Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

E to se zove 1 pravi konsenzus™ :fantom:

 

Vlast nece, jel da 'oce i sme, Vucic bi golim rukama i na misice vadio zrtve i povredjene, dok bi ministri trckarali okolo, a takozvanih novinara bi bilo vise nego vatrogasaca...

Opoziciju ne zanima, em ima preca posla, visoka politika, softveri, matematike, procenti, taj rad, em im je mozda neko dosapnuo™ da je u pitanju Drzavni interes, a zna se Drzava je svetinja sa sve Drzavnim naravno Visim interesima.

Obaska sto, nema ankete koja to ne potvrdjuje, bez obzira na sva sranja i dokazanu nesposobnost, narod™ najvise veruje i ima poverenja bas u vojsku i policiju.

 

Teško da bi pustili opoziciju da priđe i na kilometar od tog mesta, a i delovalo bi kao najgore lešinarenje.

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teško da bi pustili opoziciju da priđe i na kilometar od tog mesta, a i delovalo bi kao najgore lešinarenje.

Kako se kontrolise opozicija na licu mesta?

Uvidom u licne karte, po JMBG, uvidom u dokumentaciju nadleznihtm sluzbi?  :)

Zezanje na stranu, bas kao ni od Vucica, tako se ni od opozicije ne ocekuje da na licu mesta lopata, vozi robote i na druge nacine spasava unesrecene.

Ima ko bi to trebalo da radi i da zna da radi.

A od opozicije, kad vec svi cute, ocekuje se da - galami, pita, zapitkuje, pokusava da istera stvari na cistac.

Mislim da ni napomena o lesinarenju ne stoji: to ce da na dnevni red dodje kad bude trebalo zametati tragove, ono 'ljudi izginuli, a vi sad tu nesto...', taj rad...

Nema tu lesinarenja, lesinari su oni koji jos uvek cute, a koliko sutra ce da se na mala vrata proturi prica o vojnim tajnam, visim interesima, Hilandaru koji gori, itd, itd...

Link to comment

A od opozicije, kad vec svi cute, ocekuje se da - galami, pita, zapitkuje, pokusava da istera stvari na cistac.

Mislim da ni napomena o lesinarenju ne stoji: to ce da na dnevni red dodje kad bude trebalo zametati tragove, ono 'ljudi izginuli, a vi sad tu nesto...', taj rad...

Nema tu lesinarenja, lesinari su oni koji jos uvek cute, a koliko sutra ce da se na mala vrata proturi prica o vojnim tajnam, visim interesima, Hilandaru koji gori, itd, itd...

 

Mislio sam na poznat(ij)e face iz opozicije, za njih ne treba jmbg. :) Ne znam, čini mi se da je prerano da se bilo ko od političara angažuje, biće vremena za dreku, sad još uvek (valjda) spasioci traže preživele.

Link to comment

 

Nažalost  :(

 

 

Nakon intenzivnog traganja za radnicima nestalim u eksploziji u Tehničko-remontnom zavodu u Kragujevcu pronađeni su posmrtni ostaci trojice nestalih, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

U skladu sa nalogom nadležnog tužioca u toku je identifikacija pronađenih posmrtnih ostataka.

Istragu o uzrocima i posledicama nesreće vodi zamenica Višeg javnog tužioca u Kragujevcu Jasmina Stojadinović.

Komisija za ispitivanje okolnosti nastanka vanrednog događaja juče je počela sa radom, dok je danas započeo vanredni Inspekcijski nadzor u Tehničko-remontnom zavodu koji po nalogu ministra Zorana Đorđevića sprovodi Inspektorat odbrane.

Saučešće porodicama nastradalih uputili su ministar Đorđević i načelnik Generalštaba VS general Ljubiša Diković.

Link to comment

Nije za zezanje i nije mi do zezanja, ali govor potpukovnika Vojske Srbije Stojana Simjanovica, po zvanju komandanta kragujevackog garnizona na sahrani poginulog potpukovnika Miroslava Perišića...

 

Oprastanje od:

...časnog sina svoje majke Zorke.

 

I strahota od trapavosti i neukusa:

 

...sebe si digao u zvezde.

 

 

Sa sve neprisutnim takozvanim najvisim vojnim rukovodiocima verovatno zauzetim cekanjem MiG-ova i nemackih helikoptera koji samo sto nisu i koji ce...

 

Ali je zato bio prisutan robot, tip ФАП 1314, star doduse najmanje 25 godina...

 

FAP_Vatro_zpsm5flaa3c.jpg

Link to comment

Koliko sam uspeo da ispratim samo vojska i 'predstavnici gradskih i drzavnih institucija' bez navodjenja imena potonjih.

Od vojske samo lokalci i telegrami saucesca od ministra i nacelnika GS.

 

Inace, da se pomene:

 

kapetan Darko Kostić i civili zaposleni u Zavodu Željko Nikolić i Dejan Kovačević.

 

 

 

 

Edit: ali je zato vladika šumadijski Jovan posmrtno odlikovao poginulog ordenom Svetog Simeona Mirotocivog...

Edited by namenski
Link to comment

Četvoro mrtvih, a oni proglašavaju dan žalosti samo u Kragujevcu. :isuse:
 


 

Precednik države i gradonačelnik Kragujevca sin mu Radomir se ne oglašavaju?

 

Evo, setio se, vest je bukvalno objavljena malopre.

 

Povodom tragične nesreće u Tehničko-remontnom zavodu u Kragujevcu, predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić uputio je telegram saučešća porodicama nastradalih.

http://www.blic.rs/vesti/hronika/saucesce-nikolica-porodicama-nastradalih-u-kragujevcu/r3q4rc9
Edited by vememah
Link to comment

Šta se deslo sa tom trojicom, poslednje zvanično je bilo da su u bunkeru bezbedni?

 

Nisam siguran da je to zvanično, po nekim FB i Tviterima se to objavljivalo, ali nije delovalo zvanično.

Link to comment

jebena srbija i državno upravljanje.

 

radio sam u dve firme gde je HSE (health safety enviroment) veoma bitan. u jednoj su ljudi ginuli na otprilike godišnjem nivou (i sada se desi, ali mnogo češće i ne direktno na radu) i bivali teže povređivani na terenu dok su bili u državnom vlasništvu, dok je u drugoj broj tih teških incidenata bio znatno manji, ali su u delu gde se priprema hrana redovno leteli prsti, dlanovi, tehničko osoblje na održavanju mehanizacije je isto imalo manje povrede...

posle privatizacije je uvedena stroga kontrola, propisi su pooštreni pod pretnjom otkaza i naravno da se broj nesrećnih slučajeva znatno smanjio.

 

 

sa druge strane imamo azotaru i HIPP koji na godišnjem nivou imaju ozbiljan incident sa curenjem. a ovo je ako se ne varam drugi slučaj da je stradalo celo skladište, a imali smo i nezgode na pasuljanskim livadama...

sve je samo stvar pristupa i poštovanja propisa.

tragedija je da se ljudski životi sakate i gube kada je to moglo biti izbegnuto.

Edited by Ravanelli
Link to comment

jebena srbija i državno upravljanje.

 

radio sam u dve firme gde je HSE (health safety enviroment) veoma bitan. u jednoj su ljudi ginuli na otprilike godišnjem nivou (i sada se desi, ali mnogo češće i ne direktno na radu) i bivali teže povređivani na terenu dok su bili u državnom vlasništvu, dok je u drugoj broj tih teških incidenata bio znatno manji, ali su u delu gde se priprema hrana redovno leteli prsti, dlanovi, tehničko osoblje na održavanju mehanizacije je isto imalo manje povrede...

posle privatizacije je uvedena stroga kontrola, propisi su pooštreni pod pretnjom otkaza i naravno da se broj nesrećnih slučajeva znatno smanjio.

 

 

sa druge strane imamo azotaru i HIPP koji na godišnjem nivou imaju ozbiljan incident sa curenjem. a ovo je ako se ne varam drugi slučaj da je stradalo celo skladište, a imali smo i nezgode na pasuljanskim livadama...

sve je samo stvar pristupa i poštovanja propisa.

tragedija je da se ljudski životi sakate i gube kada je to moglo biti izbegnuto.

 

Ja sam u bivšoj firmi radio na dobijanju OHSAS 18001 sertifikata, te sam i postao interni auditor za OHSAS 18001 sertifikat (i za još neke, što sada nije bitno). Sertifikaciona firma nam je bila jedna od tri najveće u svetu, a jedina od te tri koja radi u Srbiji. Njihovi auditori su nam bezbroj puta rekli da jako vole da rade kod nas, jer smo redak primer primer dobre prakse u Srbiji i da to stalno navode, ali da je generalno stanje u državi očajno, te da se HSE propisi ne poštuju nikako, a država radi samo reaguje na akcidente, a ne radi ništa na HSE preventivi. Čak su nam pokazali i prezentaciju tokom obuke sa najbizarnijim primerima nepoštovanja ovih propisa, koji se graniče sa umnim bolestima, npr. gazda čiji radnici rade sa visokozapaljivim materijalima im je, umesto zaštitnih odela od specijalnog inertnog materijala, kupio teksas košulje i farmerke, jer je čuo negde da teksas ne može da se zapali, itd.  

 

Btw, domaće nagrade za zaštitu i bezbednost na radu se dobijaju tako što se povrede na radu jednostavno ne prijave nikome, a ne zato što tih povreda zaista i nije bilo.

Link to comment

Čak su nam pokazali i prezentaciju tokom obuke sa najbizarnijim primerima nepoštovanja ovih propisa, koji se graniče sa umnim bolestima, npr. gazda čiji radnici rade sa visokozapaljivim materijalima im je, umesto zaštitnih odela od specijalnog inertnog materijala, kupio teksas košulje i farmerke, jer je čuo negde da teksas ne može da se zapali, itd.  

 

Још боља сцена је кад сниме службене посете таквим постројењима, испред радници у посебним оделима, иза посета у обичним :frust:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...