Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Npr. neko od meštana vidi kola iz drugog grada, uz malo truda utvrdi se broj tablice, odatle se uz malo sreće stigne do vlasnika, onda uz još malo truda do vlasnikovog broja mobilnog, onda zapisi sa baznih stanica pokažu gde je sve vlasnik telefona i automobila bio u noći otmice...

.. i jedna od krucijalnih detalja je i  taj da ne može se kopati "raka" u sred noći na nekom "sporednom putu" da to neko ne primeti, ma koje god doba noći da je upitanju

Prvo, treba iskopati "raku", to uopšte nije lako (koliki god da si grmalj) cirka pola sata ako ne duže

Drugo, treba ti neki svetlo, znači farovi su bili upaljeni svo vreme

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeste off ali - ubica se vrati kuci, sutradan stavi na cover fb fotku sebe i male rodjake

 

jel moguce da takav neko zivi u drustvu i nikom ne deluje kao 'cudak'  :ph34r:

 

Kaže "komšije su ga okarakterisala kao agresivnu osobu"

Link to comment

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/486075/Staford-ujeo-dvogodisnju-devojcicu

 

Staford ujeo dvogodišnju devojčicu

 

Vlasnički staford, koji nije bio vezan, povredio je oko 11:15 sati devojčicu dok je čučala kraj jednog drveta na raskrnici Dušanove i Kneginje Ljubice.

Sve se dogodilo u sekundi. Staford je pritrčao devojčici, oborio ju je i napao po glavi. Roditelji devojčice su odmah pritrčali i uzeli je u naručje, pokušavajući da je smire. Plač devojčice, kojoj se na vrhu glavice videla krv, okupio je prolaznike koji su pozvali odmah policiju i Hitnu pomoć, koja ju je i prevezla u bolnicu zajedno sa roditeljima.

 

- Ima i ujed, vide se tragovi zuba. Sada smo na pregledima i uz nju smo - kazao nam je devojčicin otac.

 

Prolaznike su uznemirili krici devojčice koja nije prestajala da plače do dolaska Hitne pomoći a policiju su sačekali i vlasnici psa i roditelji sa devojčicom. Desetine okupljenih građana vodili su prepirku ko je kriv.

 

- Gde su im korpe, gde su povoci? Vidite kako vlasnici pasa ne vode računa - uzvikivala je jedna uznemirena gospođa.

Drugi su pak, branili vlasnike, koji kažu da je njihov pas miran.

 

- Šta će dete kod drveta, mogli su da je odvedu u kafić u toalet… Ona je mala, on je sigurno mislio da je to neki drugi pas… - pitala se jedna devojka.

 

Vlasnici staforda bili su takođe vidno uznemireni, ali su odbili da nam se predstave. Kratko su samo rekli kako je pas neočekivano otrčao i kako im je jako žao devojčice i svega što se desilo.

 

- Krenula sam u zgradu i pustila ga sa povoca kod ulaza. On je tada ugledao moga sina, potrčao za njim i naleteo na devojčicu. On obožava mog sina i kada ga vidi van sebe je. Uvek se mazio sa malom decom i bebama i nikad u životu nije krenuo na čoveka - ogorčena je žena kojoj je staford umakao.

 

 

Na stranu nepismeni novinar, ali ova "devojka" iz članka efikasno je demonstrirala kako izgleda potpuno odsustvo empatije prema dvogodišnjem detetu koje je napao staford dok je piškilo. Imam i sam u kući mešanca koga smo usvojili sa ulice, moja ćerka ga obožava, ali kada bi imao ovakav ispad prema bilo kom detetu, kakve god okolnosti da su u pitanju, uspavao bih ga momentalno.

Link to comment

Ok, prvo sam na njih pomislio, ali ne mogu da nađem to o istrazi.

 

Inače, kakva blentava izjava ministr:

 

 

Ovakvi zločini nisu nikakva mentalitetska stvar, i ima ih svuda, uključujući i najrazvijenije zemlje EU. Kakva minusinteligentna izjava.

Bilo bi lepo da stisne muda i formulise predlog za vracanje smtne kazne. Ali naravno da to nece uraditi, jer je picka koja svoje nastupe prilagodjava sentimentu uspanicene javnosti. 

 

Ovako je rekao da ce se konsultovati sa ministrom pravde da "koliko je to po zakonu moguće, pooštrimo kaznenu politiku za ovakva dela". Sto apsolutno nista ne znaci, jer se zakonom uredjuje kaznena politika za ovakva dela. Verovatno je mislio na ogranicenja koja postavlja Ustav. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Malo sam "odmorio" od teme i posle par sati imam da dodam samo da bih bez ikakvih emocija mogao presuditi skotu.

Slobodno ono debeloguzan iza monitora, slobodno bilo koje pljuvanje. Prihvatam da sam idiot, divljak ali mislim da takvim nije mesto na zemlji, da dišu svež vazduh, šetaju, uživaju u jutarnjoj kafi, podižu i vaspitaju decu.

Link to comment

Bilo bi lepo da stisne muda i formulise predlog za vracanje smtne kazne. Ali naravno da to nece uraditi, jer je picka koja svoje nastupe prilagodjava sentimentu uspanicene javnosti. 

 

Ovako je rekao da ce se konsultovati sa ministrom pravde da "koliko je to po zakonu moguće, pooštrimo kaznenu politiku za ovakva dela". Sto apsolutno nista ne znaci, jer se zakonom uredjuje kaznena politika za ovakva dela. Verovatno je mislio na ogranicenja koja postavlja Ustav. 

 

Bilo bi ružno, ali bi barem bilo dosledno. ALi on to naravno neće uraditi.

 

Inače sam duboko uveren (nemam nikakve statistike da to potvrdim), da je u ovakvim slučajevima deterrence efekat smrtne kazne ravan nuli.

Edited by Turnbull
Link to comment

zapanjujuce racionalan selakovic

 

 

BEOGRAD, 7. avgusta 2014. (Beta) - Ministar pravde Nikola Selakovich
izjavio je danas je kaznena politika za tesska ubistva dovoljno stroga
i podsetio da smrtnu kaznu u Evropi ima jedino Belorusija.

Selakovich je to rekao jer je ministar unutrassnjih poslova Nebojssa
Stefanovich, povodom ubistva Tijane Jurich (15) izrazio zzaljenje ssto
je Srbija ukinula smrtnu kaznu uz ocenu da Srbija mozzda nije bila
spremna za sve tekovine EU, kao ssto je ukidanje smrtne kazne.

Selakovich je novinarima u Skupsstini Srbije rekao da je "kaznena
politika dovoljno stroga. Mozzda ljudima koji su priliccno potresseni
ovom tragiccnom vesschu, kada razmissljaju visse emocijama nego
glavom, (kaznena politika) izgleda blaga, a ne znam ni da je bilo ko
zvaniccno zatrazzio uvodjenje smrtne kazne".

Selakovich je podsetio da u Evropi nijedna drzzava Evrope, osim
Belorusije nema zakonom propisanu smrtnu kaznu, i naglasio da je kazna
od 40 godina zatvtora dovoljno stroga.

"Da bi se usslo u Savet Evrope, treba da se ratifikuje Evropska
povelja, a ona izriccito zabranjuje smrtnu kaznu", rekao Selakovich.

Dodao je da u sluccaju ubistva Tijane Jurich visina kazne zavisi od
odluke sudija.
 

Link to comment

Malo sam "odmorio" od teme i posle par sati imam da dodam samo da bih bez ikakvih emocija mogao presuditi skotu.

Slobodno ono debeloguzan iza monitora, slobodno bilo koje pljuvanje. Prihvatam da sam idiot, divljak ali mislim da takvim nije mesto na zemlji, da dišu svež vazduh, šetaju, uživaju u jutarnjoj kafi, podižu i vaspitaju decu.

pa ali to nije alternativa, alternativa je da istrunu u zatvoru.

Link to comment

Zaista zapanjujuće racionalan. Svaka čast...

 

...selakoviću ali niko od njih nije racionalan niti bilo šta slično pričaju to što pričaju zato što su im dupad zinula za evrima a pare su u eu da su pare kojim slučajem u belorusiji uveli bi tri smrtne kazne juče :fantom:

Edited by Hella
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...