretnoj osobi bilo da čita ili ne ovaj tekst več samo u smislu teoretske rasprave u ptpuno apstraktnom smislu, kao i da im nisu poznati nikakvi konkretne radnje trećih lica koje se odnose na ranije navedene ili slične aktivnosti.

Link to comment

i slažem se sa radoyem da centralni osećaj koji postoji u čoveku koji se sa tako nečim suoči nije želja za nasiljem po sebi, nego svest da si spoljnim okolnostima doveden u stanje koje je neizdrživo i da ćeš učiniti sve (doslovno SVE) da takvo stanje prestane.

samo što je često najbolja stvar koju možeš da uradiš upravo ono što u kič filmovima savetuju - da okreneš leđa zlu i odeš.

to nije kukavičluk, već svesna (i jezivo teška!) odluka da ne odeš u to stanje mira u kojem si spreman da drugu osobu mlatiš do smrti, ili joj uništiš život raznim drugim sredstvima u slučaju da ti fizička snaga nije lični asset.

 

Pazi, JA sam mogao da se okrenem i odem, uostalom zato sam i otisao prvo sa sela a zatim i iz Srbije jer ne zelim da se susrecem sa ovakvim situacijama (ne bukvalno ovako ekstremnim, naravno). Ali moj otac nije imao takvu opciju a morao sam da ga zastitim. Teska je to prica, on je sada vec pokojni, i sam je u mnogome kriv za svoju sudbinu, ne bih da ulazim u detalje, uglavnom kakav je takav je ja boljeg nisam imao - moj je.

 

Nekad izbora jednostavno nema, i moras da ucinis ono sto mora da se ucini. Ili makar da pokusas.

Link to comment

naravno da možeš da WTF-uješ ako ti nije jasno šta sam htela da kažem.

a htela sam da kažem da situacije poput radojeve neretko vode u ubistvo drugog čoveka i/ili sopstvenu smrt i to sam označila kao "put bez povratka" (dakle, fizički prestanak egzistencije ili ostatak života sa svešću da si ubio drugo ljudsko biće).

 

ako je nekom drugom jasan tvoj stav o ovoj temi, volela bih da mi objasni ili prepriča taj stav iz ovih postova (nakon toga je usledilo objašnjavanje meni kako sam ozbiljna, kako preterujem i kako se ne slažemo):

pt, da li bi imala grizu savesti, bila upropascena kao licnost na putu bez povratka kad bi recimo gurnula u provaliju pobesnelu divlju svinju koja ti napada prijatelja/dete/random coveka? e ovo je nesto slicno.

 

naravno nemam empirijskog iskustva ove vrste pa mozda zato ovako pricam, najblize sto sam bila tome je da "svinja" dobije otkaz i vrlo verovatno bude blacklistovana za bilo kakav bolji posao u buducnosti, znaci ipak atak na egzistenciju u nekom smislu.

da li mi je zao? ha, ha. ha.

 

sto se tice vase rasprave wtf or not to wtf, mislim da nije konstruktivno gadjati se tako pompeznim kvalifikacijama.

a nije ni lepo, a ni elegantno.

Link to comment

leia, daviš me tom nerazumnom i nepotrebnom advokaturom i promašuješ temu stalno.

poslednji put: ne etiketiram arama, ne vređam arama, ne želim uopšte da pričam o aramu ili bilo kom drugom forumašu.

ne radim jebeno ništa osim što iznosim svoj stav o temi (O TEMI) i kažem da mi nije jasno (najiskrenije) šta je uopšte njegov stav.

nema razgovora ako nema iznetih stavova.

to je sve.

Link to comment

leia, daviš me tom nerazumnom i nepotrebnom advokaturom i promašuješ temu stalno.

poslednji put: ne etiketiram arama, ne vređam arama, ne želim uopšte da pričam o aramu ili bilo kom drugom forumašu.

ne radim jebeno ništa osim što iznosim svoj stav o temi (O TEMI) i kažem da mi nije jasno (najiskrenije) šta je uopšte njegov stav.

nema razgovora ako nema iznetih stavova.

to je sve.

pa ok, nastavi onda da pricas sama sa sobom ako ti je davez da ulozis napor i pokusas da sagledas stvari i sa tudje tacke gledista.

nije ni cudo sto ga mrzi da ti crta.

Link to comment

pa ok, nastavi onda da pricas sama sa sobom ako ti je davez da ulozis napor i pokusas da sagledas stvari i sa tudje tacke gledista.

nije ni cudo sto ga mrzi da ti crta.

važi se. al za to prvo ti moraš da ućutiš i prestaneš da me daviš kao zmija žabu.

kad prestanem da ulažem napor da tebi odgovaram, možda mi ostane mentalne snage da shvatim šta je aram na osnovu onih šturih rečenica mislio.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...