Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

(Izvinjavam se ako je neko već kačio, ponovo odlična Zorić)

 

Predlog zakona o upravljanju privrednim društvima: Litije, opela i rasprodaja Srbije

 

I, istoga dana, dok su sveće gorele, tamjan mirisao, a zvona zvonila Vlada Srbije održala je 56. sednicu na kojoj je prva tačka dnevnog reda bila: Predlog zakona o upravljanju privrednim društvima koja su u vlasništvu Republike Srbije.

Vrata pakla

Od tog momenta vrata pakla su otvorena. Samo, retko ko gleda u taj pakao, istovremeno se dešavaju i masakri, Kosovo, protesti, kontramitinzi… Vlast je odlučila da je baš sada najzgodniji momenat da se krene u konačnu rasprodaju Srbije i još da se sve to obavi po Zakonu. Predlog  je ovog petka stigao i u Skupštinu. Uskoro će se o tom Zakonu i glasati. Narodni poslanici će odlučiti da li će u privrednom i finansijskom paklu završiti sva nacionalna blaga ove zemlje: vode, šume, planine, nacionalni parkovi, nuklearni objekti Srbije…

 

(...)

 

Ukoliko se zakon usvoji, upravljači nacionalnih blaga Srbije postaće i gospodari života svih njenih građana. Zato što kada grupa moćnika upravlja šumama, planinama, vodama, nuklearnim objektima jedne zemlje posle više nije važno ni ko je vlast, ni ko je opozicija u toj državi, o svemu bitnom pitaće se samo novi upravljači Srbije i to po zakonu. Građanima će preostati litije i paljenje sveća, dok zvona budu zvonila – za nama.

 

 

https://www.vreme.com/kolumna/predlog-zakona-o-upravljanju-privrednim-drustvima-litije-opela-i-rasprodaja-srbije/

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Ronilačke jedinice Žandarmerije, izvukli su iz jezera na Adi Ciganliji tela dvojice šesnaestogodišnjih mladića.

 

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/tragedija-na-adi-ciganliji-tokom-proslave-maturanata/z1bgtq6?utm_source=twitter

 

 

I znalo se unapred da će čete najluđeg, najranjivijeg i najneodgovornijeg dela populacije organizovano da nagrnu tamo i budu ludi i nesmotreni i  nije mogla da se organizuje spasilačka ekipa i mnogo veći broj pandura, nego se pošalje dvoje na njih stotine i posle ništa.  Znači isplativije nam je da davimo decu sami. 

  • +1 5
  • Tužno 2
Link to comment

ova zena u pancevu, ruskinja koju je muz ubio, kao i sina pa sebe, zvala je dom zdravlja, bolnicu, jer je njemu psihicki bilo lose. i nista.

 

19. zena zrtva muskog nasilja. i dijete od devet godina.

 

 

 

 

  • +1 2
  • Tužno 12
Link to comment

Oblak tragedije ne prestaje nad Srbijom u ovoj godini.  Ceo dan gledam bakljade po ulicama,huligansko divljanje po gradu,limenke pobacane na sve strane po parkovima,jel moguce sa smo toliki divljaci postali ?! Kad smo mi zavrsavali sa skolom,bilo je pijanih koliko hoces ali sve se to odvijalo u skolskom dvoristu.Ovo sad divljanje po ulicama na sve strane.Gde je policija bila danas i sta je radila uopste?! Da li oni uopste nesto rade,osim sto kaznjavaju seljake po selima ?

Edited by Niveamen
  • +1 2
Link to comment

meni ništa nije jasno, jasno mi je samo da sam odavno već dinosaurus

 

jebemu, i u moje vreme se neka škola završavala, a ne da nije bilo bakljada, nije bilo ni alkohola, mislim u tim godinama

alkohola je bilo samo na proslavi maturske večeri, to ona matura kad se završi gimnazija, ne ova mala

 

a nije da nas je iko preterano kontrolisao i držao na lancu, naprotiv

  • +1 7
Link to comment

To je old school način proslave...sad mora da se iznajmi restoran na Adi, luksuzan ketering sa pićem, živa muzika i vatromet. I čak bi i to bilo ok kada bi vlasnik restorana, tj. gazda Žika hteo da unajmi bar jednog čoveka da stoji na obali i motri na pijane klince. Ali nee, čak i jedna dnevnica za čuvara koji je u penziji već godinama je preveliki izdatak i eto sranja.

 

Da se razumemo, ovo nema veze sa haosom u kom smo već mesec dana. Ima samo veze sa alavošću i neodgovornošću.

 

edit: ovo nije bila organizovana proslava, moja greška. Pišem na osnovu onog što sam video prošle i pretprošle godine na Adi.

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, dùda said:

 

jebemu, i u moje vreme se neka škola završavala, a ne da nije bilo bakljada, nije bilo ni alkohola, mislim u tim godinama

 

 

Ja sam srednju završio 90ih i bilo je trubača i alkohola. Oni iz centra su skakali u fontanu na Trgu Nikole Pašića, oni sa Čukarice u savsko jezero a oni iz Novog Beograda u Savu. Nije bilo baklji ali to je samo zato što ih je bilo teško nabaviti. Da smo mogli da ih kupimo u prodavnici kao danas, svi bismo po četiri komada nosili u rukama.

 

A još pre raspada zemlje, sećam se kako su osmaci slavili kraj osnovne škole masovnim spaljivanjem knjiga u školskom dvorištu. Jednom su napravili lomaču koja je sa meseca mogla da se vidi.

 

Beograd je oduvek bio težak doom kada je u pitanju to slavlje.

  • +1 7
Link to comment

To je sad izgleda normelno, u BG na Adu, u NS na Štrand, moja se sinoć vratila u pola 11 kući...

 

Kaže nisu ništa pili, samo se zezali, niko nije skakao u vodu... Iz njenog razreda... A bilo je svega, generalno gledano...

  • +1 1
Link to comment

Mi smo se kupali u grozno prljavom jezeru u centru Zrenjanina, oko 100 ljudi se poslednjih nedelju dana gađalo kesama napunjenim vodom dok moja malenkost nije pogodila gospodina iz obezbeđenja u glavu takvom kesom, pa su nam uveli totalnu zabranu na aktivnost koja se inače tolerisala godinama unazad, baklje bismo verovatno kupili da smo imali gde da ih nađemo za male pare, alkohol se točio svakog dana...

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...