Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa naši doktori na dežurama spavaju, ako već ne rade nešto veselije, to je isto opštepoznato

 

sestre smeju da ih probude tek kad neko (ali ne mlađi od 50 recimo) krene na put bez povratka, tako da to ipak nije za poređenje sa konobarisanjem

Generalizujete.

Neki doktori sigurno spavaju, ali ja znam najmanje jednog koji nikad ne spava na dežurstvu, jer ima u nadležnosti 17 kreveta intenzivne nege. Ti bolesnici ne znaju za dan ili noć, u svakom trenutku u nekom od tih kreveta se sprovodi akcija koja ih vraća u život, bilo da se radi o doziranju leka, reanimaciji, ublažavanju bolova, o čemu sestre nikako ne donose odluke same, ako mislite da one sve rade, hodaju na prstima i bude lekare samo kada moraju.

Ali ja neću tvrditi da nijedan lekar ne spava. Neki spavaju, neki ne, prosto nemaju ni 15 mirnih minuta.

Neki su bahati, neki nisu, neki ljubazni, neki nisu. Vi imate jedno iskustvo, ja znam za nešto drugo ali ne negiram vaše. Ovo je tema u kojoj ne može da se izvuče prosek i da važi za sve.

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja sam provela dve noći u intenzivnoj i videla da noću rade samo specijalizanti  i sestre

ako nema nekog prijema, onda nema ni tih specijalizanata, dobiješ terapiju i to je to

a bude perioda i kada nema nikog živog, doduše, ne više od pola sata, ali ipak

 

na prijemu doduše rade iskusne face, oni postavljaju dijagnozu i daju smernice, to je verovatno i najbitnije

i to je pravi rudarski posao, tu se doslovce ne seda

 

ovo se ograničavam na urgentni, gde je doduše i najveća frka uglavnom

Edited by dùda
Link to comment

Naravno da lekari spavaju na dezurstvu, kada mogu. I bolje da spavaju, makar par sati. Bolje da spava 3 sata pre nego sto u pet ujutru udje u operacionu salu, nego da ne spava uopste. Ili da posle dezurstva opet krene u redovan operativni program, a da prethodne noci nije imao ni ta tri sata.

 

Šta će im san, san je precenjen.

Link to comment

Takav nacin rada po smenama lekara nije u skladu sa propisima, pa se opet vracamo na to ko je kriv kad se nesto desi nakon sto lekar veze dva dana rada bez odmora.

Link to comment

Takav nacin rada po smenama lekara nije u skladu sa propisima, pa se opet vracamo na to ko je kriv kad se nesto desi nakon sto lekar veze dva dana rada bez odmora.

Stvarno nije? Pošto ja znam za to otkad znam za sebe. Dva strica mi bila hirurzi i znam da su stalno tako...
Link to comment

Ja bih da se vratimo malo na predhodnu priču i momke sa maskama...

 

Hoće li država uspešno svaldati prepreku i kazniti izvesnog Filipa S i njegovog mezimca za ujedanje deteta za lice? Ako omane država (kao što hoće), Imaju li ljudi koji žive u tom kraju pravo da stave fantomke na glavu i krenu u kažnjavanje? I zašto ne? :fantom:

 

 

DRAMA U NOVOM SADU Pas izujedao devojčicu po licu, prolaznici jurili vlasnika
Z. Č. | 25. 02. 2017 - 11:05h izmena vesti 11:40h
| Komentara: 212

Pas rase japanska Akita izujedao je po licu devetogodišnju devojčicu na dečijem igralištu u ulici Veselina Masleše u novosadskom naselju Detelinara.
Izujedana devojčica sa roditeljima
Foto: Fejsbuk / Facebook Izujedana devojčica sa roditeljima

Kako za ''Blic'' priča njen otac Vido Rađenović, ćerka se šetala igralištem sa drugaricom kada je na nju skočio pomenuti pas i to direktno u lice.

- Niko nije stigao ni da reaguje. Očevici pričaju samo da je počela da vrišti i da su videli krv na sve strane. Vlasnik psa je, kako pričaju mnogobrojni svedoci, samo povukao svog ljubimca koji je bio na povocu bez korpe i rekao mu: ''Vidi šta si sad uradio?'' – prepričava nam nemili incident koji se dogodio pre nedelju dana.

Priseća se u izjavi za ''Blic'' i da se skamenio kada su ga pozvali i rekli da mu je ćerka povređena u komšiluku na igralištu u ulici Veselina Masleše.

- Otrčao sam tamo i video ćerku kojoj su već pomagali lekari pošto je neko pozvao policiju i Hitnu pomoć. Ona je hitno prebačena u Dečiju bolnicu gde su joj konstatovane povrede usne i ispao joj je jedan donji zub – objašnjava nam Vido.

Prema rečima portparola Dečije bolnice Dušana Vukovića, devojčica je nakon hirurške intervencije puštena na kućno lečenje. Lekari joj predviđaju relativno brz oporavak i izražavaju nadu da će joj psihičke traume pre zaceliti.

- Po tom igralištu i okolini nonšalantno jurcaju psi bez korpe, pa čak i povoca. Taj pas je mogao da napadne bilo koje dete. Mislim da je krajnje vreme da se ovakvom javašluku stane na kraj i da se neodgovorni vlasnici ljubimaca počnu kažnjavati – kivno nam priča Vido.

On tvrdi da bi za komunalne policajce samo u tom delu grada bilo posla preko glave da, kako kaže, hoće da rade.

- Jednostavno, ne obaziru se na prijave građana. Ja ih barem nisam nikada video da su se prošetali pored igrališta i proverili da li na zelenoj površini uz igralište vršljaju psi bez povoca i korpe. To mora da se promeni – priča nam Vido uz napomenu da se nada da ovaj napad neće ostaviti nikakve psihičke posledice po njegovu devojčicu.

Potraga za vlasnikom agresivnog psa

Policija je potvrdila da je došlo do incidenta i da se intenzivno traga za vlasnikom psa kojeg su brojni očevici detaljno opisali nadležnima. Pojedinci koji su bili iole pribrani su ga čak i vijali, a neki su pokušavali da ga fotografišu telefonom. Budući da su psi rase Akita retki, porodica se nada da će slučaj brzo biti rešen.

Link to comment

ne moze da se prica o kaznjavanju i nema potrebe da se prica o kaznjavanju kad moze da se prica o odbrani. logicno bi bilo da se ne dozvoli nikome da pusta psa bez korpe u blizini decjih igralista i ako bi se to moglo prakticno napraviti kroz nekakvo organizovanje stanara to bi moglo biti u savrseno normalnim, razumnim i nenasilnim granicama. ali prakticno je to tesko, uglavnom nemoguce.

Link to comment

ne moze da se prica o kaznjavanju i nema potrebe da se prica o kaznjavanju kad moze da se prica o odbrani. logicno bi bilo da se ne dozvoli nikome da pusta psa bez korpe u blizini decjih igralista i ako bi se to moglo prakticno napraviti kroz nekakvo organizovanje stanara to bi moglo biti u savrseno normalnim, razumnim i nenasilnim granicama. ali prakticno je to tesko, uglavnom nemoguce.

 

Ali kako kad kuca nece da ujede..a dete je krivo sto ju je izazvalo i dete mora da nauci kako de se ponasa u blizini pasa

Link to comment

ahhh da sad mi se vraca secanje na one glory days...ali tada su u pitanju bili psi lutalice. problem je sto je tu razlika ogromna, ovde imas coveka-kriminalca i njegov pas se ne moze posmatrati odvojeno od njega. tada je pitanje bilo kako se zaštititi od nečega što je faktički prirodna opasnost, a sada je pitanje kako se odbraniti od čoveka koji krši zakon

Link to comment

Ja bih da se vratimo malo na predhodnu priču i momke sa maskama...

 

Hoće li država uspešno svaldati prepreku i kazniti izvesnog Filipa S i njegovog mezimca za ujedanje deteta za lice? Ako omane država (kao što hoće), Imaju li ljudi koji žive u tom kraju pravo da stave fantomke na glavu i krenu u kažnjavanje? I zašto ne? :fantom:

То ће да се још види гледе државе. Немају право да ставе фантомке и они узму "закон" у своје руке. Зашто? Па какво би то било друштво када би сви узимали закон у своје руке и тако утјеривали правду и истјеривали неправду, а што се тиче неправде ту је перцепција веома широка, све зависно од особе до особе. Ја још увијек вјерујем у правну државу, можда из разлога да живим у таквој. Кад би се допустило да појединци узимају истјеривање правде у своје руке, онда је веома кратак пут у хаос и анархију. Надам се да ће се стање у Србији поправити с временом, мада тренутно нисам оптимиста.
Link to comment

momci u maskama su za sad platili hiruršku intervenciju psu kome je neki ološ odekao dve noge.to je bilo u čačku pre neki dan.i raspisali su nagradu za info o počiniocu što rade i zvanični organi

Edited by bradilko
Link to comment

momci u maskama su za sad platili hiruršku intervenciju psu kome je neki ološ odekao dve noge.to je bilo u čačku pre neki dan.i raspisali su nagradu za info o počiniocu što rade i zvanični organi

 

 

... a pare koje su dali za operaciju dolaze od reketa i prodaje droge.

 

Edited by Frile
Link to comment

to već ne znamo odakle im pare.

boga mi čistunstvo se širi u državi bezakonja i kriminala.

 

Znamo, bilo je ovde naširoko otkako se priča o njima.

Ćlanovi klana Luke Bojovića.

Sa tačke gledišta spašenih životinja, naravno da je svejedno odakle pare dolaze. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...