Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Za malu maturu smo imali organizovanu proslavu u sali mlečnog restorana, tada velika većina još nije ni okusila alkohol

Veliku maturu nissmo imali zbog bombardovanja '99.

 

Nit smo divljali nit smo pravili sranja, jbg, borski provincijalci :sad:

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, morgana said:

ova zena u pancevu, ruskinja koju je muz ubio, kao i sina pa sebe, zvala je dom zdravlja, bolnicu, jer je njemu psihicki bilo lose. i nista.

19. zena zrtva muskog nasilja. i dijete od devet godina.

 

Ma salju te levo desno, klasika. On je jasno bio bolestan, kod muskaraca je jedan od patterna kad su u teskoj depresiji i psihozi da se okrecu na zenu i decu. Znala je i ova zena da je u opasnosti al kad oni koji bi trebalo da ti pomognu te otkache.

Link to comment
Just now, Mel said:

 

Ma salju te levo desno, klasika. On je jasno bio bolestan, kod muskaraca je jedan od patterna kad su u teskoj depresiji i psihozi da se okrecu na zenu i decu. Znala je i ova zena da je u opasnosti al kad oni koji bi trebalo da ti pomognu te otkache.

 

iz slucaja u slucaj saznajemo da sistem nije zakazao

Link to comment
29 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Deca iz škole moje ćerke su bila na Adi. Koliko sam shvatio, policija je celo popodne aktivno terala decu iz vode. 

Oni su se juče čuli duž čitave Radničke.

 

Inače, što se mene tiče, adu treba razoriti

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

iz slucaja u slucaj saznajemo da sistem nije zakazao

 

Pa nije zakazao, nego je takav.

I nije samo kod nas takav, ja sam kroz vrlo slichno prosla dok sam zivela napolju. Jos ja sam posle nekog vremena odustala i da trazim da mi zakazu preglede, shvatila sam sta je u pitanju i samo gledala kako da se dochepam Srbije, ali mi je recimo i jedna mlada doktorka koja me je videla drugim povodom zahtevala urgentni apointment sa psihijatrom, i podnela zahteve sve za to, da bih ja 6 meseci kasnije dobila cinichan mejl, e evo sad ste dosli na red, smatramo da ste dobro jer nismo chuli da ste se u medjuvremenu ubili, ha ha, pa zato smatramo da cemo da vam kancelujemo termin, ali ako ipak nije tako vi nam javite pa da vidimo kad da vam zakazemo urgentnu psihijatrijsku brigu. Morala sam da obrisem mejl da joj ne bi otpisala tako da mi policija kuca na vrata.

 

Link to comment

Juče sam u TC Ušće naleteo na gomilu išarane dece, od glave do pete, i onda sam shvatio da se potpisuju jedni na drugima. Jbg, kad kod nas nema yearbook-a.

 

Nemam pojma da li su bili urađeni nečim ili ih samo tresu hormoni ali bili su... divlji. Iskren da budem nije mi bilo svejedno kad sam prolazio pored njih.

Link to comment

Mi smo bili isto lejm karnevalski razuzdani i dugogodišnja tradicija je bila cepanje udžbenika i bacanje okolo i ogavni jeftin alkohol u vidu 1 unučeta votke i gadna treš haus muzika i ozvučenje™ 😬 i sve glupi i lejm rituali primereni godinama u kojima si malo glupo biće i slaviš završetak ciklusa i inicijaciju. 

 

Meni najviše smeta prozivanje klinaca po mrežama za nedostatak empatije ovih dana, ne znam kako ljude nije sramota, mator konj, a ne razume ništa. 

  • +1 5
Link to comment
Just now, Sammael said:

Juče sam u TC Ušće naleteo na gomilu išarane dece, od glave do pete, i onda sam shvatio da se potpisuju jedni na drugima. Jbg, kad kod nas nema yearbook-a.

 

Nemam pojma da li su bili urađeni nečim ili ih samo tresu hormoni ali bili su... divlji. Iskren da budem nije mi bilo svejedno kad sam prolazio pored njih.

Hahaha jesu. Doslovno divlji. Kod ade su urlali tako da su se čuli stanicu dalje.

Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Pa nije zakazao, nego je takav.

I nije samo kod nas takav, ja sam kroz vrlo slichno prosla dok sam zivela napolju. Jos ja sam posle nekog vremena odustala i da trazim da mi zakazu preglede, shvatila sam sta je u pitanju i samo gledala kako da se dochepam Srbije, ali mi je recimo i jedna mlada doktorka koja me je videla drugim povodom zahtevala urgentni apointment sa psihijatrom, i podnela zahteve sve za to, da bih ja 6 meseci kasnije dobila cinichan mejl, e evo sad ste dosli na red, smatramo da ste dobro jer nismo chuli da ste se u medjuvremenu ubili, ha ha, pa zato smatramo da cemo da vam kancelujemo termin, ali ako ipak nije tako vi nam javite pa da vidimo kad da vam zakazemo urgentnu psihijatrijsku brigu. Morala sam da obrisem mejl da joj ne bi otpisala tako da mi policija kuca na vrata.

 


Stalno pišeš o toj zemlji gde si živela kao jednakoj Srbiji, ako nije u pitanju neki teški treći svet i spinuješ zapadnu Evropu - to jednostavno nije tačno. 

  • +1 2
Link to comment

mel, zao mi je zbog svega kroz sta si prolazila ali uz svo razumijevanje, statistike govore da je srbija u dosta vecem problemu nego truli zapad, ako vec i nemamo svi uporedna iskustva u svemu. tesko je to pobijati, jako. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

mel, zao mi je zbog svega kroz sta si prolazila ali uz svo razumijevanje, statistike govore da je srbija u dosta vecem problemu nego truli zapad, ako vec i nemamo svi uporedna iskustva u svemu. tesko je to pobijati, jako. 

 

Statistiku mozes da napises na vise nachina, a dobroj zdravstvenoj statistici doprinosi i to sto dok neko dodje do toga da mu uopste treba zdravstvena zastita ima deset godina vise od prosechnog Srbija i u boljem je stanju, pa je i statistika bolja. Ili recimo pristup lekovima za rak postoji, pa i tu imas prednost. Ali to ne vazi za sve grane medicine. Za ono sto se nama dogadjalo, ovi su napravili seriju medicinskih gresaka a ne jednu.  Dokumentaciju kad trazis, ne mozes da prepoznas ono sto se dogadjalo, bukvalno izostavili sve na osnovu chega bih mogla da ih tuzim jer znaju i oni sta su zasrali.

U ovoj EU zemlji masa imigranata iz drugih zemalja je isla u svoje zemlje da se lechi kad se razboli, sto nije bio sluchaj u prethodnoj zemlji u kojoj sam bila.
 

10 minutes ago, Mos said:


Stalno pišeš o toj zemlji gde si živela kao jednakoj Srbiji, ako nije u pitanju neki teški treći svet i spinuješ zapadnu Evropu - to jednostavno nije tačno. 

 

Pa nije jednaka, za rak je bolja, za sve ostalo sa chime sam se ja sretala znatno gora. Mislim ja sam i dok nije doslo do horora kroz koji smo prosli, i pored placenog osiguranja tamo jako puno toga morala da placam u Srbiji. I nisam jedina, to je postao opsti trend medju strancima koji zive tamo da za bilo sta iole sednu u avion i odu u Spaniju, Grchku, Belgiju, kud koji. Ali zato je spolja gladac, kad im udjes u bolnicu ima lepo gde da se sedne i masinica za sokice.

Link to comment

Mi ovde nismo pisali o raku i zdravstvenoj nezi.. Mada bih iz mog ličnog primera mogao svašta da napišem suprotno od tvog iskustva. 
 

Poenta je da kad bi moja žena sada okrenula telefon i rekla da maltretiram nju i maloletno dete imao bih policiju na vratima dok si rekla dummes serbische Arschloch i to nikako nije isto. Nije ni slično. 

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Mi ovde nismo pisali o raku i zdravstvenoj nezi.. Mada bih iz mog ličnog primera mogao svašta da napišem suprotno od tvog iskustva. 
 

Poenta je da kad bi moja žena sada okrenula telefon i rekla da maltretiram nju i maloletno dete imao bih policiju na vratima dok si rekla dummes serbische Arschloch i to nikako nije isto. Nije ni slično. 

 

Koliko sam ja videla, ona nije zvala nikoga da muz maltertira nju i dete, zvala je hitnu i bolnicu da pokusa da dobije medicinsku negu za depresivnog muza.
al dobro samo prichaj svoju prichu, samo ja ti nikad necu reci da ti nisi dobio dobru medicinsku negu tamo gde zivis, a ti sam sa sobom vidi zasto imas potrebu da meni objasnjavas kakvu sam ja negu i moje dete dobili tamo gde sam ja zivela i kako to komparira sa onom koju ipak dobijamo u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Mel said:

al dobro samo prichaj svoju prichu, samo ja ti nikad necu reci da ti nisi dobio dobru medicinsku negu tamo gde zivis, a ti sam sa sobom vidi zasto imas potrebu da meni objasnjavas kakvu sam ja negu i moje dete dobili tamo gde sam ja zivela i kako to komparira sa onom koju ipak dobijamo u Srbiji.


Ne pada mi na pamet da negometrišem, drago mi je ako imaš najbolju moguću negu u Srbiji. 
 

 

Ja pišem o reakciji institucija na porodično nasilje. Ti vidi zašto imaš potrebu da na bazi svog lošeg iskustva izjednačiš sve strane institucije bogatih zemalja sa našim, koje su u ozbiljnoj krizi već godinama. Prosto nije isto.
 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Mos said:


Ne pada mi na pamet da negometrišem, drago mi je ako imaš najbolju moguću negu u Srbiji. 
 

 

Ja pišem o reakciji institucija na porodično nasilje. Ti vidi zašto imaš potrebu da na bazi svog lošeg iskustva izjednačiš sve strane institucije bogatih zemalja sa našim, koje su u ozbiljnoj krizi već godinama. Prosto nije isto.
 

 

 

Jel ti namerno ne chitas ono sto ja pishem? Zena je trazila medicinsku pomoc za supruga, ne znamo ili bar ja ne znam da je prijavljivala porodichno nasilje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...