Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, reg said:

 

Izdala je fabrika knjiga Obicne ljude Kristofera Brauninga, o obicnim vojnicima koji su vrsili masovna streljanja u Poljskoj.

 

Ostalo mi je u secanju svedocenje jednog koji je otisao na pauzu prilikom streljanja posto nije mogao da izdrzi, da bi ga sacekale osude "saboraca" jer "ni oni ne vole da ubijaju". Tako je ucesce poprimilo bizaran oblik solidarnosti, s obzirom da sto ih vise ima manje ce svako pojedinacno da ubija.

 

Ma u sushtini gadna je tema, samo sam pravila osvrt na to da ako su tad sveze americhke trupe slabo doprinele svojom peshadijom, ako je to uopshte tachno, to ne znachi da ljudi koji su ratovali 4 godine i ubili milione iz blizine mogli tako da ispucaju 100 hiljada metaka za jednog ubijenog i slichne priche.

Takodje shta znam, da sam sedela 4 godine u nekom okupiranom gradu gde sve vreme radi nekoliko logora sa prilichnim autputom, pa sve i da nisma nishta loshe radila ja lichno, mislim da bi mi trulo bilo da pitam e jel josh lep xyz. Mislim da ne bih potezala da sam bila u tom gradu ako bih bash i 60 godina kasnije naletela na nekog iz tog mesta...

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa 100.000 metaka da pucaš kao u svatovima dok nišaniš u oblake ubićeš nekoliko ljudi. a kamoli kad pucaju toliko metaka u borbi.

100.000 metaka je ogromna količina. eno kod mrbeast pre neki dan video kad lik treba da napravi zaklon za lamborghini pa ovi pucaju ukupno 10.000 metaka. čitave palete cigala se bukvalno tope.

a i prosta matematika, u ww2 su ginuli milioni ljudi, koliko je onda trebalo napraviti municije za to? napraviti trilion metaka, to je verovatno p$%#n dim. čovek pravi metke već 200+ godina, a garant još uvek nije ni prišao blizu tom broju. neko bi već postavio pitanje što se uopšte odustalo od luka i strele ako su puške toliko neefikasne.

Link to comment
47 minutes ago, reg said:

 

Izdala je fabrika knjiga Obicne ljude Kristofera Brauninga, o obicnim vojnicima koji su vrsili masovna streljanja u Poljskoj.

 

Ostalo mi je u secanju svedocenje jednog koji je otisao na pauzu prilikom streljanja posto nije mogao da izdrzi, da bi ga sacekale osude "saboraca" jer "ni oni ne vole da ubijaju". Tako je ucesce poprimilo bizaran oblik solidarnosti, s obzirom da sto ih vise ima manje ce svako pojedinacno da ubija.

da to je primetio i himler, šef gestapoa, dok je obilazio trupe koje su masovno streljale jevreje po ukrajini 41, čak mu je i pozlilo od tog iskustva, te je zato odlučio da pronađe manje stresan način za ubijanje, tako su nastali prvo gasni kamioni a zatim i gasne komore u konc logorima, mnogo je lakše bilo naći par psihopata među stražarima koji će pustiti ciklon b i pobiti par hiljada logoraša u jednom danu, nego četu vojnika koja bi streljala satima...

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, gone fishing said:

da to je primetio i himler, šef gestapoa, dok je obilazio trupe koje su masovno streljale jevreje po ukrajini 41, čak mu je i pozlilo od tog iskustva, te je zato odlučio da pronađe manje stresan način za ubijanje, tako su nastali prvo gasni kamioni a zatim i gasne komore u konc logorima, mnogo je lakše bilo naći par psihopata među stražarima koji će pustiti ciklon b i pobiti par hiljada logoraša u jednom danu, nego četu vojnika koja bi streljala satima...

 

Još gore od streljanja, sećam se dela kada im objašnjavaju kako da pucaju ljudima koji su na zemlji u potiljak kao najefikasnijem načinu (bolje da nisam ni otvarao topik, samo mi treba da opet to čitam).

Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

da to je primetio i himler, šef gestapoa, dok je obilazio trupe koje su masovno streljale jevreje po ukrajini 41, čak mu je i pozlilo od tog iskustva, te je zato odlučio da pronađe manje stresan način za ubijanje, tako su nastali prvo gasni kamioni a zatim i gasne komore u konc logorima, mnogo je lakše bilo naći par psihopata među stražarima koji će pustiti ciklon b i pobiti par hiljada logoraša u jednom danu, nego četu vojnika koja bi streljala satima...

Kazu da je nekih 2-3% ljudi psihopata/sociopata. Nedovoljno za masovnu vojsku ali sasvim dovoljno za koncentracione logore i specijalne odrede. Kazu da i vecina heroja iz ratova koji su nanizali gomilu pobijenih protivnika su iz te kategorije. Ne moras biti ni nuzno zao, dovoljan je nedostatak empatije.

 

Verujem da ulogu igra i kultura. Nemci i Japanci su odrasli u drustvima gde se autoritet postuje a njihove nacije sebe vrednuju vise od drugih. Njima je lakse da svojoj savesti opravdaju zlocine koje su izvrsavali nad drugim narodima po komandi nadredjenih, za razliku od mozda nas koji smo drcniji i samostalniji i sa manjim kompleksom vise vrednosti.

Link to comment
7 hours ago, Mel said:

 

Ma u sushtini gadna je tema, samo sam pravila osvrt na to da ako su tad sveze americhke trupe slabo doprinele svojom peshadijom, ako je to uopshte tachno, to ne znachi da ljudi koji su ratovali 4 godine i ubili milione iz blizine mogli tako da ispucaju 100 hiljada metaka za jednog ubijenog i slichne priche.

Takodje shta znam, da sam sedela 4 godine u nekom okupiranom gradu gde sve vreme radi nekoliko logora sa prilichnim autputom, pa sve i da nisma nishta loshe radila ja lichno, mislim da bi mi trulo bilo da pitam e jel josh lep xyz. Mislim da ne bih potezala da sam bila u tom gradu ako bih bash i 60 godina kasnije naletela na nekog iz tog mesta...

Statistika naravno pripada usa a podaci od ww2 pa do sada. 

Svakako nije primenjiva na našoj teritoriji ni za naše ratove. 

Dodatno iza svakog koji je omirisao barut™ stoji solidna grupa ljudi koji i ne vide neprijatelja. Zajedničko im je da nose istu uniformu (ni to baš ali da ne preterujemo).

A sada moralna strana, pa mislim da je proverljivo koliko je ww2 nemaca završilo na sudu, koliko je dobijalo boračku penziju i lagodno privelo život kraju. 

Mislim ako i pobednik ne nalazi problem što je poraženi samo radio svoj posao™ teško je očekivati epidemiju moralnosti. 

Imaš dosta dokumentaraca o ww2 na netflix/hbo/NG gde su gosti i nemački vojnici. 

0 pokajanja. 

Link to comment
7 hours ago, Mel said:

 

Takodje shta znam, da sam sedela 4 godine u nekom okupiranom gradu gde sve vreme radi nekoliko logora sa prilichnim autputom, pa sve i da nisma nishta loshe radila ja lichno, mislim da bi mi trulo bilo da pitam e jel josh lep xyz. Mislim da ne bih potezala da sam bila u tom gradu ako bih bash i 60 godina kasnije naletela na nekog iz tog mesta...


u sarajevu npr

Link to comment
On 22. 3. 2024. at 8:13, Ayatollah said:

 

 Hajde objasni šta treba da radi prekršajni sudija koji dobije prekršajnu prijavu u rad, a plaćen je od strane države da se profesionalno bavi prekršajima.

 

Za trivijalni saobraćajni prekršaj koji nikoga nije ugrožavao, prekršajni sudija koji mi je dodeljen je uzdisao, kolutao očima, pričao o tome koliko je to ozbiljno, da ću da izgubim dozvolu na ko zna koliko, itd, da bi mi rekao da izađem na hodnik, podalje od ostalih stranki, i onda mi tamo rekao kako bi dobar advokat to mogao da reši da prođe bez posledica. Naravno, u džepu spremna vizit karta tog dobrog advokata.

Link to comment
18 minutes ago, Djuro said:


u sarajevu npr

 

Ja nisam permisivna ni da je bombardovanje Beograda 99te bilo jedno veliko nishta kao poneki po SR, da to sve nema veze, da je NATO samo shtitio ljudska prava do kojih mu je jako stalo te je reagovao preventivno ko Rusi u Ukrajini... Pa onda svakako necu biti permisivna ni za to pomenuto Sarajevo koje je bilo pod artiljerisjkom vatrom 4 godine sa delovima teritorije sa srpskom vojskom na terenu i efektivno okupacijom za muslimansko stanovnishtvo u tim delovima, logorima, ubistvima itd itd. Samo ovde vazi i obrnuto, najboljoj drugarici su mi u Sarajevu ubili tetku pred njenom ne tetkinom kucom muslimanski snajperisti, pa je i ona eto u tom delu Sarajeva bila efektivno okupirana, a za Beograd 41-44 imash potpuno chist sluchaj okupacije najotrovnije vojske iz druge daleke zemlje koja je punila pomenute Jajince 4 godine. Doshli iz Nemachke i streljali i trovali na mase 4 godine praktichno neometano.

 

Chinjenica da je samo meni pitanje "Jel i dalje lep Beograd kao tad" zaparala ushi mi samo govori koliko su neki ljudi u SR odvaljeni od bilo kakve realnosti. Onaj mu josh ne zeli da izdetaljira da je BG neshto malo manje lep nego 44te, realno bizarno je blaga rech.

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, Kristalno jasna said:

seosko džudžisali neprijatelja 

 

 

zapravo u realnosti je verovatno bilo mnogo gore

 

 

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:


u sarajevu npr

sarajevo je bilo pakao za sve ljude koji su u njemu ostali, nevezano koje su nacionalosti

 

samo, jedni su bili ugroženi granatama, snajperima, nedostatkom hrane i ogreva, a neki drugi sa svim tim + još koječim :dry:

 

ja znam nekoliko, jedan (moj muž) se izvukao fizički neokrnjen, ali, nenormalan strah, stres, nespavanje  i fasovan dijabetes kao posledica, a znam i neke koji su nestali netragom (kum)

elem, muslimani su bili pod okupacijom, granatirani i snajperovani svaki dan, srbi sve to (sa brda se ne vidi baš koje si nacionalosti) + onaj komšija kojega sam ranije spominjala

pri tom, i kum i moj muž, ljudi potpuno nenasilni, antiratni raspoloženi, pacifisti u dubini duše, ali ko te pita, imaš malo nezgodno prezime i to ti je što ti je

 

elem, narečeni moj muž je 100 m od televizije za vreme bombardovanja '99 spavao kao beba, u fazonu, pa šta ako me rokne bomba, samo da znam da neće doći ''neko'' i odvesti me u mučilište

mislim, bilo je tih sitnihtm razlika

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment
16 minutes ago, dùda said:

sarajevo je bilo pakao za sve ljude koji su u njemu ostali, nevezano koje su nacionalosti

 

samo, jedni su bili ugroženi granatama, snajperima, nedostatkom hrane i ogreva, a neki drugi sa svim tim + još koječim :dry:

 

ja znam nekoliko, jedan (moj muž) se izvukao fizički neokrnjen, ali, nenormalan strah, stres, nespavanje  i fasovan dijabetes kao posledica, a znam i neke koji su nestali netragom (kum)

elem, muslimani su bili pod okupacijom, granatirani i snajperovani svaki dan, srbi sve to (sa brda se ne vidi baš koje si nacionalosti) + onaj komšija kojega sam ranije spominjala

pri tom, i kum i moj muž, ljudi potpuno nenasilni, antiratni raspoloženi, pacifisti u dubini duše, ali ko te pita, imaš malo nezgodno prezime i to ti je što ti je

 

elem, narečeni moj muž je 100 m od televizije za vreme bombardovanja '99 spavao kao beba, u fazonu, pa šta ako me rokne bomba, samo da znam da neće doći ''neko'' i odvesti me u mučilište

mislim, bilo je tih sitnihtm razlika

I dodatno bilo je delova grada koji su bili pod granatama što muslimanskih što hrvatskih snaga... O rubnim delovima grada, selima i naseljima koja su se naslanjala na Sarajevo da ne govorim. 

Naravno značajno manje nego obrnuto. 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Mel said:

Bash da se tako slabo u ratu puca onako generalno mi je slaba pricha.

U wwII po mom kraju narod je ubijan ruchno, pushke itd a ne artiljerijom. To su mozda Amerikanci imali luksuz da se krajem rata vozikaju tako, recimo da tako kazemo, pa su taj luksuz koristili. Ima vishe situacija kad si prinudjen. Takodje po mom kraju su imali streljanja, pokupe ljude, devojke i zene, vuku ih neko vreme kao zivi shtit dok malo ne poodmaknu iz sela i onda ih poredjaju i streljaju - teshko da je pucalo 2% streljachkog voda. Slazem se da 2% stoji iza najtezih zlodela, takodje chesto izbijaju i na chelo tih trupa pa onda i oni ispod ako bash i nisu sociopate ali uchestvuju...

istraživanje pentagona se odnosilo na mobilisane vojnike, znači na civile, pored njih svaka vojna jedinica ima određeni broj profesionalnih vojnika, oficira i podoficira, pa je tako 1 pešadijska četa američke vojske imala (izostavićemo kuvare i magacionere) 160 ljudi, od toga 6 oficira, 21 podoficira i ostalo su mobilisani vojnici...

- imho procenat sociopata koji upisuju vojne škole je mnogo veći nego u generalnoj populaciji, misilim da to može da potvrdi svako ko je služio vojsku, većina oficira i podoficira su ok ljudi, ima jedan manji broj paljevina na vojsku i uopšte taj način života i rada i na kraju ima i nepatvorenih gadova koji sa uživanjem maltretiraju vojnike...

- rekao bih da otprilike trećina upisuje vojne škole zbog porodične tradicije, trećina jer to vide kao beg iz bede i preostala trećina jer su sociopate

- tako da ispada da je u svakoj četi 10-15 ljudi zapravo ratovalo ostalih 150 ih je pratilo, da li je moguće da je tako mali broj vojnika pobio toliko neprijatelja u bliskoj borbi, mislim da jeste, dovoljan je najnoviji primer iz rusije gde su 4 psihopate naoružane kalašnjikovima ubile 137 i ranili preko 140 ljudi

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...