Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

U vezi peticije o Darvinovoj teoriji:

Beogradska štampa piše da se direktoru Centra za promociju nauke, Nemanji Đorđeviću, smeši otkaz zbog ovog slučaja.

 

Da stvar bude bizarnija, Đorđević bi bez posla moga da ostane ne zbog toga što je zagovornik "odbacivanja Darvina", već upravo suprotno, što smatra da je cela inicijativa skandal.

 

Đorđeviću se za greh uzima što je napisao otvoreno pismo i pozvao ministra prosvete Miladina Šarčevića da zvanično reaguje, i da "ćutanje" Ministarstva nanosi trajnu štetu sistemu obrazovanja u Srbiji koje je zasnovan na nauci.

 

Zbog svog javnog nastupa direktor Đorđević je sad pred smenom, pišu "Večernje novosti", i za to su se na jučerašnjoj sednici zalagali Upravnog odbora Centra za promociju nauke zalagala dva sveža člana odbora (od 4. maja) i najbliža saradnika ministra, posebni savetnik ministra Marko Popadić i pomoćnik ministra Aleksandar Pajić, diplomci Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, kao i predsednik UO dr Bogoljub Zečević. Protiv su bili dva člana UO iz redova zaposlenih, Ivan Umeljić i Slobodan Bubnjević.

 

 

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

kako se ovo zove, restauracija? kada se sve vrati na stanje trulezi drustva. restaurirana trulez dakle

 

 

Udruženje novinara Srbije (UNS) protestovalo je zbog kako se navodi, "sramnog teksta" Đorđa Martića objavljenog u dnevnom listu Politika o ubijenom novinaru Slavku Ćuruviju.

UNS je u saopštenju naveo da je Politika dozvolila "osramoćenom uredniku Politike Ekspres da se izruguje našem ubijenom kolegi i pravi cinične insinuacije na račun umešanosti Zorana Đinđića u ubistvo Slavka Ćuruvije".

"Politika je omogućila bivšem glavnom uredniku Politike Ekspres Đorđu Martiću, koji je 1999. u Ekspresu, samo nekoliko dana uoči ubistva Slavka Ćuruvije, objavio tekst 'Ćuruvija dočekao bombe', da ponovo blati likvidiranog izdavača 'Evropljanina'”, naveo je UNS.

UNS podseća i da je u Specijalnom sudu u Beogradu u toku proces pripadnicima Miloševićevih službi bezbednosti koji su optuženi da su ubili “čuvenog novinara i neustrašivog kritičara Miloševićevog režima”.

 

Link to comment

Neki od naslova (sa podnaslovima) u casopisu Odbrana, izdavac Медија центар, специјализована војна установа Управе за односе са јавношћу Министарства одбране Републике Србије

 

Случај генерала Недића
Чињеницама до суда историје

(autor onaj Dimitrijevic)...

 

 

Војничке цркве у Првом светском рату
Спасавале надом и вером у Бога

 

Међународне војне игре у Руској Федерацији
Амбасадори великог срца

 

Српски мировњаци у Либану
Момци на добром гласу

 

Припадници војске на извору духовности
Хиландарски најдоњи камен

 

Српско-кинески односи
Сенка великог змаја

 

Кадет Војне академије Алекса Драгаш
Први допливао до Часног крста

 

Куба после смрти Фидела Кастра
Револуција која није појела своју децу

 

 

itd, itd, za svakog po nesto, od svakog po malo....

Link to comment

Sreca u nesreći sto to smece niko ne cita, naručuje se i ovako samo zbog konkursa mo. Prelistam uvek kad dodje nasima u institut, i na stranu teme, tekstovi su neopisivi ocaj

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

@Radoye - užasno mi je potresno ovo što si napisao, i skroz mogu da zamislim i tu situaciju i kako si se osećao tokom i neposredno posle. (sindrom "kad dobar i miran čovek dovoljno popizdi").

proteklih meseci me je intenzivno mučilo pitanje mog odnosa prema zlu, konkretnom zlu koje je ušetalo u moj i živote mojih bližnjih.

nemam konačan odgovor na dilemu pobeći ili se suprotstaviti. i nije u pitanju kukavičluk, već svest o tome da uvlačenje u zlo (adekvatan odgovor) ostavlja trajne posledice na ljude koji su bazično dobri i moralni.

Link to comment
 

 

Vidi, ja sam generalno protiv vigilantizma, jer to ne vodi nicemu dobrom. S razlogom postoji zakon i institucije ciji je posao da isteruju pravdu. Ali sta uciniti ako te institucije ne rade svoj posao zato sto su korumpirane i kriminalizovane ili zato sto su jednostavno nesposobne zbog partijski motivisane negativne kadrovske selekcije? Cisti instinkt za samoodrzanjem ti naredjuje da zastitis sebe i svoje, to uopste nije dilema, jedino je pitanje koliko daleko otici u tome. U ovom konkretnom slucaju jednostavno je moralo da se ucini nesto drasticno jer nista drugo ne bi imalo efekta, da se ludaku stavi do znanja da je naleteo na jos veceg ludaka koji je spreman na sve i koji mu se nece skloniti.

 

Ono sto me u celoj stvari najvise plasi je sto tu uopste nije bilo afekta. Nakon pocetnog stresa i emocione reakcije kad sam video sta se desilo caletu, onog momenta kada sam u glavi prelomio da moram ovo da zaustavim na bilo koji nacin obuzeo me potpuni mir, i trajao je dok sve nije bilo gotovo. Potpuno svestan okoline, ali fokusiran samo na jednu stvar, sve kocnice otpustene, kao masina, bez razmisljanja o mogucim posledicama, samo da se naumljen "posao" obavi. Strasno je sto znam sta bih pod takvim stanjem bio sposoban da napravim, i koliko je ustvari lako izgubiti kontrolu.

Link to comment

Vidi, ja sam generalno protiv vigilantizma, jer to ne vodi nicemu dobrom.

...

 

Ono sto me u celoj stvari najvise plasi je sto tu uopste nije bilo afekta.

I jedno i drugo mi je bilo sasvim razumljivo na osnovu prvog posta.
Link to comment

@Radoye - užasno mi je potresno ovo što si napisao, i skroz mogu da zamislim i tu situaciju i kako si se osećao tokom i neposredno posle. (sindrom "kad dobar i miran čovek dovoljno popizdi").

proteklih meseci me je intenzivno mučilo pitanje mog odnosa prema zlu, konkretnom zlu koje je ušetalo u moj i živote mojih bližnjih.

nemam konačan odgovor na dilemu pobeći ili se suprotstaviti. i nije u pitanju kukavičluk, već svest o tome da uvlačenje u zlo (adekvatan odgovor) ostavlja trajne posledice na ljude koji su bazično dobri i moralni.

 

Ako ideš u fajt moraš da imaš sa kim (kvalitet&kvantitet), ako imaš s kim, dilema je valjda manja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...