Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ti zaista mislis da ne pratimo americke medije i forume i onda nam iznova serviras propagandne gluposti.

 

ja ne pratim, osim gejmerskih

 

moje najdublje saučešće Tijaninoj porodici i želim im da nađu snagu da nastave život

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    780

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa vidim kako sve to lepo onda i praktikujete...  :dry: 

 

pa ovde je druga prica posto je srbija po ovom pitanju civilizacijski ispred usa gde je u vecini drzava i dalje na snazi smrtna kazna.

Link to comment

Inace rezultat ankete 85% za15% protiv smrtne kazne.

To jeste i donekle indicija koliki broj ljudi mogu Blic i slicni da popale, a koliko bi jedva docekalo neku inicijativu koju je harper opisao. Jeste da su vruce glave ali stvarno ~ 4(5 )prema jedan...

Edited by 4de5
Link to comment

http://www.subotica.com/tag/ubistvo-milice-barasin/

 

i meni je neshvatljivo da nisu nasli ubicu. nije ovo milionski grad niti je izvrsilac criminal mastermind kao sto kazes (verovatno).

 

ovo ko je ovo uradio je vrlo verovatno i poznavao devojcicu, stoga mi je jos cudnije da nisu pronasli ubicu.

 

 

Nisu je pronasli zato sto ih ili boli kurac, ili je neko mocan u pitanju. Jedina "sreca" u ovom slucaju je to sto je sad letnja sezona, nista se bitno ne desava u krimipolitickom svetu, pa se novinari hvataju za vest kao sto je nestanak jedne devojke. Da nije bilo pritiska javnosti da se ona pronadje, ovi dupetom ne bi mrdnuli.

Link to comment

Nisu je pronasli zato sto ih ili boli kurac, ili je neko mocan u pitanju. Jedina "sreca" u ovom slucaju je to sto je sad letnja sezona, nista se bitno ne desava u krimipolitickom svetu, pa se novinari hvataju za vest kao sto je nestanak jedne devojke. Da nije bilo pritiska javnosti da se ona pronadje, ovi dupetom ne bi mrdnuli.

i to zbog kurira, blica i sl zute stampe. prc.

Link to comment

 

 

Ne bih da dugo skrecem sa ove tragicne teme, zato cu samo reci da se neki oblik nekakve drustvene akcije protiv Kurira i slicnih bljuvotina koje sebe nazivaju novinama dramaticno penje na listi prioriteta svakog normalnog ljudskog bica u Srbiji. Ako ikada bilo kome padne na pamet da na bilo koji nacin organizuje bilo kakav protest ili akciju protiv tog smeca racunajte na moj 24/7 doprinos. Svaki dan postojanja tog djubreta dodaje kolicinu patologije u srpsku javnost kakvu ce biti gotovo nemoguce iskoreniti u buducnosti.

 

da li je kurir i ostali 'mediji', takav zato sto se zeli negativno uticati na drustvo, iz kojih god razloga, zeli se skrenuti sa vaznih tema ponudom raznih bljuvotina ili postoji trziste, potraznja za takvim bljuvotinama? prati li se neka statistika, da li tirazi rastu kada se desi nesto tako pa ga kurir i ostali razvalace na takav nacin? ja ne mogu da procenim, a ne bih ulazio u nesto sto nisam siguran i nemam jasno misljenje, ali me zanima i mislim da je zanimljiva tema. dakle, da li su tabloidi takvi zato sto publika to trazi pa se oni samo prilagodjavaju zahtevima trzista ili pokusavaju, iz kojih god razloga da 'usmere' javnost? ako je ovo drugo, kako se tumace visoki tirazi? (ako su visoki i ako su podaci uopste pouzdani). cita li se takvo smece uopste? ima li uopste zelje, potrebe u drustvu i siroj javnosti da protestvuje protiv toga?

 

ovo moze i na medije, ali sam se prosto nadovezao.

Link to comment

pa ovde je druga prica posto je srbija po ovom pitanju civilizacijski ispred usa gde je u vecini drzava i dalje na snazi smrtna kazna.

 

pisala sam o uticaju medija ovde vs tamo nakon ovakvih dogadzaja... ne bih smrtnu kaznu ovde tako lako mesala..... obicni ljudi Amerike su i te kako protiv smrtne kazne/te i slicne ankete su uglavnom [svuda] iste..... 

Link to comment

da li je kurir i ostali 'mediji', takav zato sto se zeli negativno uticati na drustvo, iz kojih god razloga, zeli se skrenuti sa vaznih tema ponudom raznih bljuvotina ili postoji trziste, potraznja za takvim bljuvotinama? prati li se neka statistika, da li tirazi rastu kada se desi nesto tako pa ga kurir i ostali razvalace na takav nacin? ja ne mogu da procenim, a ne bih ulazio u nesto sto nisam siguran i nemam jasno misljenje, ali me zanima i mislim da je zanimljiva tema. dakle, da li su tabloidi takvi zato sto publika to trazi pa se oni samo prilagodjavaju zahtevima trzista ili pokusavaju, iz kojih god razloga da 'usmere' javnost? ako je ovo drugo, kako se tumace visoki tirazi? (ako su visoki i ako su podaci uopste pouzdani). cita li se takvo smece uopste? ima li uopste zelje, potrebe u drustvu i siroj javnosti da protestvuje protiv toga?

 

ovo moze i na medije, ali sam se prosto nadovezao.

 

Iskreno, ja mislim da je to lazna dilema. Cak i da postoji takva traznja ne moze se bas na svaku traznju odgovarati njenim daljim podgrevanjem. Ako ima ljudi koji nalaze neko zadovoljstvo u javnom razvlacenju porodice nekoga ko je zverski ubijen neka crknu u neznanju, ko ih jebe.

Link to comment

kad smo kod porodice ubice, izgleda da ovima što bi ovog čerečili nije jasno da time daju zeleno svetlo ocu tog ubice da njima uradi istu stvar. 

ako bi njihova odbrana bila - ali on je ubio moje dete, onda bi njegova bila - pa šta, i ti si ubio moje.

Link to comment

Glupo pitanje. Takvih ima koliko hoćeš.

 

Moramo na ovom topiku poslušati bolje anđele naše duše™ i smanjiti afekat, koji je odneo dva inače pristojna forumaša. I takve hipotetičke priče "želite li da postanete dželat, dobra je plata, državni posao, regres i topli obrok", "da li ste za krvnu osvetu, ala zabiti u severnoj Albaniji i Crna Gora pre 200 godina". Naravno da bi se našlo kandidata, i to na neočekivanim mestima.

 

Jebiga, moramo ustrojiti društvo tako da niko ne dođe u situaciju da postane drugom ljudskom biću dželat.

 

edit: Kasnim, katodik objasnio.

Morao bi da se barem potrudis da procitas post na koji repliciras, sa sve gluposcu kao argumentom: ni jednom jedinom recju se nisam osvrnuo niti pomislio na castan i posten zanat dzelata: prosto, jednostavno i prosecnoj inteligenciji razumljivo sam pitao da li iko od nas, samom sebi, moze da odgovori na postavljeno pitanje.

Da li bi mogao da izvrsi smrtnu kaznu, u krajnjoj liniji ubije coveka, ma kakav skot bio u pitanju.

Jedno je zadovoljno konstatovati vest da je tada i tada, tu i tu, nad NN, izvrsena smrtna kazna na osnovu presude te i te.

Sasvim drugo je zamisliti se nad mogucnoscu da to uradis sam.

Unesi se malo u problematiku, nije to pitanje kalibra ili precnika konopca.

Link to comment

Iskreno, ja mislim da je to lazna dilema. Cak i da postoji takva traznja ne moze se bas na svaku traznju odgovarati njenim daljim podgrevanjem. Ako ima ljudi koji nalaze neko zadovoljstvo u javnom razvlacenju porodice nekoga ko je zverski ubijen neka crknu u neznanju, ko ih jebe.

 

u redu je to, ali se postavlja pitanje koja je opcija realnija, da do takvog nekog protesta stvarno dodje ili da kurir i ostali budu sve mocniji? a za jednu ili drugu opciju nije potpuno nevazno, da li postoji traznja ili ne.

Link to comment

Smatram da je MUP vrlo efikasno postupio, ali da i inače u ovakvim slučajevima vrlo savesno postupaju. Nema potrebe naglašavati koliko otežava ukoliko nije bilo prethodne veze između učinioca i žrtve. Ako je i bilo nekog forsiranja i dodvoravanja, čini mi se da je reč o relaciji Veljović- kabinet ministra, jer mi je posebno upadljivo bilo stavljanje pod navodnike Veljovićeve mucave izjave o rasvetljavanju zločina "kao prioriteta nad svim prioritetima".

Link to comment

Nisu je pronasli zato sto ih ili boli kurac, ili je neko mocan u pitanju. Jedina "sreca" u ovom slucaju je to sto je sad letnja sezona, nista se bitno ne desava u krimipolitickom svetu, pa se novinari hvataju za vest kao sto je nestanak jedne devojke. Da nije bilo pritiska javnosti da se ona pronadje, ovi dupetom ne bi mrdnuli.

 

upocetku im nije bas boleo kurac (cak je i moj drug koji je kao bio u drustvu sa tom devojkom bio pozvan na neke razgovore) sada, cetiri godine kasnije verovatno pola njih se ni ne seca slucaja.

 

ne zelim da poverujem u to da ako je neki mocnik u pitanju da se bas toliko stiti. siguran sam to nije slucaj. skoro odrbuljena glava devojke i sada se stiti zato sto je neki tatin sin uradio. no way.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...