Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne znam da li je u Pančevu zvata Policija, ali ovde oni, po mom iskustvu, prilično brzo reaguju i izdaju se mere zabrane prilaska, iseljenja iz stana i slično. Ono što je pitanje je šta se dešava posle - npr. pogrešna je prcena bila da se čoveku iz NS koji je pod merom ubio bivšu devojku ne odredi zadržavanje npr. 

 

Naš sistem po pitanju prepoznavanja, sprečavanja i kažnjavanja porodičnog nasilja je u poslednjih 20 godina značajno napredovao. 

 

Nije baš da smo neka zemlja 3 sveta puna divljaka koji kamenuju ženu zbog preljube.

  • +1 5
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezano za ovu tragediju u Pancevu u cemu je problem da cak iako je neko pozvao «pogresan» broj tj nenadleznu sluzbu imaju prebacivanje za hitne pozive na pravo mesto bez da vracaju osobu izlozenu opasnosti i stresu da zove ponovo sama? Pa to moze da se isprogramira i obuci. 
 

Tesko da je ovaj bio samo depresivan. Ovo je ili nelecena psihoza ili su ostali bez lekova. Verovatno je zato zvala hitnu i bolnicu. Psihoticni u trenutku kad nisu pod terapijom okrecu  agresiju ka clanovima porodice. Slicno se desilo u mom gradu pre dvadestak godina. Samo su zrtve bili clanovi primarne porodice. Prestala je osoba da uzima lekove kad je otac koji je bio jedini autoritet umro.
 

Nema ovo veze sa musko zensko, ovo je bolest i neadekvatan odgovor. Bio je slucaj sa jednom mladjom zenom u nekom gradu u Vojvodini.
 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

Zena je trazila medicinsku pomoc za supruga, ne znamo ili bar ja ne znam da je prijavljivala porodichno nasilje.


U pravu si, pogrešno sam se izrazio. 

Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne znam da li je u Pančevu zvata Policija, ali ovde oni, po mom iskustvu, prilično brzo reaguju i izdaju se mere zabrane prilaska, iseljenja iz stana i slično. Ono što je pitanje je šta se dešava posle - npr. pogrešna je prcena bila da se čoveku iz NS koji je pod merom ubio bivšu devojku ne odredi zadržavanje npr. 

 

Naš sistem po pitanju prepoznavanja, sprečavanja i kažnjavanja porodičnog nasilja je u poslednjih 20 godina značajno napredovao. 

 

Nije baš da smo neka zemlja 3 sveta puna divljaka koji kamenuju ženu zbog preljube.

 

Od 2017. kad je u junu uveden zakon o hitnim merama, one su korišćene u značajno velikom broju slučajeva. BIlo je i propusta, ali sam lično primetila promenu u odnosu na nekoliko godina ranije. Problem je šta posle hitnih mera, i kad ih treba koristiti, a kad su one nedovoljne. Baš to što si rekao.

Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne znam da li je u Pančevu zvata Policija, ali ovde oni, po mom iskustvu, prilično brzo reaguju i izdaju se mere zabrane prilaska, iseljenja iz stana i slično. Ono što je pitanje je šta se dešava posle - npr. pogrešna je prcena bila da se čoveku iz NS koji je pod merom ubio bivšu devojku ne odredi zadržavanje npr. 

 

Naš sistem po pitanju prepoznavanja, sprečavanja i kažnjavanja porodičnog nasilja je u poslednjih 20 godina značajno napredovao. 

 

Nije baš da smo neka zemlja 3 sveta puna divljaka koji kamenuju ženu zbog preljube.

 

Nisam htela da komentarisem o prijavi porodichnog nasilja u ovom kontekstu, jer zena je zvala hitne i bolnice, a ne policiju (po onome sto pise).
 

Inache to sa zabranama prilaska je onako tema za sebe, pre neku godinu ubili su devojku u komsiluku kod mene (ne u SR) koja je imala zabranu prilaska za bivseg dechka. Meni je to onako primer neke mere koja je chesto neadekvatna. Jer ko je lud, tog nece papir da zaustavi.

 

Link to comment
Just now, Mel said:

 

Nisam htela da komentarisem o prijavi porodichnog nasilja u ovom kontekstu, jer zena je zvala hitne i bolnice, a ne policiju (po onome sto pise).
 

Inache to sa zabranama prilaska je onako tema za sebe, pre neku godinu ubili su devojku u komsiluku kod mene (ne u SR) koja je imala zabranu prilaska za bivseg dechka. Meni je to onako primer neke mere koja je chesto neadekvatna. Jer ko je lud, tog nece papir da zaustavi.

 

 

Pričali smo o tome već. Nije često neadekvatna, često je vrlo adekvatna, a ponekad i nije, ali za to treba da se proceni rizik, i da se sprovede druga mera (pritvor).

 

Mogu da primetim da se od 2012 do 2022 u Srbiji promenilo:

-mnogo manje žena iz niskih socio-ekonomskih slojeva traži pomoć kod onih koji se bave propustima institucija (moja pretpostavka jer su hitne mere jako zaživele)

-mnogo se više žena javlja zbog psihičkog, kao i seksualnog nasilja. Što je zbog više prepoznavanja u medijima, više priče generalno, na društvenim mrežama i tako dalje.

 

To ti kažem iz najprvije ruke

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

 

Pričali smo o tome već. Nije često neadekvatna, često je vrlo adekvatna, a ponekad i nije, ali za to treba da se proceni rizik, i da se sprovede druga mera (pritvor).

 

Mogu da primetim da se od 2012 do 2022 u Srbiji promenilo:

-mnogo manje žena iz niskih socio-ekonomskih slojeva traži pomoć kod onih koji se bave propustima institucija (moja pretpostavka jer su hitne mere jako zaživele)

-mnogo se više žena javlja zbog psihičkog, kao i seksualnog nasilja. Što je zbog više prepoznavanja u medijima, više priče generalno, na društvenim mrežama i tako dalje.

 

To ti kažem iz najprvije ruke

 

Da bolje da sam rekla da zabrana nije uvek adekvatna. Mogu samo da pozdravim sve to sto pises.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

cenim da su to naše zastave, pa ih nose naopako :covid19:

Ne stvarno, pitam ozbiljno, ko truje tu decu, zar bas niko od roditelja nije zainteresovan?¿

Link to comment

Stvarno ne bih znao odgovor na to kompleksno pitanje, ali znam za primer gde su roditelji prozapadno orijentisani, a deca rusofilna/putinofilna do koske. Lično. mislim da je takva klima u ovom društvu, plus pojačana i zalivana informerskom propagandom deceniju unazad, plus resantiman od NATO bombardovanja.  

Link to comment

u srbiji je 2020. ubijeno 22 zene, 2023. u pet mjeseci 19, to je vise od statistickog kolebanja. korona jeste sve izludila ali nekoga placamo da nam organizuje sistem, pa i zastitni, i u vanrednom okolnostima.

problem je kad sam sistem postane vanredna okolnost.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Ne stvarno, pitam ozbiljno, ko truje tu decu, zar bas niko od roditelja nije zainteresovan?¿

 

Gde ti živiš? 90% stanovnika Srbije mnogo navija za Rusiju. Mnogo ljudi koje znam su u fazonu da Rusija upravo gradi novi svetski poredak.

 

Ili misliš na trovanje alkoholom i cigaretama? 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Gde ti živiš? 90% stanovnika Srbije mnogo navija za Rusiju. Mnogo ljudi koje znam su u fazonu da Rusija upravo gradi novi svetski poredak.

 

Ili misliš na trovanje alkoholom i cigaretama? 

Nebitno je to, ovo je decurlija, zlocin je trpati im bilo kakvu zastavu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Juče sam u TC Ušće naleteo na gomilu išarane dece, od glave do pete, i onda sam shvatio da se potpisuju jedni na drugima. Jbg, kad kod nas nema yearbook-a.

 

Nemam pojma da li su bili urađeni nečim ili ih samo tresu hormoni ali bili su... divlji. Iskren da budem nije mi bilo svejedno kad sam prolazio pored njih.

 

I ovde u NS-u sam video par išaranih juče, to je izgleda neki širi trend

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...