Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

 

Neverovatno koliko cesto je bas to slucaj. Oni koji maltretiraju slabe kao da imaju podsvesnu zelju da ih neko dovede u red.

Ne, nego je zakon jačeg jezik koji najbolje (mnogi i jedino) razumeju. Iznenadili biste se koliko je ta pojava raširena i kroz institucije kod ljudi kojima je posao da primenjuju zakon, i koliko otvorena pretnja odn. stavljanje u izgled™ mogućih posledica završava posao.

 

Ovde pravna država funkcioniše jeedva preko 50% trenutno, a 65% nije prebacila nikada.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pas nije bespomoćno biće i protiv životinja može se primeniti institut nužne odbrane.

 

:isuse:

 

Naravno da niko ne misli da je SVAKI pas bespomocan u SVAKOJ situaciji i da se ne treba braniti od zivotinja ako te napadnu.

 

Porediti to sa mucenjem i sakacenjem iz uzivanja je ekstremno idiotski.

Link to comment

A glupost nijedan, beskrajna je

 

 

Sakaćenje ljudi sam sebi podmećeš odobravanjem „zavaljivanja šamara“. Jer zamisli događa se i ovo:

 

U Prvom osnovnom sudu u Beogradu sutra će početi ponovljeno suđenje vođi Zvezdine navijačke grupe "Ultra bojs" Marku Vučkoviću, zbog nanošenja teških telesnih povreda oštećenoj S. M. 2008. godine na Senjaku, kojoj je od njegovog šamara pukla bubna opna.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:457493-Beograd-Novo-sudjenje-jednom-od-vodja-quotUltra-bojsaquot

 

Žena ostala invalid, osakaćena od šamara. To je samo jedan, od verovatnih loših ishoda principa za koji se zalažeš. Pa kad je već tako onda je bolje šerijatsko pravo gde se bar zna ko sudi i kažnjava, nama improvizacije. Jer tebi kako kažeš nisu adekvatne ove kazne za mučenje životinja a kreću se od novčane do tri godine zatvora. Nekako su pičkaste, ne odvraćaju, nema krv da line iz nosa i ušiju od šamara. Poznato je da samo batine odvraćaju.

 

Ok, ali ovo nije udruženje ljubitelja životinja već vođa navijača koji deli šamare kada mu neko nešto kaže na ulici. Toga ima i biće na pretek, ali ova priča o udruženju za zaštitu životinja koja će sa nekim ideološkim ciljem da se bije sa zlostavljačima životinja je fantazija nad kojom Toni može da ga nadrkava, ali nažalost u 2017. godini i pod ovim okolnostima u kojima živimo može biti samo to - fantazija.

 

To što oni kažu da su nekoga šamarali - pa imam ja na fejsu na desetine ljudi koji postavljaju iste ovakve slike i svaki dan najavljuju neko nasilje. U ovakvim okolnostima, kada je navijački pokret u opadanju, sve velike navijačke grupe su u krizi, kada nacionalizam više ne može da mobiliše nikakvu ozbiljniju masu - dakle, u okolnostima gde se ljudi neće tući za bilo kakav cilj, meni je stvarno teško da poverujem da je sve ovo nešto više od predstave i pokušaja da se privuče pažnja. Možda je i dobro što su tu pažnju dobili - možda će se posvetiti zakonskom gonjenju zlostavljača životinja, možda privuku neke ljude koji se bave time i uspeju da doprinesu na jedan takav način. Ali meni je neverovatno koliki značaj pridajete svemu ovome, i oni koji su protiv i oni koji priželjuju da postoji ovako nešto, pogotovo što postoji na stotine sličnih fb stranica sa istim porukama

Link to comment

Ok, ali ovo nije udruženje ljubitelja životinja već vođa navijača koji deli šamare kada mu neko nešto kaže na ulici. Toga ima i biće na pretek, ali ova priča o udruženju za zaštitu životinja koja će sa nekim ideološkim ciljem da se bije sa zlostavljačima životinja je fantazija nad kojom Toni može da ga nadrkava, ali nažalost u 2017. godini i pod ovim okolnostima u kojima živimo može biti samo to - fantazija.

 

To što oni kažu da su nekoga šamarali - pa imam ja na fejsu na desetine ljudi koji postavljaju iste ovakve slike i svaki dan najavljuju neko nasilje. U ovakvim okolnostima, kada je navijački pokret u opadanju, sve velike navijačke grupe su u krizi, kada nacionalizam više ne može da mobiliše nikakvu ozbiljniju masu - dakle, u okolnostima gde se ljudi neće tući za bilo kakav cilj, meni je stvarno teško da poverujem da je sve ovo nešto više od predstave i pokušaja da se privuče pažnja. Možda je i dobro što su tu pažnju dobili - možda će se posvetiti zakonskom gonjenju zlostavljača životinja, možda privuku neke ljude koji se bave time i uspeju da doprinesu na jedan takav način. Ali meni je neverovatno koliki značaj pridajete svemu ovome, i oni koji su protiv i oni koji priželjuju da postoji ovako nešto, pogotovo što postoji na stotine sličnih fb stranica sa istim porukama

 

Ovaj, Fernuše, primer sam dao da pokažem onima što bi šamarali po ulici kakve posledice 1 šamar može da proizvede.

 

Što se tiče ovog drugog dela ,da budem iskren,mislim da si dobrim delom u pravu. Iako ovi tvrde da su radili i da će raditi ovo ili ono rekao bi da su to većim delom lovačke priče. Ostaju međutim njihove pretnje nasiljem što takođe nije dozvoljeno. Meni su oni potpuno neinteresantni, neka se njima bavi pravosuđe. A po raspoloživim informacijama baviće se pre ili kasnije.

 

Ono što je meni zanimlljivo je odobravanje njihovih metoda od strane određenog broja forumaša koje inače ne smatram nerazumnim. Kakvo je to stanje svesti koje odobrava i priželjkuje sakaćenje, teško povređivanje i nabijanje pendreka u dupe drugim ljudima. Gde su videli takvu kaznenu politiku i kakvo dobro će to doneti bilo kome uključujući i ove nabijače u dupe. Da li shvataju da su to dobrim delom, u većoj ili manjoj meri poremećene ličnosti, jer malo je normalnih koji bi se iživlljavali nad životinjama, koje ne mogu da shvate značaj svojih postupaka. I kojima je potrebo lečenje. Da li misle da psihički poremećene ličnosti treba takođe mučiti ili možda trajno eliminisati. Gde i od koga su to naučili. Kako gledaju na mogućnost da i oni zbog nečega što rade ili ne rade budu meta nekih drugih "fantomaša". Da li je ovakvo njihovo mišljenje znatno zastupljeno ili preovlađujuće u društvu.

 

Kao što vidiš pitanja se roje kao jata komaraca u kasno proleće na Jojkićevom kanalu. A odgovora nema :unsure:  

Link to comment

OK, kad vec diskutijemo na takav nacin, zaista me zabole za advokate sadista i mucitelja, ajde cao.

 

Znači sadisti i mučitelji ne treba da imaju advokata? Nego onako po kratkom postupku presuditi. Ili odvesti u šumu, vezati za drvo pa velikim nožem rec rec.

 

Pa od čega će onda T.Populi i drugi advokati sa foruma da žive?

Link to comment

Vidi, ovo sa mucenjem i sakacenjem zivotinja je za mene isto sto i klanje male dece. Znaci, za dusevnu bolnicu zatvorenog tipa, pa nek onda probaju da rizikuju da se nasladjuju tudjom patnjom.

 

Inace sam zakleti protivnik smrtne kazne kao najuzasnije i najvarvarskije institucije, jer se ubistvo sprovodi in cold blood od strane osobe koja je placena za to od strane drzave (sto meni nikako ne moze da udje u glavu da tako nesto postoji), a pored toga smatram da drzava nema nikakvog prava da oduzima zivot svojim gradjanima. Zato nemoj ozbiljno da shvatis ovo o drzavno propisanom pendreku u dupe, bio sam pod utiskom zbog one slike.

 

Medjutim, ja nemam nikakav problem da odobrim vidove opravdane osvete ili nasilja iz afekta kao sto su premlacivanje idiota koji je krenuo da dere zivu macku i vadi joj creva nazivo. Jednostavno me apsolutno ne zanima sta ce ispasti od takvog skota, kamo srece da se nikad nije ni okotio.

Link to comment

 

 ......dakle, u okolnostima gde se ljudi neće tući za bilo kakav cilj.....

 

Aha, dakle, dolazi vreme da se svi vole i ljube. Što reče James Marshall jednom, probali smo s nasiljem, hajde sad da probamo sa nečim drugim.

 

I, slažem se, preveliki značaj se pridaje svemu ovome.

No, to nikako ne znači da je beznačajno i da treba ignorisati. Treba pokušati i smestiti i situaciju i naše reakcije u prave okvire.

Link to comment

Vidi, ovo sa mucenjem i sakacenjem zivotinja je za mene isto sto i klanje male dece. Znaci, za dusevnu bolnicu zatvorenog tipa, pa nek onda probaju da rizikuju da se nasladjuju tudjom patnjom.

 

Inace sam zakleti protivnik smrtne kazne kao najuzasnije i najvarvarskije institucije, jer se ubistvo sprovodi in cold blood od strane osobe koja je placena za to od strane drzave (sto meni nikako ne moze da udje u glavu da tako nesto postoji), a pored toga smatram da drzava nema nikakvog prava da oduzima zivot svojim gradjanima. Zato nemoj ozbiljno da shvatis ovo o drzavno propisanom pendreku u dupe, bio sam pod utiskom zbog one slike.

 

Medjutim, ja nemam nikakav problem da odobrim vidove opravdane osvete ili nasilja iz afekta kao sto su premlacivanje idiota koji je krenuo da dere zivu macku i vadi joj creva nazivo. Jednostavno me apsolutno ne zanima sta ce ispasti od takvog skota, kamo srece da se nikad nije ni okotio.

 

Ovo je, izvinjavam se, ali, nekako neurotičan post. Protiv si smrtne kazne ali si za retributivno kažnjavanje.  ?

 

Ja sam strogo protiv smrtne kazne ali ne zato što je užasno što je  neko plaćen da hladnokrvno ubija niti zato što kontempliram da li država eventualno ima ili nema pravo da ubija svoje gradjane.

 

Ne, stvar je prosta: život je sve što imamo i kao što ne želim da mi ga neko oduzme, tako ne želim ni ja nikome da ga oduzmem. A naročito ne želim da neko, pa makar to bila skupština svih ljudi ove planete, ubija u moje ime. Zato sam protiv smrtne kazne. Sve ostalo mi nekako isprazno zvuči.

Link to comment

Vidi, ovo sa mucenjem i sakacenjem zivotinja je za mene isto sto i klanje male dece. Znaci, za dusevnu bolnicu zatvorenog tipa, pa nek onda probaju da rizikuju da se nasladjuju tudjom patnjom.

 

Inace sam zakleti protivnik smrtne kazne kao najuzasnije i najvarvarskije institucije, jer se ubistvo sprovodi in cold blood od strane osobe koja je placena za to od strane drzave (sto meni nikako ne moze da udje u glavu da tako nesto postoji), a pored toga smatram da drzava nema nikakvog prava da oduzima zivot svojim gradjanima. Zato nemoj ozbiljno da shvatis ovo o drzavno propisanom pendreku u dupe, bio sam pod utiskom zbog one slike.

 

Medjutim, ja nemam nikakav problem da odobrim vidove opravdane osvete ili nasilja iz afekta kao sto su premlacivanje idiota koji je krenuo da dere zivu macku i vadi joj creva nazivo. Jednostavno me apsolutno ne zanima sta ce ispasti od takvog skota, kamo srece da se nikad nije ni okotio.

 

Za tebe je mučenje životinja jedno ali se pitaju i drugi članovi društva za koje to nije isto što i klanje male dece, pa se onda u preseku svih tih mišljenja prave zakoni koji su podešeni da predstavljaju stav većine stanovnika. Zato i ne može jedan da odlučuje o kaznama(a da ne govorim o utvrđivanju krivice)  jer ma kako da je dobronameran ne može kaznu pravilno odmeriti.

 

Mi smo nažalost veoma siromašno društvo i imamo  sužene mogućnosti da se bavimo edukacijom i lečenjem a i hvatanjem i kažnjavanjem ovih mučitelja. Imamo i druge, veće probleme. Imao si u par dana nekoliko slučejeva porodičnog nasilja sa napucavanjem i ubistvom čak i bebe. 

 

Što se tiče one slike razumem reakciju zato i pitam čemu to kačenje. Ja to brzo preskrolujem jer osetim fizičku bol ako to gledam. Ono poznato probadanje u stomaku. Zato  se nekako nadam da i drugi baš ne stoje tako tvrdo iza svojih po meni problematičnih izjava. Voleo bi da je to rezultat moralne panike  i trenutnog besa a ne promišljen stav. 

Link to comment

@Bujodrag

 

Pre svega se gadim hladnokrvnog ubistva. Drzava bi morala da zaposli nekog ko je verovatno isti kao oni koje ubija, osim sto je njemu upala sekira u med. I nije to samo dzelat, to je citava masinerija smrti koju cine naizgled obicni ljudi i drzavni sluzbenici. Strasna mi je i sama pomisao. Primeti da to nije zato sto mislim da niko ne zasluzuje smrt, naprotiv, mnogi zasluzuju i mnogo gore od toga, siguran sam da se za deset sekundi mozes setiti nekoliko primera iz blize ili dalje istorije. 

 

Evo objasnicu ti na primeru. Recimo pokojni Milosevic. Ja bih bio ekstremno protiv toga da je on osudjen na smrt 5. oktobra i da je drzava izvrsila nad njim smrtnu kaznu. S druge strane, likovao bih i cestitao coveku koji bi ga ubio kao psa zato sto mu je sin poginuo u ratu ili bih pozdravio razbesnelu rulju koja bi isutirala tog olosa na mrtvo ime. Zato sto je on to zasluzivao. A mi kao drustvo ne treba da imamo smrtnu kaznu zato sto je to em stetno po ljude koji je izvrsavaju, em moze da predstavlja nepopravljivu gresku, em je nesto najodvratnije sto se moze zamisliti i uvek je pokazatelj nazadnosti drustva.

Link to comment

Za tebe je mučenje životinja jedno ali se pitaju i drugi članovi društva za koje to nije isto što i klanje male dece, pa se onda u preseku svih tih mišljenja prave zakoni koji su podešeni da predstavljaju stav većine stanovnika.

 

 

U cemu je problem, ja imam svoje misljenje i borim se da ono postane mejnstrim.

Link to comment

U cemu je problem, ja imam svoje misljenje i borim se da ono postane mejnstrim.

 

Naravno da nije problem, bori se. Samo ne možeš da ga sprovodiš dok ne postane majnstrim.

Link to comment

 

Što se tiče one slike razumem reakciju zato i pitam čemu to kačenje. Ja to brzo preskrolujem jer osetim fizičku bol ako to gledam. Ono poznato probadanje u stomaku.

 

Osvrnuo bih se na ovo. Ja to drugacije dozivljavam. Osetim ogroman strah, kao da sam se pogledao oci u oci sa ovaplocenjem zla i osetio svu dubinu ponora duse, i u isto vreme i u istoj meri beskrajnu tugu i sazaljenje. Jedva sam zaspao sinoc.

Edited by IndridCold
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...