Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

37 minutes ago, autsajder said:

 

Koliko vidim po modelu gradnje i stanju objekata, većina škola po Srbiji, isto kao u Bosni, potiče iz zlatnog socijalističkog doba s početka sedamdesetih. Beogradska škola naše djece liči na ovu Branko Radičević - oronula joj fasada, dvorišne ploče i ograda su u raspadu, ali barem je urađena PVC stolarija. Ti su objekti dobri i mogu još da potraju, samo malo da se uloži u sređivanje.

 

Moja OŠ nekad i nakon renoviranja od prošle godine udruženim parama domaćim i stranim:

 

skloa.thumb.jpg.922f1f45d23006f84f9603c0992755d4.jpg

 

skloa1.thumb.jpg.cb210eb71d240dec5eacc5c76654c11a.jpg

 

Nažalost, promijenili su joj ime početkom devedesetih i od tada se ne zove po heroju iz NOB-a, a neko bi primijetio da je sada promijenila i dres u duhu aktuelnog trenutka.. Ja bih škole farbao u najšašavije boje, bez ikakvog standarda, kao onaj gradonačelnik Tirane kada je počeo da prosipa farbu po gradu.

Gdje je ova škola?

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

53 minutes ago, autsajder said:

 

Koliko vidim po modelu gradnje i stanju objekata, većina škola po Srbiji, isto kao u Bosni, potiče iz zlatnog socijalističkog doba s početka sedamdesetih. Beogradska škola naše djece liči na ovu Branko Radičević - oronula joj fasada, dvorišne ploče i ograda su u raspadu, ali barem je urađena PVC stolarija. Ti su objekti dobri i mogu još da potraju, samo malo da se uloži u sređivanje.

 

Moja OŠ nekad i nakon renoviranja od prošle godine udruženim parama domaćim i stranim:

 

skloa.thumb.jpg.922f1f45d23006f84f9603c0992755d4.jpg

 

skloa1.thumb.jpg.cb210eb71d240dec5eacc5c76654c11a.jpg

 

Nažalost, promijenili su joj ime početkom devedesetih i od tada se ne zove po heroju iz NOB-a, a neko bi primijetio da je sada promijenila i dres u duhu aktuelnog trenutka.. Ja bih škole farbao u najšašavije boje, bez ikakvog standarda, kao onaj gradonačelnik Tirane kada je počeo da prosipa farbu po gradu.

postojao je tada tipski projekat za skole. udjes u jednu i videla si ih 50. taj projekat je bio funkcionalan za ona vremena, kako se pokazuju sada reci ce nam nas prosvetni lobi.

Link to comment

Ako se dobro secam, skola gde sam ja polagao drzavni, Borislav Pekic, vrlo lepo sredjena. Doduse mozda je meni tako izgledalo nakon nekoliko godina rada u oronulim seoskim skolama :D

Link to comment
2 hours ago, foto said:

postojao je tada tipski projekat za skole. udjes u jednu i videla si ih 50. taj projekat je bio funkcionalan za ona vremena, kako se pokazuju sada reci ce nam nas prosvetni lobi.

 

da, moja osnovna skola u herceh novom je vrlo slicna autsajderovoj, dooduse ide u cirilicno p

Link to comment

kad vec pominjete skole, a i odgovarajuca je tema

pre neki dan vidim ruse moju osnovnu

bas sam se sjebao

 

a relativno nova zgrada (sredina osamdesetih) i dosta atraktivnog izgleda za selo na baniji

nastradala u zemljotresu i zakljucili da je objekat neupotrebljiv

 

zanimljivo je i sto je (verovatno) nastradala

u tadasnje vreme je predsednik opstine petrinja i direktor gavrilovica bio borislav mikelic

kasniji premijer RSK i blizak prijatelj mire markovic

najlakse ga je opisati kao raniju verziju palme

kralo se na sve strane pa tako i ta skola nit je uradjena na lokaciji na kojoj je trebala, niti su korisceni materijali koji su se trebali korsititi, sportska sala koja je bila predvidjena projektom i budzetom nikad izgradjena

cak je i namestaj kojim je skola trebala biti opremljena zavrsavao kod privatnih lica

 

inace od 95 nije sluzila osnovnoj nameni, jbg dece tamo maltene vise nema, nego su negde posle 2000te otvorili nekakav institut za sljivu i kesten, zapravo opet je neka nova lokalna ekipa sisala pare, ovaj put najvise iz eu fondova

Link to comment

nije to taj projekat. budi siguran.

to se zidalo masovno 60tih i 70tih

 

80tih u selu na baniji nije trebala tolika zgrada i svi prateci prostori.

jesu se u SFRJ trosile pare ali ne bas tako.

Link to comment

Počelo da se preliva

 

https://www.vreme.com/vesti/pucnjava-u-skoli-ucenik-ranio-zaposlenog-u-osnovnoj-skoli-u-lukavcu/

 

Sva sreća nama mrtvih...

 

Quote

Pucnjava u školi: Učenik ranio zaposlenog u osnovnoj školi u Lukavcu

Maloletni učenik osnovne škole "Lukavac Grad" je jutros pucao iz vatrenog oružja na jednog zaposlenog u Lukavcu u Bosni i Hercegovini i teško ga ranio u predelu vrata

Z.S
Maloletni učenik pucao je u Osnovnoj školi "Lukavac Grad" u Lukavcu u Bosni i Hercegovini i teško ranio jednog zaposlenog, javlja sarajevski portal Kliks.ba.

 

Pucnjava se dogodila jutros oko devet sati u Osnovnoj školi "Lukavac Grad". Prema prvim informacijama, teško je povređen jedan zaposleni.

Portal Kliks.ba nezvanično saznaje da se radi se o nastavniku engleskog jezika, koji je hospitalizovan u UKC Tuzla sa povredom vrata.

Učenik je priveden u policijsku stanicu, a policija je pronašla oružje iz kojeg je pucao.

Portal Kliks piše da je napadač učenik koji je zbog lošeg vladanja premešten iz jedne u drugu školu.

Policija još uvek nije saopštila detalje pucnjave i još uvek na terenu prikuplja operativne informacije.

U dvorištu Osnovne škole "Lukavac Grad" u toku je obavljanje policijskog uviđaja, a na mesto događaja pristižu i ekipe hitne pomoći. Zaposleni škole se nalaze u unutrašnjosti objekta, a u školu su došli i predstavnici Vlade TK.

 

  • +1 1
  • Tužno 4
Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Počelo da se preliva

pogledaj kad stigneš samo izraze lica političara iz opozicije dok su danas stajali na kzš da saopšte o sledećem protestu. 

mislim da savki čovek koji je uspeo da sačuva zrno razuma i iole sposobnosti da sagleda širu sliku, shvata koliko je ovo što nam se dešava opasno.

  • +1 6
Link to comment

https://nova.rs/vesti/biznis/milena-je-raskrinkala-lazi-vucica-i-brnabic-kad-otvaraju-fabrike-devojku-naterali-da-kaze-da-joj-je-pocetna-plata-70-000-a-radimo-za-minimalac/

 

 

„Mislila sam da me čeka lepa budućnost tako da neću morati ići van Srbije da bih sebi obezbedila normalan život. Međutim, prevarila sam se. Prvo zaposlenje imala sam sa samo 18 godina, ali sam brzo odustala od tog posla jer je bila važnija fizička snaga, nego iskustvo u varenju. 

 

 

I, naravno, ima i seksualno uznemiravanje i sve što treba i sleduje:

 

 

„Sve mi dajte, samo mi nemojte dati da varim. E tako je bilo u proizvodnji. Radila sam sve van tog posla, brusila, apsolutno sve drugo i to za minimalac od 40.000 dinara. Mislim da sam bila jedna od retkih koja je imala najmanju platu.

 

 Svašta se tu izdešavalo, razne neke neprijatne situacije i posle godinu dana, sama sam se nekako izborila da pređem na lakše radno mesto. Ali, nisam se baš usrećila“, objašnjava Milena.

 

Tada je, kako ističe, počela da dobija „nepristojne ponude“ od šefa koji ju je obučavao, te je ubrzo, kaže Milena, dobila otkaz.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Taihoskopija said:

 

''skromne devojke sa Rudnika koja se pre dve godine opredelila da radi kao varilac"

 

"pomagala ocu u varenju i tada se rodila želja da se bavi ovim poslom."

 

"Sve mi dajte, samo mi nemojte dati da varim."

 

Ne razumem ovo.

 

 

Link to comment

@desboj

 

Novinari noveeres nisu baš stilski i jezički  najoštrije bojice u pisanom novinarstvu i univerzumu, zato ne razumeš.

 

Ona je stručna za varenje i tu je ekspert i to je želela, a gurali su je  konstantno na brušenje i sve ostalo što nije varenje, pa kaže retorski "tako je, sve mi uvaljujte, samo ne ono što znam i želim da radim", u stvari. 

 

Priča je još zanimljivija ako se uzme u obzir koliko su stručni i dobri zavarivači deficitarni u Srbiji. 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...