Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije.

 

ono strašno što je neko rekao je bilo kad je vasa rekao da zna ljude koji imaju decu i ne reaguju onako, a ti si ga ironicno pitao da li je tim ljudima ubijeno petnaestogodišnje dete pa znaju kako bi reagovali.

kako ne razumeš, tebi nije ubijeno petnaestogodišnje dete da bi znao kako bi reagovao, a vasinim prijateljima mora da bude ubijeno petnaestogodišnje dete da bi znali kako bi reagovali.

fuj.

 

 

Fuj, fuj, fuj.

 

Nadam se da kapiras da je ovo o cemu ovde pricamo cista hipotetika. Dakle Vasa kaze da ima prijatelje koji ne razmisljaju tako a ja ga pitam "sta zar je vec bilo ovakvih slucajeva" u smislu da je tezina ovog i ovakvog ubistva velika te sam na taj nacin izrazio sumnju da je o ovako teskom slucaju uopste pricao sa prijateljima plus da su se prijatelji hipoteticki stavljali u taj polozaj. 

 

Otuda i moje pitanje.

 

Meni je i hipoteticko stavljanje u taj polozaj mucno i ne pada mi ni jedna razumna stvar na pamet, ali nerazumnih™ ima koliko hoces. I uopste ne mislim da sam manje civilizovan zbog toga.

 

over&out

Edited by Caligula
Link to comment

pa ali to nije alternativa, alternativa je da istrunu u zatvoru.

Sve OK, razumem. Kažem kako se osećam i sada hladne glave™.

Jasno mi je da to nije rešenje, da neće imati efekta na ev. buduće počinioce ali ja tako.

Skot ne treba da živi, ni kao biljka. 40 godina mu treba omogućiti da doručkuje, prošeta, gleda plavo nebo i oblake... Ma jok, nemam više tolerancije na zveri, mrš u pm, crkni majmune.

Link to comment

Fuj, fuj, fuj.

 

Nadam se da kapiras da je ovo o cemu ovde pricamo cista hipotetika. Dakle Vasa kaze da ima prijatelje koji ne razmisljaju tako a ja ga pitam "sta zar je vec bilo ovakvih slucajeva" u smislu da je tezina ovog i ovakvog ubistva velika te sam na taj nacin izrazio sumnju da je o ovako teskom slucaju uopste pricao sa prijateljima plus da su se prijatelji hipoteticki stavljali u taj polozaj. 

 

Otuda i moje pitanje.

 

Meni je i hipoteticko stavljanje u taj polozaj mucno i ne pada mi ni jedna razumna stvar na pamet, ali nerazumnih™ ima koliko hoces. I uopste ne mislim da sam manje civilizovan zbog toga.

 

over&out

 

kauboje, ili namerno izvrces reci onih koji misle suprotno, ili ne razumes sta se pise.

Link to comment

Meni je strasnije da kao drzava imamo mehanizam za legano ubijanje ljudi (smrtna kazna), nego da takvi monstrumi cuce u zatvoru. 

Ja to pripisujem afektu, manje ili vise razumljivom, ne opravdavam ga, nikako.

Sto se smrtne kazne tice, svako za sebe moze da pokusa da odgovori: da li bio bio sposoban da u neko ledeno jutro, ali bas sabajle, popije kafu i rakiju, a zatim povede drugog coveka negde u prikrajak, naredi mu da klekne i onda mu, nisaneci, hladno i poslovno ispali metak u glavu.

Sta god da je taj uradio i o kome god da se radilo.

Posle ode obavljenog posla, sedne, ruca, zeza se s drustvom...

Link to comment

pa ali to nije alternativa, alternativa je da istrunu u zatvoru.

 

ima i boljih ideja, recimo njega, pahomija i onog jos jednog popa silovatelja bih zakljucao i terao da seksualno opste dok im ne poiskacu oci kao kohejgenu u total rikolu.

 

pa nek se zale crkvi i nekom ruskom komitetu za ljudska prava.

Edited by Aće
Link to comment

Ja to pripisujem afektu, manje ili vise razumljivom, ne opravdavam ga, nikako.

Sto se smrtne kazne tice, svako za sebe moze da pokusa da odgovori: da li bio bio sposoban da u neko ledeno jutro, ali bas sabajle, popije kafu i rakiju, a zatim povede drugog coveka negde u prikrajak, naredi mu da klekne i onda mu, nisaneci, hladno i poslovno ispali metak u glavu.

Sta god da je taj uradio i o kome god da se radilo.

Posle ode obavljenog posla, sedne, ruca, zeza se s drustvom...

Upravo tako. Ne zelim da zivim u drustvu gde postopje ljudi sa takvim poslovima. Ne zelim da dam drzavi pravo da moze da ubija ljude. Ma kavi oni bili...

Link to comment

en-pe se malo zaneo na twitteru:

 

@

ja bih vratio smrtnu kaznu, zabranio mesarstvo, iselio Bajmok, ukinuo automobile pa da vidim onda jerbi neko smeo da ubija male cure!!
— Zapad Todorovic (@ZapadTodorovic) https://twitter.com/ZapadTodorovic/statuses/497328993230942208

Edited by garcia
Link to comment

ima i boljih ideja, recimo njega, pahomija i onog jos jednog popa silovatelja bih zakljucao i terao da seksualno opste dok im ne poiskacu oci kao kohejgenu u total rikolu.

 

pa nek se zale crkvi i nekom ruskom komitetu za ljudska prava.

Znaci, mucenje je OK? Ako vec necemo da ubijamo, onda moze mucenje i silovanje?

Edited by katodik
Link to comment

Iako u ovom trenutku tako ne deluje, mislim da će ubici boravak u zatvoru, doček i tretman koji će mu tamo upriličiti biti gora kazna od smrtne. Cenim da će ga kroz nekoliko meseci ili godina naći obešenog o kvaku ili radijator, bilo da to učini sam ili mu pomognu drugari. Ništa što već nije viđeno u civilizovanim i demokratskim zemljama koje ne praktikuju smrtnu kaznu (videti pod Bader-Majnhof).

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...