Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

razumem shta hocesh da kazesh, ali ne razumem gde si poshao?

Ne znam, komentarišemo pa gde stignemo

 

Male plate su opšte mesto. Mada je Zavod filijala Nato, nije obična naša tranziciona divljina

Ali nebitno, ovo je ekstremna situacija da čovek na takvom mestu radi drugi posao, koliko god da je mala plata

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ali nebitno, ovo je ekstremna situacija da čovek na takvom mestu radi drugi posao, koliko god da je mala plata

 

Isto važi i za policajce, vatrogasce, vojnike, pa opet... Verovatno je do njihove nezasitosti?

Link to comment

Ne znam, komentarišemo pa gde stignemo

 

Male plate su opšte mesto. Mada je Zavod filijala Nato, nije obična naša tranziciona divljina

Ali nebitno, ovo je ekstremna situacija da čovek na takvom mestu radi drugi posao, koliko god da je mala plata

to shto je filijala nato, ne menja da najverovatnije jeste tranziciona divljnina, na nachin da natoa zivo zabole kako se operacija izvrshava sve dok treci svet leti u vazduh. mogerini stajl, da se izrazim. da ne pominjem da je ovo veliki peh za nato, ali imaju srece jer znaju gde rade. ne bi im proshlo ovako nigde, ni njima ni saradnicima okupatora.

 

ko zna koja je chovekova pricha. ne znamo ni da li je tachna, kad neko pogine, komshiluk odmah ima vizije ...

Edited by gospa buba
Link to comment

U smislu nekog vojno tehničkog sporazuma. Nata ih je opremala i obučavala
 

Projekat uništavanja viškova municije i drugih ubojnih sredstava u Srbiji, pod okriljem Povereničkog foda NATO, počeo je danas u Kragujevcu. Predviđeno je uništavanje 784 tone ubojitih sredstava u Tehničo remontnom zavodu Kragujevac
Kapaciteti Tehničko-remontnog zavoda "Kragujevac" su unapređeni zahvaljujući logističkom sporazumu Srbije i NATO, i taj zavod od danas zvanično može da počne demontiranje municije, saopštila je Ambasada Norveške u Srbiji
 
VTZ2.jpg
 

 

oces prestati? :lolol:

 

 

:ph34r: 

 

 

Prestao još sinoć, sve je već rečeno

Ako si došao za ovaj autobus za more ima još mesta. Vozač je radio noćas kao konobar ali jbg, mora od nečeg da živi

Sedi gde je slobodno, nisu numerisana mesta   :smoris:

 

Link to comment

I uopšte, zagledanje u tuđi novčanik je suštinski element pristojnosti.

 

Ne radi se o novčaniku nego o tome da kod nekih zanimanja ljudi ne smeju da dolaze na posao neispavani, pošto će tako ugroziti svoj život i druge živote. Piloti, vozači, masa drugih profesija... imaju strogo propisan obavezan odmor i to se kontroliše. Ne znam da li je tako i kod pirotehničara ali ovako laički bih rekao da je hronično neispavan pirotehničar (ili deminer, recimo) tragedija koja samo čeka da se dogodi.

 

Sve to pod uslovom da je medijski navod o ovom nesrećniku tačan, budući da srpskim tzv. medijima ne treba verovati ni kada objavljuju tačno vreme ili datum.

Link to comment

Nisu trebali da mu dozvole da radi ovaj posao, međutim to je pitanje sistema koji je urušen i neuređen zahvaljujući ogromnim pritiscima koji opet postoje zbog nikakvog ulaganja i nebrige države za Zavod. Nije pitanje toga da li je radnik "neodgovoran" i sl. i nije baš lepo govoriti takve stvari kada je čovek poginuo na svom radnom mestu. Sa ovakvom nemaštinom, ljudi će uvek biti skloni takvim rizicima, koji nekad ugrožavaju i druge oko njih, i tako će i biti sledećih nekoliko decenija - ovo se neće promeniti, ali ono što treba da postoji je nekakav sistem i nekakva kontrola zahvaljujući kojoj ovakve nesreće neće moći da se dešavaju ili će biti svedene na neki svoj minimum.

 

Raspravljate se oko pogrešnih stvari i pitanja na koje ne možete uticati (uticati se može tako što se baviš politikom, a raspravljanje na forumu o tome da li je ovaj radnik neodgovoran ili sebičan je, pored toga što je krajnje odvratno, potpuno besmisleno). Možda neko oseća lično zadovoljstvo kada na forumu likuje nad nečijom smrću, ali ništa ne postiže time, a i ako to radi ima ozbiljne probleme sa svojom psihom i frustracije koje treba da reši.

Link to comment

znala sam da je neko pretakanje u pitanju <_<

kao i shto gospod sam zna ko je sve danas miner i pirotehnichar. da ne pominjemo da je namenska preuzimala radnike iz zavoda, ko zna po kom kriterijumu, verovatno rodjachko zemarskom, direktno sa trake, ko i sve drugo. to ne menja chnjenicu da to nije proizvodnja, nego unishtavanje i demontiranje tudjeg. a tu se pre ili kasnije neshto otme kontroli. zato i jeste kod nas, a ne kod njih <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

A sve ostalo u tom zavodu je pretpostavljam na svetskom nivou i sve mere zaštite se primenjuju, samo taj jedan radnik je bio bezbednosni propust?

Link to comment

Ako pričamo o osećaju, moj je da uzrok najverovatnije leži u procedurama gde se transport eksplozivnih sredstava vrši tako što daju Miletu da natovari na leđa ili odgura gde treba, a pretakanje se vrši tako što daju Peri da pretoči iz jedne kante u drugu.

 

Ako već pričamo, pre nekih godina kad sam bila na operaciji kod nas u BGu, medicinska sestra me je tešila za neko odlaganje da mi je i bolji četvrtak nego sreda da me ne bi doktor ujutru operisao iz dežurstva. Aha, znači i on neispavan. Ajde da mu se najebemo svega po spisku što ima nelegalne uslove rada.

Link to comment

A ne, to su za doktore legalni uslovi rada, nasi hirurzi posle nocnog dezurstva uredno nastavljaju ceo normalan radni dan...

 

Pa onda je sve super, da li si konobarisao pola noći, ili dežurao celu noć, sutra ujutru samo piči na operaciju ili pirotehniku.

Link to comment

pa naši doktori na dežurama spavaju, ako već ne rade nešto veselije, to je isto opštepoznato

 

sestre smeju da ih probude tek kad neko (ali ne mlađi od 50 recimo) krene na put bez povratka, tako da to ipak nije za poređenje sa konobarisanjem

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...