Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ah izvini, pobrkao sam te sa onima što preko proxija hoće da ostvare neko svoje posebno viđenje zakona i pravde.

 

Podrzavanje proksija nije zakonom zabranjeno, za to ne moram da cekam mejnstrim.

 

Uostalom, ja ne znam nista o njima i nisam siguran da li ih podrzavam u tome sto rade jer ni ne znam sta rade. Samo sam se slozio sa nekim njihovim izjavama koje ste kvotovali.

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Još jednu stvar da dodam: ljudi koji zaista učestvuju u nekim kriminalnim radnjama i obračunima najmanje pričaju o tome, pogotovo to ne rade na Fejsbuku.

 

 

Ono što je meni zanimlljivo je odobravanje njihovih metoda od strane određenog broja forumaša koje inače ne smatram nerazumnim. Kakvo je to stanje svesti koje odobrava i priželjkuje sakaćenje, teško povređivanje i nabijanje pendreka u dupe drugim ljudima. Gde su videli takvu kaznenu politiku i kakvo dobro će to doneti bilo kome uključujući i ove nabijače u dupe. 

 

Evo kakvo je to stanje svesti: kad su ljudi patetični i osećaju se nemoćno pa rantuju po internetu i fantaziraju o nekakvom nasilju. A da tog nasilja koje priželjkuju (vigilantizma) zaista i bude, čim bi videli kako to izgleda promenili bi svoje stavove pošto su osetljivi na prizore bilo kakvog nasilja.

 

Ovo je i meni zanimljivo jer ovaj forum okuplja neke, da kažemo, hc liberale. I pokazuje se da liberali ne mogu da ostanu dosledni svom liberalizmu, ljudi koji samo pričaju o vladavini prava i nepostojanju pravne države jedino rešenje vide u "vaninstitucionalnim metodama" i vigilantizmu. Dakle liberalna uverenja su najslabija upravo kod liberala i oni nisu sposobni da brane te principe.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ovo je i meni zanimljivo jer ovaj forum okuplja neke, da kažemo, hc liberale. I pokazuje se da liberali ne mogu da ostanu dosledni svom liberalizmu, ljudi koji samo pričaju o vladavini prava i nepostojanju pravne države jedino rešenje vide u "vaninstitucionalnim metodama" i vigilantizmu. Dakle liberalna uverenja su najslabija upravo kod liberala i oni nisu sposobni da brane te principe.

 

Ne znam kakva je tvoja privatna definicija liberalizma, ali zvuči kao da se zalećeš protiv nekakvih vetrenjača.

 

Ovde niko nije tvrdio da je "rešenje" u vigilantizmu, nego je nekoliko nas konstatovalo da je vigilantizam neizbežna posledica okolnosti u kojima živimo, odnosno manjka sistemskih rešenja za razne stvari, pa tako i za patološki sadizam kojem kao ventil služi zlostavljanje životinja. Sasvim je razumno saosećati sa tetoviranim fantomima™ ako se (provizorno) prihvati da ih motiviše ista frustracija koju i sam osećaš. Dakle veze to nema sa liberalnom, konzervativnom, ili bilo kojom drugom etiketom.

Link to comment

nego je nekoliko nas konstatovalo da je vigilantizam neizbežna posledica okolnosti u kojima živimo

 

Uz likovanje. A meni nije jasno što biste vi likovali nad tim.

Link to comment

Još jednu stvar da dodam: ljudi koji zaista učestvuju u nekim kriminalnim radnjama i obračunima najmanje pričaju o tome, pogotovo to ne rade na Fejsbuku.

 

 

Genijalno, svim silama se pravimo da nismo videli to što smo videli.

 

Meni je za doom što je uopšte došlo do toga da se kriminalci (pravi kriminalci) tapšu po ramenu i vide kao neko ko će "rešavati problem".

I to nisu neki obični ljudi kojima se omaklo da prekrše zakon. To su profesionalci, ljudi koji nose oružje, koji žive od dilovanja droge, reketa, i ko zna kojih prljavih poslova.

 

Takvim ljudima ne treba da bude mesta u društvu čak ni kada pomažu životinjama.

Link to comment

Još jednu stvar da dodam: ljudi koji zaista učestvuju u nekim kriminalnim radnjama i obračunima najmanje pričaju o tome, pogotovo to ne rade na Fejsbuku.

 

 

Poznajem, odnosno, poznavao sam neke ljude "koji zaista učestvuju u nekim kriminalnim radnjama i obračunima". Doduše, one na najnižem, uličnom nivou.. I oni samo o tome pričaju, ne mogu da zatvore usta. I zato ih ozbiljnija murija, ako takva još postoji, mnogo voli. Preko njih dolaze do drugih.

 

Veruj mi, slušao sam ih kako  pričaju kako su xxxxxxx i morao sam da ćutim, jer, koliko god da sam poznavao druge, opasnije, nisam imao hrabrosti da im se suprotstavim jer bi me, prosto, prebili, ili nešto još gore, pre nego što bih stigao da se pozoven na ovoga ili onoga.

Sad. to je bilo pre mnogo godina, 10+, ali sumnjam da se mehanizam promenio.

 

Oni najbučniji, oni što vole najviše da se eksponiraju, recimo, da nose fantomke, ti su najveće jajare. Znam jer sam sedeo sa takvima

Link to comment

Jedva sam zaspao sinoc.

 

Izvinjavam se zbog slike, samo mi je bilo malo previse price o neplacanju busplusa i ilegalnim potkrovljima dok se razgovara o necemu mnogo ozbiljnijem i gorem.

Odmah iza ubijanja beba, ne iza ljudskih sloboda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...