Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ne znam da li sam vam pričao, kad već pominjete otpisane

da sam jednom upoznao čoveka koji je proveo ww2 u beogradu

nemački vojnik

pitao me da li je beograd i dalje tako lep kao tada

žao mi bilo da ga rastužim

  • Haha 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Eleniko said:

ne znam da li sam vam pričao, kad već pominjete otpisane

da sam jednom upoznao čoveka koji je proveo ww2 u beogradu

nemački vojnik

pitao me da li je beograd i dalje tako lep kao tada

žao mi bilo da ga rastužim

 

 

Shto, Jajinachki park josh i lepshe izgleda nego tad, dodushe ne znam kako bi on to ocenio.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

Ovo zvuči kao zabava za sve generacije.

-Kako bilo sinoć? 

-Leteo sam niz mokar tobogan. :naughty:

Super sam se provela. Prazan parkic 

IMG_20240324_183424.jpg

  • Haha 2
Link to comment

nemam baš naročito izražen kolektivistički odnos prema ratnim zbivanjima 

 

pa i zločinima

 

iz ležernog ćaskanja sa starim čovekom sam zaključio da nije radio ništa zbog čega bi ga posebno prezirao.

 

zapravo mi je razbio neke mitove koje su kreirali otpisani

Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Super sam se provela. Prazan parkic 

IMG_20240324_183424.jpg

Ako je u parkiću, svakako je poželjno da bude prazan. :D

Neću više. 

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

nemam baš naročito izražen kolektivistički odnos prema ratnim zbivanjima 

 

pa i zločinima

 

iz ležernog ćaskanja sa starim čovekom sam zaključio da nije radio ništa zbog čega bi ga posebno prezirao.

 

zapravo mi je razbio neke mitove koje su kreirali otpisani

 

Ne znam shta bih ti rekla, uvek je negde bio neko ko nije radio nishta loshe pa makar bio i vojnik. Ipak 4 godine direktne okupacije i onoliki hapsheni i streljani za to vreme, eto on je mozda bio na nekom strazarsko paradnom mestu bash sve to vreme.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Zaboravan said:

Ako je u parkiću, svakako je poželjno da bude prazan. :D

Neću više. 

Sve u svemu mokra guzica :D.

Necu vise. Ispraticu se sama 

 

 

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, Sandradjer said:

Sve u svemu mokra guzica :D.

Necu vise. Ispraticu se sama 

 

 

:lol2:

Pobedila si. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Ne znam shta bih ti rekla, uvek je negde bio neko ko nije radio nishta loshe pa makar bio i vojnik. Ipak 4 godine direktne okupacije i onoliki hapsheni i streljani za to vreme, eto on je mozda bio na nekom strazarsko paradnom mestu bash sve to vreme.

Većina i ne radi neposredno nešto što bi bilo za prezir.

Tj nije radio.

Link to comment
21 minutes ago, Mel said:

 

Ne znam shta bih ti rekla, uvek je negde bio neko ko nije radio nishta loshe pa makar bio i vojnik. Ipak 4 godine direktne okupacije i onoliki hapsheni i streljani za to vreme, eto on je mozda bio na nekom strazarsko paradnom mestu bash sve to vreme.

- po istraživanju pentagona, posle ww2, tek 20% vojnika u njihovim pešadijskim divizijama je upotrebilo svoje puške u borbi, od tog broja tek je svaki deseti nišanio u švabe, dakle 98% mobilisanih amera se šetalo i vozilo od jedne do druge bitke, verujem da je slično bilo i u ostalim armijama, bez želje da aktivno doprinese pobedi svoje strane

- ispada da je 2% vojnika odgovorno za milione mrtvih, a kako je sasvim slučajno to broj psihopata u opštoj populaciji, zaključke izvedite sami....

Link to comment
Just now, gone fishing said:

- po istraživanju pentagona, posle ww2, tek 20% vojnika u njihovim pešadijskim divizijama je upotrebilo svoje puške u borbi, od tog broja tek je svaki deseti nišanio u švabe, dakle 98% mobilisanih amera se šetalo i vozilo od jedne do druge bitke, verujem da je slično bilo i u ostalim armijama, bez želje da aktivno doprinese pobedi svoje strane

- ispada da je 2% vojnika odgovorno za milione mrtvih, a kako je sasvim slučajno to broj psihopata u opštoj populaciji, zaključke izvedite sami....

 

Mmda, sigurno su i sovjetski vojnici tako. Nemachki vojnici su obavili dosta veci posao u Beogradu i drugim delovima Srbije gde su boravili. Verujem da ih je bilo koji su gledali da preture to vreme, ali verujem i da je vishe od 2% se priklonilo socioaptam koji standardno chekaju rat, to je fakat njihovo vreme...

Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

nisam vlastan da presuđujem ljudima

 

Da presudjujesh nisam pitala, ali mi je teshko da zamislim da je Beograd bio neshto lep tokom okupacije, nije lep ni sad kad maknesh iz centra, face ljudi su no comment. Vishe sam na to reagovala. A mozda je hteo i da bude ljubazan....

Link to comment
8 minutes ago, gone fishing said:

- po istraživanju pentagona, posle ww2, tek 20% vojnika u njihovim pešadijskim divizijama je upotrebilo svoje puške u borbi, od tog broja tek je svaki deseti nišanio u švabe, dakle 98% mobilisanih amera se šetalo i vozilo od jedne do druge bitke, verujem da je slično bilo i u ostalim armijama, bez želje da aktivno doprinese pobedi svoje strane

- ispada da je 2% vojnika odgovorno za milione mrtvih, a kako je sasvim slučajno to broj psihopata u opštoj populaciji, zaključke izvedite sami....

Vecina ljudi je ubijena artiljerijom/bombardovanjem. Ovo je poznati fenomen, jbg, normalni ljudi imaju poriv da ne ubiju drugog coveka kada ga vide. Zato i imas PTSD, kad prodju uzasi rata treba da se nosis sa onim sto su te naterali da uradis. Zanimljiv je fenomen rat, uprkos tome sto je protivno nasoj prirodi da ubijamo druge ljude, rat postoji od pamtiveka.

Link to comment
38 minutes ago, Shan Jan said:

Vecina ljudi je ubijena artiljerijom/bombardovanjem. Ovo je poznati fenomen, jbg, normalni ljudi imaju poriv da ne ubiju drugog coveka kada ga vide. Zato i imas PTSD, kad prodju uzasi rata treba da se nosis sa onim sto su te naterali da uradis. Zanimljiv je fenomen rat, uprkos tome sto je protivno nasoj prirodi da ubijamo druge ljude, rat postoji od pamtiveka.

Treba imati u vidu da neka statistika kaže da na jednog ubijenog ide od 20.000 pa do čak 100.000 metaka. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...