Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

58 stanova finansirani EU kintom problem,  sta onda reci za 4000? pandurskih stanova koje je drzava poklonila za 500€ po kvadratu, a sada vecinom krase stranice oglasnika.

  • +1 9
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Leia said:

@Mel Veliki broj Beogradjana fakticki jeste proterao Milosevic/Seselj, pa moja generacija (X) je desetkovana bukvalno sto zbog bezanja od mobilizacije sto zbog bede i beznadja opsteg tipa, me included. Za svoj stan u Beogradu zaradila sam tek kad sam otisla iz Srbije, tamo o tome nisam mogla ni da sanjam a da usput ne prozivim decenije odrucuci se svega preko minimuma. Shvatam da u takvij situaciji coveku lako padne mrak na oci pa udari na prvog koga stigne, mucno mi je zato i njemu nesto previse da zameram.

Da sumiram izlaganje, jebo im mater radikalsku lopovsku i da se udave u svojim govinima uskoro, amin

 

To se ne moze porediti. Niko tvojim roditeljima nije oduzeo stan dok je tebe proterivala losa politichka i ekonomska situacija. Mislim naravno da si otisla zbog toga, kao i mnogi drugi, al ajde da se ne poredi to sa onima koji su dosli pod mecima i granatama, jer malo mi nije u redu.
Dalje, za tog Milosevica glasali su Beogradjani, a ceh platili Krajishnici i Bosanci. I onda se pricha o kosmichkim pravdama i nepravdama, i kako Beogradjani nisu mogli u menzu. A ja svakako ne mislim da je placati hipoteku iz pozicije zaradjivanja u Srbiji neka divota zivota, ali eto ti milion drugih po BGu koji su za to odgovorni pa udri. Ono nije Ok okretati se na izbeglice i to na neki najugrozeniji podskup njih.

Link to comment

Znam lično za primere izdavanja tih stanova (NS) za izbeglice i pandure nakon što su dodeljeni vlasnicima. E sad, ne znam kako je to regulisano i da li je uopšte dozvoljeno.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

... za tog Milosevica glasali su Beogradjani, a ceh platili Krajishnici i Bosanci ...

 

Koji su slušali tog istog Miloševića i njegove poltrone od početka ludila .... Kenja mi se više od tih tirada tipa "lako je biti srbin u Srbiji, mi    ___________i NAJBOLJE ZNAMO KAKO JE TO BITI srbin u ______________________. 

 

PS

Od mene više ni reč o ovome.

Obećavam!

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

 

To se ne moze porediti. Niko tvojim roditeljima nije oduzeo stan dok je tebe proterivala losa politichka i ekonomska situacija. Mislim naravno da si otisla zbog toga, kao i mnogi drugi, al ajde da se ne poredi to sa onima koji su dosli pod mecima i granatama, jer malo mi nije u redu.
Dalje, za tog Milosevica glasali su Beogradjani, a ceh platili Krajishnici i Bosanci. I onda se pricha o kosmichkim pravdama i nepravdama, i kako Beogradjani nisu mogli u menzu. A ja svakako ne mislim da je placati hipoteku iz pozicije zaradjivanja u Srbiji neka divota zivota, ali eto ti milion drugih po BGu koji su za to odgovorni pa udri. Ono nije Ok okretati se na izbeglice i to na neki najugrozeniji podskup njih.


Uopste mi nije namera da poredim bilo sta, ali znam licno mnogo njih koji su propatili i u inostranstvu gde su stigli bez icega cak ne ni kao izbeglice nego kao pripadnici naroda drzave agresora i parije. Pa onda ajde objasnjavaj kad te gledaju kao pripadnika divljeg plemena koje rusi, pali i ubija da ti nisi bas takav, da ni ti niti iko tvoj ne podrzava Milosevica itd itd.

Ma mislim smor su ovakve rasprave uopste… Oni kojima je najteze, bili lokalci ili dosljaci, uglavnom cute i najredje se bune te ih je i najlakse nagaziti

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Uopste mi nije namera da poredim bilo sta, ali znam licno mnogo njih koji su propatili i u inostranstvu gde su stigli bez icega cak ne ni kao izbeglice nego kao pripadnici naroda drzave agresora i parije. Pa onda ajde objasnjavaj kad te gledaju kao pripadnika divljeg plemena koje rusi, pali i ubija da ti nisi bas takav, da ni ti niti iko tvoj ne podrzava Milosevica itd itd.

Ma mislim smor su ovakve rasprave uopste… Oni kojima je najteze, bili lokalci ili dosljaci, uglavnom cute i najredje se bune te ih je i najlakse nagaziti

 

 

Ma naravno ali ja to ni ne dovodim u pitanje. Cela poenta je da nije Ok razmisljanje ja treba da placam kredit- sto su ovi pocvlasceni. eto to je sve.

  • +1 2
Link to comment

Samo ako mogu da primetim, to što su oni "povlašćeni" 30 godina je pitanje toga da ova država za rešavanje njihovog problema uzima kintu iz stranih izvora godinama a ta kinta ne završava gde treba.
Garantujem da bi većina njih bila zadovoljna da se te pare upotrebe u rešavanje problema i da nikad više za njih ne čujemo po ovom osnovu.



....shiit has hit the fan.

  • +1 5
Link to comment

Da uputim još jednom izvinjenje svima kojima sam povredio osećanja, apsolutno mi nije bila namera.

 

Ipak, čitav koncept deljenja pomoći i raznih subvencija u Srbiji je upitan. Neke stvari su sistemski loše, kao na promer subvencije za poljoprivredu, koje se dele na osnovu posedovanja određene parcele. Ili muvanje oko goriva za poljoprivredu. 

Ili ako dalje, pogledajte šta rade oko Kosova. Neki rade imaju trostruke plate, ne plaćaju komunalije i plus dobijaju pomoć, a ovi nesrećnici ispod Ibra gladuju, ali bukvalno.

itd...

Mučna tema, ali je treba otvoriti i pričati. Kako o tome kako što učinkovitije pomoći ugroženima, a još i više o tome kako sprečiti zloupotrebe.

 

Za kraj mog učešća u ovoj diskusiji da iznesem još jedan stav, za koji sam siguran da ću popiti više palaca dole.

Smatram da treba Ustavom zabraniti svaku vrstu pomoći zasnovanu na rasnoj, verskoj ili nacionalnoj pripadnosti. Ajde, OK da ostavimo rodnu, jer treba podržati žene.

Kao što je zabranjena netrpeljivost i sve ostalo, tako treba zabraniti i "pozitivnu diskriminaciju".

Ako je đak iz osetljive grupe, pomozi mu da upiše željenu srednju ili fakultet, a ne, daš po neko mesto na listi po nacionalnom ključu. Nikakvu uslugu mu niste pružili.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

zar nisu sve te zemlje koje nam dadoše izbeglice bolje i demokratskije od srbije

 

Nisi pratio, naterali smo ih svojom obesnoscu. I tako vec nekoliko puta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...