Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

57 minutes ago, Frank Pembleton said:


Možeš ali ne ovde...
Mislim varioca, ne parče ograde...



....shiit has hit the fan.

Pa kakav je ovo forum ako nema varilaca.

 

  • Wub 3
Link to comment
On 16.6.2023. at 16:48, copkillah said:

 

ja razumem tvoju muku, ali nije fer ovo što pišeš, zaista

nije fer sa jednog vasionskog opstecovecanskog gledista.

ali. zasto neka grupa ima povlascen status? obicno je rec o zdravstvenim, socijalnim ili manjinskim kriterijumuma. ova grupa nije bolesna. niti manjina, naprotiv, srbi skroz. socijalno - uz mnogo pitanja. zasto eu daje, a nasi primaju pare za te stanove? da operu savest i ispeglaju sto su ti ljudi stigli ovde na ledinu i nikad se nece vratiti? zasto neki dvb-t nije ni od koga dobio nista? od decjeg dodatka kad je bio mali, preko doma i menze - jer zivi u bgd, i dalje, nego sve sam placa?

 

poz

 

edit: neke poznajem, vecina ima hr-eu pasose...

ili, sto rece jedan jednom: samo beogradjani nemaju zemljake.

edit 2: udrite.

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
  • -1 2
Link to comment

Da tako nekako. 

Ja nemam ništa protiv da se pomogne ljudima koji su akutno u nevolji. Ali biti 30 godina povlašćen...

 

Izvinjavam se ako sam nekog uvredio, nije mi bila namera. Samo sam hteo da ukažem da je čitav sistem socijalne zaštite kod nas blago rečeno katastrofa, sa masovnim prevarama i zloupotrebama. Upravo te zloupotrebe od strane pojedinaca iz osetljivih grupa mi daju povod za ovakvo pisanje.  

Da ne širim temu. 

  • +1 4
  • -1 2
Link to comment
10 hours ago, brusli said:

Pa kakav je ovo forum ako nema varilaca.

 

Ima ima! 

 

doduše amatera kao ja  ;)

 

(firiket roštiljska rešetka, pre ~10 godina, neuništiva)

 

IMG_1301[1].JPG

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
8 hours ago, dvb-t manijak said:

Ja nemam ništa protiv da se pomogne ljudima koji su akutno u nevolji. Ali biti 30 godina povlašćen...


Nije im ni pomogla nasa drzava, koliko shvatam pare za izgradnju tih stanova je dala EU.

Cuj nasa drzava da pomaze nekom u nevolji, dobra shala

  • +1 3
Link to comment

Samo se ti smej, ja nisam imao nikad bolju liniju nego kad sam se hranio u menzi.

 

A sad hrana plus programi za mrsavljenje pa ti vidi kolika je to usteda :dry:

Link to comment
On 15. 6. 2023. at 23:17, dvb-t manijak said:

Dokle bre više povlašćen status? Pa i ja sam kupio od moje sirotinje stan na kredit i evo otplaćujem već 15 godina. Koliko stvari sam zakinuo mojoj porodici zbog toga. 

Mi nismo izbeglice, ali isto nisam imao gde da živim, a Bog mi je svedok da sam probao i sa mojima i kod ženinih, a bio sam i 5 godina podstanar.

I kao i svi pa i vecina tih istih izbeglica pokusavas da resis to pitanje kako mozes. Mislim kako pises pomislili bi da su sve ili bar vecina izbeglica prihaceni ovde i date im kuce i sta sve ne. A ljudi zidali kojekakve sklopocije po ledinama oko Beograda. I to onaj srecniji deo njih.

A ustv ovde se verovatno radi se samo o nekom manjem procentu izbeglica iz Krajine koji su verovatno i socijalno zdravstveno itd u nekom dodatnom problemu pa zato ni nemaju gde da zive i 30 godina nakon sto su oterani iz svojih kuca.

 

10 hours ago, le petit nicolas said:

nije fer sa jednog vasionskog opstecovecanskog gledista.

ali. zasto neka grupa ima povlascen status? obicno je rec o zdravstvenim, socijalnim ili manjinskim kriterijumuma. ova grupa nije bolesna. niti manjina, naprotiv, srbi skroz. socijalno - uz mnogo pitanja. zasto eu daje, a nasi primaju pare za te stanove? da operu savest i ispeglaju sto su ti ljudi stigli ovde na ledinu i nikad se nece vratiti? zasto neki dvb-t nije ni od koga dobio nista? od decjeg dodatka kad je bio mali, preko doma i menze - jer zivi u bgd, i dalje, nego sve sam placa?

 

poz

 

edit: neke poznajem, vecina ima hr-eu pasose...

ili, sto rece jedan jednom: samo beogradjani nemaju zemljake.

edit 2: udrite.

 

Da ja se prosto ptam sa tim hr eu pasosima sto lepo ne zive u Hr recimo, imaju imovinu tamo, demokratska zemlja, zapdna Evropa, vrednosti...? sto ne rade u eu? Jasno  - sigurno da bi eventualno dobili stan ovde posle 30 godina nema druge.

 

A tim jadnim Beogradjanima prosto mi suza krene koliko su nepovlasceni, niko ih nije proterao iz kuca i poslao negde gde nisu dobrodosli da ih gledaju ko nizu rasu i da budu totalno povlasceni. E to je muka, ne biti izbeglica iz Krajine, siromasni Rom, izbeglica iz Bosne i sa kososva... ne ,muka je biti nepovlasceni Beogradjanin koji zivi u Beogradu. :blink:

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Mel said:

ne ,muka je biti nepovlasceni Beogradjanin koji zivi u Beogradu. :blink:


Svakom svoja muka najteza :fantom:

Svakako nije neki merak grcati u kreditima za stan sa prosecnom srpskom platom, ali najbolje da se sad zbog toga pokoljemo sa izbeglicama wtf

Zna se dobro ko je u Srbiji povlascen, i kome za to treba da proda i dupe i dusu, takve svakako ne sazaljevam 

  • +1 6
Link to comment
15 minutes ago, Leia said:


Svakom svoja muka najteza :fantom:

Svakako nije neki merak grcati u kreditima za stan sa prosecnom srpskom platom, ali najbolje da se sad zbog toga pokoljemo sa izbeglicama wtf

Zna se dobro ko je u Srbiji povlascen, i kome za to treba da proda i dupe i dusu, takve svakako ne sazaljevam 

 

Pa neki ochigledno vide izbeglice kao povlascene, mislim meni je boldovano ochigledno ali ne misle svi tako. Ja ovo gledam i sto kazu ne verujem. Jos i onaj unos o kosmichkoj nepravdi nad Beogradjanima sto ih niko nije proterao...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...