Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, Eleniko said:

nemam baš naročito izražen kolektivistički odnos prema ratnim zbivanjima 

 

pa i zločinima

 

iz ležernog ćaskanja sa starim čovekom sam zaključio da nije radio ništa zbog čega bi ga posebno prezirao.

 

zapravo mi je razbio neke mitove koje su kreirali otpisani

 obnovi otpisane, glavni negativac je major Kriger, domaći Švabov, neugledan i nebitan pre rata, u ratu postaje fanatični nacista , zatim negativci su naši iz specijalne policije, recimo jedan švaba se zaljubi u srpkinju, prle i tihi organizuju prebacivanje u partizane, ali otkrije ga specijalna policija, opkole ih i ubiju ljubavnike, a ilegalac bata joca kaže: i Gete je bio Nemac 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Zaboravan said:

Treba imati u vidu da neka statistika kaže da na jednog ubijenog ide od 20.000 pa do čak 100.000 metaka. 

pa kapitalizam trlja ruke. neefikasan a efikasan :dry:

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

pa kapitalizam trlja ruke. neefikasan a efikasan :dry:

Zrno po zrno... Palača! 

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

Pijani momci prolaze duž naše tihe ulice.
Oni u vojsku polaze, prate ih tužne curice.
Brinu ih slutnje sulude:

Da kiše ne bude.

 

da šetnje po Suncu ne bude :unsure:

znaš šta, neka mora pomahnitaju

razne lude nam nude zablude

dok traju patnje nesnosne

da šetnje po Suncu ne bude

i znaš šta, dok se ratovi odvijaju

dve hiljade dvadeset i neke

I dok se suze liju kao reke

Samo da šetnje ne bude

 

Link to comment

BTW meni je zanimljiv taj prikaz raznih strana u partizanskim filmovima. Ustase i Cetnici su iskonsko zlo, domaci izdajnici nesto najgadnije a Nemci protiv kojih se bore su prikazani najcesce kao sposobna gospoda, ono jes surovi ponekad al svejedno :nobles: Ne znam zasto je to tako, mozda Partizani moraju imati dostojnog protivnika. 

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

BTW meni je zanimljiv taj prikaz raznih strana u partizanskim filmovima. Ustase i Cetnici su iskonsko zlo, domaci izdajnici nesto najgadnije a Nemci protiv kojih se bore su prikazani najcesce kao sposobna gospoda, ono jes surovi ponekad al svejedno :nobles: Ne znam zasto je to tako, mozda Partizani moraju imati dostojnog protivnika. 

Radoš Bajić: hold my beer:s_d:

Link to comment

bajić neuspešno rehabilituje četnike kroz pokušaje da ih predstavi kao dobrodušne seoske džudže , a partizanska kinematografija je radila isto to, zato bi svaka žena bila na strani obrijanih i emancipovanih , žene su 50% publike :sleep:

Link to comment
6 minutes ago, Frile said:

šta su radili isto to, rehabilitovali partizane?

seosko džudžisali neprijatelja 

 

 

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, Shan Jan said:

Nemci protiv kojih se bore su prikazani najcesce kao sposobna gospoda, ono jes surovi ponekad

Baš sam juče pričala, iz partizanskih filmova znam Nemce kao iskonsko zlo. Kasnije sam saznala da su to bili obični ljudi

Link to comment

Bash da se tako slabo u ratu puca onako generalno mi je slaba pricha.

U wwII po mom kraju narod je ubijan ruchno, pushke itd a ne artiljerijom. To su mozda Amerikanci imali luksuz da se krajem rata vozikaju tako, recimo da tako kazemo, pa su taj luksuz koristili. Ima vishe situacija kad si prinudjen. Takodje po mom kraju su imali streljanja, pokupe ljude, devojke i zene, vuku ih neko vreme kao zivi shtit dok malo ne poodmaknu iz sela i onda ih poredjaju i streljaju - teshko da je pucalo 2% streljachkog voda. Slazem se da 2% stoji iza najtezih zlodela, takodje chesto izbijaju i na chelo tih trupa pa onda i oni ispod ako bash i nisu sociopate ali uchestvuju...

Link to comment
33 minutes ago, Svemir Zeka said:

Baš sam juče pričala, iz partizanskih filmova znam Nemce kao iskonsko zlo. Kasnije sam saznala da su to bili obični ljudi

 

Obični ljudi koji su socijalnim inžinjeringom dehumanizacije pretvoreni u iskonsko zlo. 

Predlažem:

 

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

Bash da se tako slabo u ratu puca onako generalno mi je slaba pricha.

U wwII po mom kraju narod je ubijan ruchno, pushke itd a ne artiljerijom. To su mozda Amerikanci imali luksuz da se krajem rata vozikaju tako, recimo da tako kazemo, pa su taj luksuz koristili. Ima vishe situacija kad si prinudjen. Takodje po mom kraju su imali streljanja, pokupe ljude, devojke i zene, vuku ih neko vreme kao zivi shtit dok malo ne poodmaknu iz sela i onda ih poredjaju i streljaju - teshko da je pucalo 2% streljachkog voda. Slazem se da 2% stoji iza najtezih zlodela, takodje chesto izbijaju i na chelo tih trupa pa onda i oni ispod ako bash i nisu sociopate ali uchestvuju...

 

Izdala je fabrika knjiga Obicne ljude Kristofera Brauninga, o obicnim vojnicima koji su vrsili masovna streljanja u Poljskoj.

 

Ostalo mi je u secanju svedocenje jednog koji je otisao na pauzu prilikom streljanja posto nije mogao da izdrzi, da bi ga sacekale osude "saboraca" jer "ni oni ne vole da ubijaju". Tako je ucesce poprimilo bizaran oblik solidarnosti, s obzirom da sto ih vise ima manje ce svako pojedinacno da ubija.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...