Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, Lancia said:

Nebitno je to, ovo je decurlija, zlocin je trpati im bilo kakvu zastavu.

eh ako ćemo tako, zločin je što neki ljudi uopšte imaju decu.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, morgana said:

mel, zao mi je zbog svega kroz sta si prolazila ali uz svo razumijevanje, statistike govore da je srbija u dosta vecem problemu nego truli zapad, ako vec i nemamo svi uporedna iskustva u svemu. tesko je to pobijati, jako. 

Mislim da svaka zemlja ima neke svoje specifičnosti.

 

Kod nas u Australiji se nasilje u porodici nikako ne toleriše i policija veoma brzo dolazi za takve slučajeve, medjutim problem je u tome što je ovde ogromna kriza ponude nekretnina. Drastično je tražnja veća od ponude zbog čega je ženi koja je žrtva nasilja izuzetno teško da se iseli i nešto iznajmi sama, a tek da kupi nema šanse. Veoma često po medijima ima priča o samohranim majkama koje stan traže godinu dana iako rade i imaju solidna primanja. Šta tek onda reci za one na socijali. 

 

Tako da super je to što ti policija brzo dodje na vrata ali u praksi ne vredi jer nemas gde da se iselis i pobegnes od muža.

 

Još jedna jako bitna stvar - psihijatar koji se plaća iz državnog budžeta je misaona imenica. Kada neko mentalno pukne i ponaša se agresivno policija ga vodi u mentalnu ustanovu gde mu daju sedative i puste na ulicu nakon par dana. Tako da vrlo lako na javnom mestu i u javnom prevozu možeš da nabasas na mentalno nestabilne osobe. 

Edited by noskich
Link to comment

Prema decama kojima predajem primećujem koliko sam matora. Oni od pre nekoliko godina, znali su ratove u SFRJ, bili ložane teške na nacionalizam, ali danas šetaju na protestima

Zatim će kasnije doći oni koji dosta toga znaju i čitaju, ali kad im kažem za neki bend, znaće ovi što čitaju filozofiju u slobodno vreme

Najnovija generacija je obučena ful gotik, a ne zna ništa od negdašnjih bendova, i tu sam shvatila, da je starost na pragu...

Potpuno poraz sam doživela kad sam rekla juče nekim studentkinjama s mog faksa kako je bilo na ispitu kod Brace, a one nisu znale o kome pričam.....

  • -1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic
10 hours ago, ToniAdams said:

sa jedne strane za dum, sa druge, makar su jedno jebeno porodicno ubistvo uspeli da sprece

Bukvalno orden da dobiju

Nije mnogo njih spremno za ovako nešto 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
On 8. 6. 2023. at 1:42, ToniAdams said:

sa jedne strane za dum, sa druge, makar su jedno jebeno porodicno ubistvo uspeli da sprece

Nedavno trazim usluge prevoz namjestaja, gazda likova koji su to radili bivsi policajac. Dok njegovi nose on pije kafu i samo prica. Izmedju ostalog, kako treba vremena da se mlad policajac nauci "redu" i pravilima posla, pa tako pominje kada je prvi put kontrolisao vozilo i nije uzeo kes, pa stariji kolega ga izgrdio, odnosno kada intervenisu po prijavi porodicnog nasilja, kako isprva nije znao da treba sacekati ispred - da oni zavrse svoje, pa tek onda se pojaviti na vratima. Ostade mi za citav zivot krivo sto mu dadoh pare.

  • +1 1
  • Tužno 9
Link to comment
On 8. 6. 2023. at 13:54, mackenzie said:

 

Za pocetak da srede ove skole jer izgledaju kao neka propala fabrika kuglicnih lezajeva. Ovo sivilo ubija.

 

 

Koliko vidim po modelu gradnje i stanju objekata, većina škola po Srbiji, isto kao u Bosni, potiče iz zlatnog socijalističkog doba s početka sedamdesetih. Beogradska škola naše djece liči na ovu Branko Radičević - oronula joj fasada, dvorišne ploče i ograda su u raspadu, ali barem je urađena PVC stolarija. Ti su objekti dobri i mogu još da potraju, samo malo da se uloži u sređivanje.

 

Moja OŠ nekad i nakon renoviranja od prošle godine udruženim parama domaćim i stranim:

 

skloa.thumb.jpg.922f1f45d23006f84f9603c0992755d4.jpg

 

skloa1.thumb.jpg.cb210eb71d240dec5eacc5c76654c11a.jpg

 

Nažalost, promijenili su joj ime početkom devedesetih i od tada se ne zove po heroju iz NOB-a, a neko bi primijetio da je sada promijenila i dres u duhu aktuelnog trenutka.. Ja bih škole farbao u najšašavije boje, bez ikakvog standarda, kao onaj gradonačelnik Tirane kada je počeo da prosipa farbu po gradu.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...