Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nisam pravnik, ali mislim da ovo ne može da se radi na štetu okrivljenog.

Ne ne, u redu je, ovo su baš u fine krivične stvari. Da li se nevezanost za pravnu kvalifikaciju dela kreće u svim pravcima i bez obzira na to da li je ocena suda da je reč o "težoj" ili "lakšoj" pravnoj kvalifikaciji od one ponuđene od strane tužioca - sve dok je sud ostao u okvirima ponuđenog činjeničnog stanja ( 1. shvatanje- Uškebasi) ili sud bez obzira na to što iz činjeničnog stanja proizilazi teže krivično delo, ne može da osudi za to teže delo jer je tužilac označio drugu (lakšu) pravnu kvalifikaciju (2. shvatanje- ja).

Sudija Majić i Uskebasi na jednoj strani , a preovlađujuća sudska praksa i ja na drugoj.

 

U praksi, teško da će  javni tužilac u činjenični opis uneti sve elemente teškog ubistva, a onda pravno kvalifikovati kao obično ubistvo, osim ako nije baš debilan.

Edited by halloween
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zelim da se desi nesto zaista ruzno svima koji su, kao i onima koji ce u narednim danima ovo koristiti za skupljanje jeftinih politickih poena i dizanje tiraza.

 

Lešinari:

ANKETA Da li ste za vraćanje smrtne kazne u Srbiji?

:fur:

 

 

Sve OK, razumem. Kažem kako se osećam i sada hladne glave™.

Jasno mi je da to nije rešenje, da neće imati efekta na ev. buduće počinioce ali ja tako.

Skot ne treba da živi, ni kao biljka. 40 godina mu treba omogućiti da doručkuje, prošeta, gleda plavo nebo i oblake... Ma jok, nemam više tolerancije na zveri, mrš u pm, crkni majmune.

Jesi li pročitao Mejhemov post? Time što ćeš dodatno sjebati svoj život nećeš rešiti problem. Ni na mikro, ni na makro planu.

 

Složio bih se sa zapažanjem da podgrevanju ove atmosfere linča (pored idiota Sline) doprinosi i poslovična neefikasnost srpskog pravosuđa. Ljudi jednostavno ne očekuju da će ubica dobiti odgovarajuću kaznu i onda padaju u vatru i pridružuju se internet linču.

Link to comment

Oko roditeljstva i tog ugla gledanja....

 

Da sam ja (koji nisam roditelj) napisao onaj briljantan maheemov post, on ne bi nosio ni približnu težinu kakvu ima budući da ga je roditelj potpisao.

Link to comment

tu je pre cetiri godine ubijena isto petnaestogodisnja devojcica, moja komsinica. zaklana pored pruge, 100 metara od kuce.

 

naravno, ubica nije nadjen, niti ce.

 

 

Prvi put sam čuo za taj sluča kad ga ej neko pomenuo povodom ovog Tijaninog. Kako je moguće da nisu našli ubicu, jbt? Pa nisu to bre criminal masterminds!

 

Jeziv slučaj, jeziv.

Link to comment

Da je ova devojka kojim slucajem bila Ciganka, Kineskinja ili Sandzaklijka, ni 2% ove histerije ne bi bilo. Da tu budemo realni.

 

 

Inace, kako mi ide na kurac ove potenciranje sto je bio mesar.

 

Slažem se. Slutim da Romkinjama to i dešava češće ali da se prosto ne registruje u medijima.

 

A da je bila prostitutka? Dva reda u crnoj hronici.

Link to comment

 à propos dzelata kao drzavnog uhlebljenja : dok je francuska sekla glave, "operater" giljotine je posle svake egzekucije bivao optuzen, procesuiran i kaznjen za ubistvo na licinom mestu... kazna je bila simbolicna, 5F

Edited by braca
Link to comment

I mene malo drma roditeljska fobija danas, ali na ovakve stvari mora da se ide trezveno. Maheem ubo suštinu.

 

Kad se dogodi ovakav užas, prirodno (što u ovom slučaju ne znači i univerzalno važeće) je da se na prvu loptu u afektu pomisli (i izgovori) svašta. Akutna agresija je prosto izraz straha i bespomoćnosti pred počinjenim zločinom i konačnošću smrti. To svakako ne znači da ljudi koji tako reaguju podržavaju smrtnu kaznu, uzimanje pravde u svoje ruke i sl. 

Link to comment

Prvi put sam čuo za taj sluča kad ga ej neko pomenuo povodom ovog Tijaninog. Kako je moguće da nisu našli ubicu, jbt? Pa nisu to bre criminal masterminds!

 

Jeziv slučaj, jeziv.

 

http://www.subotica.com/tag/ubistvo-milice-barasin/

 

i meni je neshvatljivo da nisu nasli ubicu. nije ovo milionski grad niti je izvrsilac criminal mastermind kao sto kazes (verovatno).

 

ovo ko je ovo uradio je vrlo verovatno i poznavao devojcicu, stoga mi je jos cudnije da nisu pronasli ubicu.

Link to comment

Evo vam pravde, pokenjam se na istu:

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:459273-Ubica-Stele-Gundelj-se-odrekao-zalbe-prihvatio-15-godina

 

Poznavao sam devojku, pa znam koliko me pogodilo sve to što se desilo, a ne mogu, jednostavno ne mogu (kao ni bilo ko od vas kvazi civilizovanih) da pretpostavim šta bih dotičnom poželeo da se radi o mom detetu.

 

I nije stvar u tome da neko nekome želi smrt. Stvar je u zahtevanju adekvatne kazne za počinioca, u skladu sa počinjenim delom. Ljudima posle sahrane i gubitka deteta ne ostaje ništa, oni samo žele pravdu, dokaz da pravni sistem fukncioniše i da se zakon adekvatno obračunava sa onima koji ga krše kaznom srazmernom delu gde bi eventualno pronašli barem parče utehe iovako nedovoljne za pretrpljeni bol koji će da traje decenijama, mnogo više od gore navedenih smrdljivih, patetičnih 15 godina. Iskustva su nas naučila da mnogi počinioci najtežih dela prolaze sa mnogo manjim kaznama i verujem da i to u nekoj meri podstiče ovaj automatski gnev i vapaje za smrtnom kaznom, verujem da se ljudi boje da ovaj monstrum neće dobiti šta zaslužuje.

 

Da li je adekvatna kazna 40 godina? Mislim da nije. Jedno je pročitati ubijena devojčica, mislim da je drugo probati malo dublje izanalizirati šta je sve to dete preživelo i doživelo dok joj psihopata nije presudio. Šta znači i kakav je osećaj gledati smrti u oči? Biti svestan da možda proživljavaš svoje poslednje minute a imaš 15 godina znajući da nisi pošteno ni zagrebala lepote života? Šta znači kada ti se u glavi stvori misao tj konstatacija "umirem"? Stomak mi se okreće od samog pisanja toga. 

 

Edit: Stoga, svrstajte me slobodno u one koji "nemaju poverenja u domaće pravosuđe i nadležne organe, te zakone", u one koji misle da ovakvima nije mesto na planeti zemlji. 

 

A šta je adekvatno? Smrt? To je zajebancija u odnosu na njegov zločin, realno. Da mu se uradi to isto što je on uradio njoj? Malo je. Jer, kao što si ispravno primetio, jedan od aspekata koji čine ovu stvar tako stravičnom jeste i to što je ta ta devojka bila tako mlada i tako nevina, a on više nije nijedno od toga. Jedino što bi možda bila "adekvatna" kazna bilo bi da on dobije petnaestogodišnju ćerku koja će onda doživeti istu sudbinu.

 

To je prava mera retributivizma koji zagovaraš.

 

Alternativa je uvideti da se neke vrste zla u pritojnom društvu nikada neće "adevkvatno" naplatiti, jer je to cena naše ljudskosti. Jasno mi je da nas neki slučajevi dovode u sumnju da li je ta cena vredna plaćanja, ali ja mislim da ipak jeste. A siguran sam da to zapravo misliš i ti.

Link to comment

I mene malo drma roditeljska fobija danas, ali na ovakve stvari mora da se ide trezveno. Maheem ubo suštinu.

 

ne kazem da treba da budemo tupi na ovakve stvari. jbg jedna velika nepravda je ucinjena. i sada svako na svoj nacin pokusava da tu pravdu nekako dovede u red, ali sam siguran da, ako to ukljucuje emocije, samo ce jos gore biti. razum je jedna od boljih alatki koju posedujemo, najbolja kocnica. i auto ima kocnicu, neki je odrzavaju, stavljaju nove, menjaju. dok drugi ne rade to cesto, ili zaborave, a cesto ista moze da spasi zivot. mislim, mozda je glupa paralela, ali je istina da nam jedino razum moze pomoci u ovakvim situacijama.

 

naravno, maheemov post je ubo sustinu.

Link to comment

Da sam ja (koji nisam roditelj) napisao onaj briljantan maheemov post, on ne bi nosio ni približnu težinu kakvu ima budući da ga je roditelj potpisao.

 

od mene onda jedan roditeljski +1 i za maheema i za belch. potpuno razumem bes, ocaj, nemoc, ali isto tako ne podrzavam tu vrstu praznjenja, makar bila rec o pukoj verbalnoj agresiji. 

Link to comment

Evo vam pravde, pokenjam se na istu:

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:459273-Ubica-Stele-Gundelj-se-odrekao-zalbe-prihvatio-15-godina

 

Poznavao sam devojku, pa znam koliko me pogodilo sve to što se desilo, a ne mogu, jednostavno ne mogu (kao ni bilo ko od vas kvazi civilizovanih) da pretpostavim šta bih dotičnom poželeo da se radi o mom detetu.

 

I nije stvar u tome da neko nekome želi smrt. Stvar je u zahtevanju adekvatne kazne za počinioca, u skladu sa počinjenim delom. Ljudima posle sahrane i gubitka deteta ne ostaje ništa, oni samo žele pravdu, dokaz da pravni sistem fukncioniše i da se zakon adekvatno obračunava sa onima koji ga krše kaznom srazmernom delu gde bi eventualno pronašli barem parče utehe iovako nedovoljne za pretrpljeni bol koji će da traje decenijama, mnogo više od gore navedenih smrdljivih, patetičnih 15 godina. Iskustva su nas naučila da mnogi počinioci najtežih dela prolaze sa mnogo manjim kaznama i verujem da i to u nekoj meri podstiče ovaj automatski gnev i vapaje za smrtnom kaznom, verujem da se ljudi boje da ovaj monstrum neće dobiti šta zaslužuje.

 

Da li je adekvatna kazna 40 godina? Mislim da nije. Jedno je pročitati ubijena devojčica, mislim da je drugo probati malo dublje izanalizirati šta je sve to dete preživelo i doživelo dok joj psihopata nije presudio. Šta znači i kakav je osećaj gledati smrti u oči? Biti svestan da možda proživljavaš svoje poslednje minute a imaš 15 godina znajući da nisi pošteno ni zagrebala lepote života? Šta znači kada ti se u glavi stvori misao tj konstatacija "umirem"? Stomak mi se okreće od samog pisanja toga. 

 

Edit: Stoga, svrstajte me slobodno u one koji "nemaju poverenja u domaće pravosuđe i nadležne organe, te zakone", u one koji misle da ovakvima nije mesto na planeti zemlji. 

 

A šta je adekvatno? Smrt? To je zajebancija u odnosu na njegov zločin, realno. Da mu se uradi to isto što je on uradio njoj? Malo je. Jer, kao što si ispravno primetio, jedan od aspekata koji čine ovu stvar tako stravičnom jeste i to što je ta ta devojka bila tako mlada i tako nevina, a on više nije nijedno od toga. Jedino što bi možda bila "adekvatna" kazna bilo bi da on dobije petnaestogodišnju ćerku koja će onda doživeti istu sudbinu.

 

To je prava mera retributivizma koji zagovaraš.

 

Alternativa je uvideti da se neke vrste zla u pritojnom društvu nikada neće "adevkvatno" naplatiti, jer je to cena naše ljudskosti. Jasno mi je da nas neki slučajevi dovode u sumnju da li je ta cena vredna plaćanja, ali ja mislim da ipak jeste. A siguran sam da to zapravo misliš i ti.

Link to comment

Meni je muka od nedostatka razuma i saosećanja u Srbiji. Ili je to planetarna civilizacijska tekovina.

 

Vrlo sam protiv smrtne kazne.

 

Stvarno verujem u "svi da se vole i ljube"

 

:(

Link to comment

Maheem objasnio.

 

Onaj ko je sklon pisanju budalastina pod uticajem jakih emocija , a u te racunam i sebe, nek se uzdrzi par sati/dana od pisanja na forumu dok se ne sabere.

Edited by Agni
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...