Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Meni se čini da je jedan od bitnih razloga ovako masovne medijske reakcije to što je devojčica bila tako lepa.

Da je bila ružna, možda bi otmica prošla nezapaženo.

Jako, jako se nadam da nisam u pravu.

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je muka od nedostatka razuma i saosećanja u Srbiji. Ili je to planetarna civilizacijska tekovina.

 

Vrlo sam protiv smrtne kazne.

 

Stvarno verujem u "svi da se vole i ljube"

 

:(

i meni je takodje muka isto kao i tebi, ali ono sto je vazno je da te ista muka ne slomi. vidim da si optimista, i to je dobro.

Link to comment

da li se vi zapravo postavljate na mesto tog oca? pa osveta i ubistvo ubice njegove ćerke bi mu trebali biti poslednja opcija.

sada treba da skupi snage i svega onog dobrog u sebi. da voli svoju ženu i decu još više, da im pomogne da prebrode sve ovo. da organizuje selidbu porodice u drugi kraj zemlje ili ako je moguće još dalje. da započnu život ispočetka...to bih uradio na njegovom mestu. u sistem ne verujem ali isto toliko ne verujem ni u ljude iz okoline, tako da ne bih pokušavao da organizujem neke mitinge i proteste.

jebote, ostao je bez ćerke a vi bi na njegovom mestu dokrajčili celu porodicu...

+1

Link to comment

Meni se čini da je jedan od bitnih razloga ovako masovne medijske reakcije to što je devojčica bila tako lepa.

Da je bila ružna, možda bi otmica prošla nezapaženo.

Jako, jako se nadam da nisam u pravu.

 

Mislim da nije to presudno, nego činjenica da je bila dobro dete iz dobre porodice, neko za koga smatramo da takve stvari nikako ne smeju da mu se dese, plus joj se to desilo na mestu i u situaciji u kojoj bi trebalo da bude apsolutno sigurna (malo mesto, deda i baba, prijatelji, itd.) Ako može da se desi njoj, može svakome od nas i naših najbližih. Nijedna racionalizacija ne pomaže, pa ni ona "šta će dete u to vreme napolju :puke: )

Link to comment

Sudija Majić i Uskebasi na jednoj strani , a preovlađujuća sudska praksa i ja na drugoj.

Utoliko gore po preovladjujucu sudsku praksu -_-

To je cuvena alibi™ praksa gde se pozivanje na nekakvu praksu koristi kao izgovor za donosenje diskutabilnih presuda. "Ja bih ga osudio, ali jbg tuzilac zaboravio da ispravno kvalifikuje delo".

Ono oko cega ne moze da bude spora je to da nigde u zakonu nema izricita zabrana da se delo kvalifikuje kao teze, dok postoji izricita odredba da sud nije vezan pravnom kvalifikacijom dela. Tako da sudija koji prilikom obrazlaganja presude izrazi zaljenje sto tuzilac nije delo drugacije kvalifikovao ne zasluzuje da bude na toj funkciji. Stisni petlju pa presudi kako mislis da treba, a nemoj kukati.

Link to comment

ja mislim da je sve to zajedno, plus pretpostavka da su upravo djevojcice u najvecoj opasnosti od ovakvih stvari.

dosta je i iskonska reakcija na dogadjaj koji je na neki nacin po tipu obrade u kulturi mitologemski

Edited by morgana
Link to comment

Meni se čini da je jedan od bitnih razloga ovako masovne medijske reakcije to što je devojčica bila tako lepa.

Da je bila ružna, možda bi otmica prošla nezapaženo.

Jako, jako se nadam da nisam u pravu.

 

jesi u pravu ljudi generalno manje empatišu s akrepinama jerbo ne oplemenjuju krdo čito ja na internetu  :fantom:

Link to comment

reakcija je jača što je mogućnost identifikacije (empatije?) veća. 

 

samo kratko, i na moguće replies neću odgovarati:

1. nije svako ubistvo isto, niti je moguće isključiti pitanje motiva kada procenjujemo zločin. ubistvo koje sprečava nova brutalna ubistva je opravdano. 

2. kurir treba ukinuti (ne pomilovati naplamom, već jednostavno proširiti svest o tome da to đubre više niko i nikada i ni pod kojim izgovorom ne čita i ne kupuje). pa da vidim kako će onda da pišu te gnusobe koje pišu.

3. smrtna kazna u srbiji je jeziva opcija (videti teacherov post).

4. maheemov post je najbitniji post na ovoj temi.

Link to comment

 

 

A da je bila prostitutka? Dva reda u crnoj hronici.

 

da je bila romkinja ili iz bivseg sssr bilo bi "znamo sta one rade nocu na takvim mestima" 

 

najbednije od svega je sto se u uredjenim drustvima posle ovakvih sranja (ima ih svuda) uvek napravi korak napred ka prevenciji, boljoj reakciji i sl, jedino ovde svaki put samo se jos nadrkanije komentarise na internetu. srbija je govno, i ne trebaju joj nova deca. 

Link to comment

Mislim da nije to presudno, nego činjenica da je bila dobro dete iz dobre porodice, neko za koga smatramo da takve stvari nikako ne smeju da mu se dese, plus joj se to desilo na mestu i u situaciji u kojoj bi trebalo da bude apsolutno sigurna (malo mesto, deda i baba, prijatelji, itd.) Ako može da se desi njoj, može svakome od nas i naših najbližih. Nijedna racionalizacija ne pomaže, pa ni ona "šta će dete u to vreme napolju :puke: )

znas sta je meni sad palo na pamet sa ovim boldom, sto ce ovo mozda imati odjek i na takve stvari. pazi sad.. secam se kada sam bio mali, normalno je bilo da sacekas nekoga ispred ulaza [cika/teta] da te odveze na sprat liftom, jer kada sam udjes u njega, lift nece da krene. i to su svi praktikovali. decaci i devojcice. sada je to retko. ne znam da li sam dva puta nekoga povezao liftom. logicno, dosla neka druga vremena, ali mi pada nesto drugo na pamet. koliko ce roditelji podici ovo na neki visi nivo. hajde malo da iskontruisemo ovo:

 

ulazim ja u ulaz, vidim moje komsije - klinci kako cekaju lift. sacekam i ja sa njima. kada eto, oni odlucise u poslednjem trenutku da krenu peske. uzas, ne zbog mene, nego zbog njih, a opet, ne mogu ni da krivim roditelje. jedna ovakva situacija, moze da promenim tok za stoosamdeset stepeni.

Link to comment

sjecam se ja kad sam imala 15, normalno je bilo da ostanem do ponoci napolju ljeti. to se zvalo osamostaljivanje. zapravo, nije se zvalo nikako, podrazumijevalo se.

Link to comment

sjecam se ja kad sam imala 15, normalno je bilo da ostanem do ponoci napolju ljeti. to se zvalo osamostaljivanje. zapravo, nije se zvalo nikako, podrazumijevalo se.

 

 

Isto. 

 

Nego mi je interesantan ovaj nivo krvozedne javnosti koja sad hoce da vidi javni linc. Priznajem da sam malo uzasnut stepenom reakcije i brojem povika "po kratkom postupku".

Link to comment

sjecam se ja kad sam imala 15, normalno je bilo da ostanem do ponoci napolju ljeti. to se zvalo osamostaljivanje. zapravo, nije se zvalo nikako, podrazumijevalo se.

to se sada iz ove perspektive zove blagoslov.

Link to comment

Nego mi je interesantan ovaj nivo krvozedne javnosti koja sad hoce da vidi javni linc. Priznajem da sam malo uzasnut stepenom reakcije i brojem povika "po kratkom postupku".

 

u srbiji živi 96,80% pobornika sns na vlasti nema tu ništa čudno  :fantom: 

Link to comment

Mediji mnogo doprinose tome. Umesto da malo smire tenziju oni razvlače porodicu ubice. Koliko sam pregledao naslove, tu su priče o majci, sestri, ujni. Naravno da se njihova bol ne može meriti sa bolom porodice nastradale devojčice, ali ni oni nisu ništa krivi, i ne bi trebali nositi ovaj krst...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...