Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

važi se. al za to prvo ti moraš da ućutiš i prestaneš da me daviš kao zmija žabu.

kad prestanem da ulažem napor da tebi odgovaram, možda mi ostane mentalne snage da shvatim šta je aram na osnovu onih šturih rečenica mislio.

molim? :D

 

izvini nisam znala da je razmisljanje za tebe takav jedan natcovecanski napor, ali ucutkivanje sagovornika kad ti se mozak zamori je malo onako... pa ajd bas da ne izgovorim :D

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

izvini nisam znala da je razmisljanje za tebe takav jedan natcovecanski napor, ali ucutkivanje sagovornika kad ti se mozak zamori je malo onako... pa ajd bas da ne izgovorim :D

dosadna si, otrovna, troluješ i očito nećeš prestati.

ideš na ignor, sorry.

Link to comment

dosadna si, otrovna, troluješ i očito nećeš prestati.

ideš na ignor, sorry.

a ti si totalno autisticna i uz to bezobrazna za trojicu. aj cao bre

Link to comment

Ja vas molim da svi učesnici u diskusiji potvrde da ne govore o nanošenju teških telesnih povreda i lišenju života u smislu planiranja i podstrekivanja na bilo koju aktivnost prema konkretnoj osobi bilo da čita ili ne ovaj tekst več samo u smislu teoretske rasprave u ptpuno apstraktnom smislu, kao i da im nisu poznati nikakvi konkretne radnje trećih lica koje se odnose na ranije navedene ili slične aktivnosti.

.

 

Naravno da je rasprava potpuno apstraktna i teoretska, pobogu, pa nismo divljaci :)

Link to comment

Ja vas molim da svi učesnici u diskusiji potvrde da ne govore o nanošenju teških telesnih povreda i lišenju života u smislu planiranja i podstrekivanja na bilo koju aktivnost prema konkretnoj osobi bilo da čita ili ne ovaj tekst več samo u smislu teoretske rasprave u ptpuno apstraktnom smislu, kao i da im nisu poznati nikakvi konkretne radnje trećih lica koje se odnose na ranije navedene ili slične aktivnosti.

 

Screen Shot 2017-05-23 at 3.47.15 PM.png

Link to comment

Ja vas molim da svi učesnici u diskusiji potvrde da ne govore o nanošenju teških telesnih povreda i lišenju života u smislu planiranja i podstrekivanja na bilo koju aktivnost prema konkretnoj osobi bilo da čita ili ne ovaj tekst več samo u smislu teoretske rasprave u ptpuno apstraktnom smislu, kao i da im nisu poznati nikakvi konkretne radnje trećih lica koje se odnose na ranije navedene ili slične aktivnosti.

Za sve stavove i pozive na nasilje ja ne snosim nikakvu odgovornost Edited by Delija67
Link to comment

ovaj tvoj komentar delovao mi je kao dosta vedar pristup uništenju sopstvenog života tako što se upuštaš u zlo:

 

ponavljam - nema ničeg pozitivnog u tome da se pređe na onu stranu (čak i ako se mora) i uglavnom je to put bez povratka, odnosno put samouništenja.

posledice su isključivo negativne, najčešće katastrofalne.

 

ova radoyeva priča se dobro završila, i to samo zato što je nasilnik video njegovu spremnost da ga i ubije, ako treba.

međutim, kao što ga je TO zaustavilo, isto tako je moglo i da ga ne zaustavi...

 

i slažem se sa radoyem da centralni osećaj koji postoji u čoveku koji se sa tako nečim suoči nije želja za nasiljem po sebi, nego svest da si spoljnim okolnostima doveden u stanje koje je neizdrživo i da ćeš učiniti sve (doslovno SVE) da takvo stanje prestane.

samo što je često najbolja stvar koju možeš da uradiš upravo ono što u kič filmovima savetuju - da okreneš leđa zlu i odeš.

to nije kukavičluk, već svesna (i jezivo teška!) odluka da ne odeš u to stanje mira u kojem si spreman da drugu osobu mlatiš do smrti, ili joj uništiš život raznim drugim sredstvima u slučaju da ti fizička snaga nije lični asset.

 

ajd ovako malo o tvom poimanju zla:

 

zasto je zlo istuci ga i tako izvrsiti prevenciju a nije zlo da ga policija uhapsi i odvede u zatvor gde bi po nekoj pravdi trebalo da provede nekoliko godina? zar nije nehumanije drzanje nekoga godinama u zatvoru od obicnih batina?

Link to comment

Ja vas molim da svi učesnici u diskusiji potvrde da ne govore o nanošenju teških telesnih povreda i lišenju života u smislu planiranja i podstrekivanja na bilo koju aktivnost prema konkretnoj osobi bilo da čita ili ne ovaj tekst več samo u smislu teoretske rasprave u ptpuno apstraktnom smislu, kao i da im nisu poznati nikakvi konkretne radnje trećih lica koje se odnose na ranije navedene ili slične aktivnosti.

 

Sto se tice mog slucaja, on je vec prosao proceduru pred istraznim organima koji su utvrdili da 1/2 nista + 1/2 nista = celo nista, dakle crva nije ni bilo te da nema potrebe da se dalje mesaju u svoj posao. Jedine teske telesne povrede nanete su mome ocu, i sastojale su se od napuklog rebra i opekotina po ledjima drugog i treceg stepena sa ugljenisanjem o cemu postoji i lekarski zapisnik, no i to sve valjda spada u ono nista. Sto se tice planiranja sa moje strane ono se svodilo samo na ideju da se psihopati stane na crtu, u nadi da ce izvesnost fizickog sukoba sa medvedom od 2 metra visine i meter tezine biti dovoljno sredstvo odvracanja jerbo je rizik po njegovo zdravlje u takvoj situaciji znacajno veci nego prilikom izivljavanja nad bespomocnim starcima i invalidima. Sve ostalo o cemu sam pisao na ovu temu su cisto opisi mojih unutrasnjih stanja i dilema za vreme neposredno pre, posle i za vreme dogadjaja (za koji su organi svakako vec utvrdili da ne zavredjuje njihovo angazovanje - poserem im se na ledja). Da su reagovali kad je trebalo - posto je psihopata bio prijavljivan mnogo puta tokom godina zbog maltretiranja drugih ljudi (ukljucujuci i napad sekirom na rodjenu mater) pre nego sto je uopste i pocelo sa mojim caletom, nista se ovo ne bi desilo. Ni mome caletu, ni psihopati, ni meni. Ja bih bio najsrecniji da je bilo tako. Ali jebiga u Srbiji je valjda previse traziti od onih koji su placeni novcem poreskih obveznika da rade ono za cega su placeni.

Edited by Radoye
Link to comment

znao sam tacno gde cu ovog da nadjem i ono sto se kaze bez pozdrava sam samo krenuo da ga gazim. Na selu svako svakog zna, ja sam inace miran lik i uvek sam maksimalno izbegavao frku ali ono ima me, jebiga, skoro 2m i preko 100 kila zive vage. Sve vreme sam mu potpuno mirnim glasom, bez vike, govorio koji ce mu kurac u zivotu da moram da ga bijem, i kao eto vidis sada te imam mogu da te zadavim, oko da ti izvadim, da ti radim sta hocu, ali necu ovaj put nego sledeci. A taj sledeci ce biti poslednji.

 

Tek posle, kad sam se vratio kuci, poceo sam sav da se tresem, nisam mogao par sati da se smirim.

 

Pazi, ja sam bio potpuno spreman da lika ubijem ako do toga dodje. 

ajd ovako malo o tvom poimanju zla:

 

zasto je zlo istuci ga i tako izvrsiti prevenciju a nije zlo da ga policija uhapsi i odvede u zatvor gde bi po nekoj pravdi trebalo da provede nekoliko godina? zar nije nehumanije drzanje nekoga godinama u zatvoru od obicnih batina?

dobro, ajde malo o mom poimanju zla.

ali pre toga uzmi i dobro pročitaj citate od gore. 

dobro i pažljivo ih pročitaj.

 

potući se s nekim je nasilje, ali nije nužno i samo po sebi zlo o kojem govorim na ovoj temi (pod ovim "potući se" imam u vidu šaketanje od nekoliko minuta ravnopravnih nenaoružanih protivnika).

ovo gore, ovo što sam citirala, ovo o čemu radoje piše - to nije bilo istući nekog. to nije bila obična tuča.

to je bilo kad normalan čovek reši da ide na sve ili ništa. da ubije ako se mora.

to je tačka u kojoj zlo usisa inače dobrog čoveka u sebe.

 

da li si nekada bio u tom stanju svesti u životu?

da li uopšte znaš o čemu ja govorim sve vreme?

 

(ova dilema o istući ili zatvorska kazna mi je lažna dilema. institucije postoje da sude i kažnjavaju. to je doseg razvoja civilizacije.)

Link to comment

(ova dilema o istući ili zatvorska kazna mi je lažna dilema. institucije postoje da sude i kažnjavaju. to je doseg razvoja civilizacije.)

 

Ne - u Srbiji institucije postoje. Sebe radi i radi zaposljavanja "zasluznih". Jebe im se za svoj posao. Mozda negde nesto i rade, ali sto dalje ides od metropole ka provinciji toga je sve manje i manje. Jedna te ista lica konstantno na vlasti i pri vlasti jos od 1988, samo su uredno menjali partijske knjizice kako se vlast menjala u Beogradu. Svako svakoga zna, i koji uniformisani je koju devojku silovao, i koji lekar krade morfijum pacijentima na samrti na palijativnoj nezi, i ko je vencani kum sa lokalnim sefom organizovane kriminalne grupe ciji dzip vozi. Sve to naravno bez posledica. Vreme je tu stalo u 1994, jad, beda, nezaposlenost, besperspektivnost, glad. Tek je svaka treca kuca u selu i dalje nastanjena, i to vecinom starcima. Ljudi beze glavom bez obzira, ko moze fizicki da se udalji, ko ne moze uzme strik pa ode do najblizeg drveta. Civilizacija tu ne zivi vise.

Link to comment

znam ja to, Radoje, i upravo otuda i izvire moja dilema s početka pisanja na ovoj temi, i upravo zato me ova tema okupira poslednjih meseci.

ali Krošek je postavio principsko pitanje (parafraziram - istući ili utamničiti), na koje je odgovor (makar meni) nedvosmislen.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Radoye, šta je bio komentar, stav, mišljenje tvog oca nakon svega što si uradio.

 

Svestan sam da ovo moje pitanje nije bezazleno, pa mi je OK ako ne odgovoriš ili me čak izprozivaš.

 

Zanima me odgovor ali nije od neke velike važnosti da ga dobijem

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...