Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, gone fishing said:

- tako da ispada da je u svakoj četi 10-15 ljudi zapravo ratovalo ostalih 150 ih je pratilo, da li je moguće da je tako mali broj vojnika pobio toliko neprijatelja u bliskoj borbi, mislim da jeste, dovoljan je najnoviji primer iz rusije gde su 4 psihopate naoružane kalašnjikovima ubile 137 i ranili preko 140 ljudi

 

Nenaroužanih i nepripremljenih.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, gone fishing said:

istraživanje pentagona se odnosilo na mobilisane vojnike, znači na civile, pored njih svaka vojna jedinica ima određeni broj profesionalnih vojnika, oficira i podoficira, pa je tako 1 pešadijska četa američke vojske imala (izostavićemo kuvare i magacionere) 160 ljudi, od toga 6 oficira, 21 podoficira i ostalo su mobilisani vojnici...

- imho procenat sociopata koji upisuju vojne škole je mnogo veći nego u generalnoj populaciji, misilim da to može da potvrdi svako ko je služio vojsku, većina oficira i podoficira su ok ljudi, ima jedan manji broj paljevina na vojsku i uopšte taj način života i rada i na kraju ima i nepatvorenih gadova koji sa uživanjem maltretiraju vojnike...

- rekao bih da otprilike trećina upisuje vojne škole zbog porodične tradicije, trećina jer to vide kao beg iz bede i preostala trećina jer su sociopate

- tako da ispada da je u svakoj četi 10-15 ljudi zapravo ratovalo ostalih 150 ih je pratilo, da li je moguće da je tako mali broj vojnika pobio toliko neprijatelja u bliskoj borbi, mislim da jeste, dovoljan je najnoviji primer iz rusije gde su 4 psihopate naoružane kalašnjikovima ubile 137 i ranili preko 140 ljudi

Uzmimo ovo kao sarkazam (video) ali ko je imao nesreću da bude u ratu dobro zna da uvek ima par ovakvih, koji su ono korisni idioti ali vremenom ih se moraš rešiti ako to već ne uspe neprijatelju. 

 

Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

Ja nisam permisivna ni da je bombardovanje Beograda 99te bilo jedno veliko nishta kao poneki po SR, da to sve nema veze, da je NATO samo shtitio ljudska prava do kojih mu je jako stalo te je reagovao preventivno ko Rusi u Ukrajini... Pa onda svakako necu biti permisivna ni za to pomenuto Sarajevo koje je bilo pod artiljerisjkom vatrom 4 godine sa delovima teritorije sa srpskom vojskom na terenu i efektivno okupacijom za muslimansko stanovnishtvo u tim delovima, logorima, ubistvima itd itd. Samo ovde vazi i obrnuto, najboljoj drugarici su mi u Sarajevu ubili tetku pred njenom ne tetkinom kucom muslimanski snajperisti, pa je i ona eto u tom delu Sarajeva bila efektivno okupirana, a za Beograd 41-44 imash potpuno chist sluchaj okupacije najotrovnije vojske iz druge daleke zemlje koja je punila pomenute Jajince 4 godine. Doshli iz Nemachke i streljali i trovali na mase 4 godine praktichno neometano.

 

Chinjenica da je samo meni pitanje "Jel i dalje lep Beograd kao tad" zaparala ushi mi samo govori koliko su neki ljudi u SR odvaljeni od bilo kakve realnosti. Onaj mu josh ne zeli da izdetaljira da je BG neshto malo manje lep nego 44te, realno bizarno je blaga rech.

 

sve 5,

samo

na jednom topiku zagovaras kolektivnu krivicu, na drugom individualnu.

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

sarajevo je bilo pakao za sve ljude koji su u njemu ostali, nevezano koje su nacionalosti

 

samo, jedni su bili ugroženi granatama, snajperima, nedostatkom hrane i ogreva, a neki drugi sa svim tim + još koječim :dry:

 

ja znam nekoliko, jedan (moj muž) se izvukao fizički neokrnjen, ali, nenormalan strah, stres, nespavanje  i fasovan dijabetes kao posledica, a znam i neke koji su nestali netragom (kum)

elem, muslimani su bili pod okupacijom, granatirani i snajperovani svaki dan, srbi sve to (sa brda se ne vidi baš koje si nacionalosti) + onaj komšija kojega sam ranije spominjala

pri tom, i kum i moj muž, ljudi potpuno nenasilni, antiratni raspoloženi, pacifisti u dubini duše, ali ko te pita, imaš malo nezgodno prezime i to ti je što ti je

 

elem, narečeni moj muž je 100 m od televizije za vreme bombardovanja '99 spavao kao beba, u fazonu, pa šta ako me rokne bomba, samo da znam da neće doći ''neko'' i odvesti me u mučilište

mislim, bilo je tih sitnihtm razlika

 

ni ne kazem da je bilo drugacije, 

samo sam Mel skrenuo paznju da ne moze nekom narodu nabijati kolektivnu krivicu a nekom drugom narodu individualnu.

to je sve.

Link to comment

Lol dobar si.

A jel to primenjuješ i na sopstvene stavove o domicilnom stanovništvu u Srbiji? :D

Link to comment
23 minutes ago, Djuro said:

 

sve 5,

samo

na jednom topiku zagovaras kolektivnu krivicu, na drugom individualnu.

 

Pa ne, ja bash nisam podrzala ni individualnu ni kolektivnu, ako se ne varam post tamo mi je dva reda pa nije bash da sam neshto zapetljala za razumevanje.

Link to comment
13 hours ago, omiljeni said:

sa 100.000 metaka da pucaš kao u svatovima dok nišaniš u oblake ubićeš nekoliko ljudi. a kamoli kad pucaju toliko metaka u borbi.

100.000 metaka je ogromna količina. eno kod mrbeast pre neki dan video kad lik treba da napravi zaklon za lamborghini pa ovi pucaju ukupno 10.000 metaka. čitave palete cigala se bukvalno tope.

a i prosta matematika, u ww2 su ginuli milioni ljudi, koliko je onda trebalo napraviti municije za to? napraviti trilion metaka, to je verovatno p$%#n dim. čovek pravi metke već 200+ godina, a garant još uvek nije ni prišao blizu tom broju. neko bi već postavio pitanje što se uopšte odustalo od luka i strele ako su puške toliko neefikasne.

U principu ovo stoji što si naveo, s tim što je za WWII karakteristično to da je po nekim istraživanjima utvrđeno da vojnici uglavnom nisu nišanili u neprijatelja već da su pucali "generalno u pravcu" istog, neki čak i iznad njega. O ovome sam gledao i neku emisiju na NatGeo, ima tome 6-7 godina sigurno. Tako da jeste, palete cigala se tope, ali samo ako se puca u njih, ne i "generalno u pravcu" njihovom.

  • +1 2
Link to comment

Bajloni pijaca, danas oko podne...

IMG-20240326-133853-181.jpg

IMG-20240326-133853-182.jpg

 

Сартид je u онлајн katalogu za 1913. godinu u ponudi imao 21 vrstu sekira... :fantom: 

  • +1 1
Link to comment

Imali su i 144. Valjda su nagurali 999 vozila pod brojem še'set, pa im dali i tu numeraciju..

Edited by Heyter
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...