Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja recimo kada sam sa 19 godina poceo da radim honorarno kao novinar, nisam znao uopste da koristim kompjuter, sem za igrice. Imali smo informatiku u srednjoj, ko da nismo. Cuveni blokovi, kada ceo dan provedemo u kabinetu gde mozda rade 2 kompjutera i naravno nista ne naucimo. Dakle, kompletni duduk. Pa sam kao i mnogi drugi brzo pohvatao sta i kako, kroz godinu dana kupio sebi komp i evo 20 i kusur godina svaki dan radim za kompom..

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

OK, ali ovde se radi o ucenicima gimnazije drustveno-jezickog smera ako sam upamtio dobro, da sad ne lista strane unazad. Dva casa matematike nedeljno. Oni koji budu imali 4 ili 5 iz matisa sigurno ce znati znatno vise od osnovnih stvari. A opet tu ce vecina njih da ode ili na filozofski ili filoloski ili pravni fakultet ili na politicke nauke recimo. Za zaposlenje im nece davati test iz matematike..


Dobro ako je tako da im nista od toga za posao ne treba.

Link to comment
18 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

OK, ali ovde se radi o ucenicima gimnazije drustveno-jezickog smera ako sam upamtio dobro, da sad ne lista strane unazad. Dva casa matematike nedeljno. Oni koji budu imali 4 ili 5 iz matisa sigurno ce znati znatno vise od osnovnih stvari. A opet tu ce vecina njih da ode ili na filozofski ili filoloski ili pravni fakultet ili na politicke nauke recimo. Za zaposlenje im nece davati test iz matematike..

 

Sad pokusavam da se objasnim sa jednom takvom pravnicom. Gleda u tebe, gleda kroz tebe.

  • Tužno 1
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja recimo kada sam sa 19 godina poceo da radim honorarno kao novinar, nisam znao uopste da koristim kompjuter, sem za igrice. Imali smo informatiku u srednjoj, ko da nismo. Cuveni blokovi, kada ceo dan provedemo u kabinetu gde mozda rade 2 kompjutera i naravno nista ne naucimo. Dakle, kompletni duduk. Pa sam kao i mnogi drugi brzo pohvatao sta i kako, kroz godinu dana kupio sebi komp i evo 20 i kusur godina svaki dan radim za kompom..

 

Neuporedivo. Mi koristimo komp kao naprednu kucacu masinu, dakle kao tool. Ovde se prica o osnovama logike i razmisljanja, dakle tu si negde na niou poceo sam honorarno da radim kao novinar, srpski jezik pojma nisam imao da pricam, ali sam brzo pohvatao i evo vec 20 god ce ve isprikam.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Sad pokusavam da se objasnim sa jednom takvom pravnicom. Gleda u tebe, gleda kroz tebe.

 

Ne znam oko cega pokusavas da se objasnis i kakva je pravnica. Meni su recimo matematiku u srednjoj predavale dve ocajne profesorke, skroz pogubljene u prostoru i vremenu. Nije mi jasno kako su u zlatno doba SFRJ zavrsile skole i kvalifikovale se da budu profesorke, ali eto jesu..

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Neuporedivo. Mi koristimo komp kao naprednu kucacu masinu, dakle kao tool. Ovde se prica o osnovama logike i razmisljanja, dakle tu si negde na niou poceo sam honorarno da radim kao novinar, srpski jezik pojma nisam imao da pricam, ali sam brzo pohvatao i evo vec 20 god ce ve isprikam.

 

Ako se neko bavi recimo grafickim ili web dizajnom, koji je propisani nivo znanja matematike potreban?

Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ako se neko bavi recimo grafickim ili web dizajnom, koji je propisani nivo znanja matematike potreban?

Zavisi šta ti znači to “bavi”?

Koristi gotove alate ili pravi alate?

Npr. matematička osnova za digitalnu sliku i njenu obradu je 2D diskretna Furijeova transformacija, da ne idem dalje ka filterima ili matricama…. Gomila ljudi koja koristi gotove alate ne mora da zna śta je iza toga. Onaj ko pravi alate - mora.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

Zavisi šta ti znači to “bavi”?

Koristi gotove alate ili pravi alate?

Npr. matematička osnova za digitalnu sliku i njenu obradu je 2D diskretna Furijeova transformacija, da ne idem dalje ka filterima ili matricama…. Gomila ljudi koji koristi gotove alate ne mora da zna śta je iza toga. Onaj ko pravi alate - mora.

 

Neko ko koristi alate u svom poslu naravno. I kao sto kazes, ne mora da zna sta je iza toga. Umesto nekada papira, olovke, lenjira i drugih "analognih" alatki, sada koriste digitalne alatke..

  • +1 1
Link to comment

raspisasmo se ovde oko te dece kao da hilandar gori.

meni jedino sta je za doom je to da NIKO nije ni pokusao da uradi zadatak. zabole ih kikiriki. tu nije problem znanje vec odnos prema skoli, obavezama, profesorima. jednacina je poprilicno nebitna. oni su resili da je 1. IX neka izmisljotina boomera ili nekih jos vecih budala i sta ima oni da se osvrcu na to.

oni prave svoju realnost, svoju skolsku godinu, nastavni plan, destinaciju za ekskurziju, a sledece godine ce da se pozabave skracenjem skolskog casa na 30min. jebes jednacinu na ovu vrucinu...

  • +1 8
Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

Znači, nijedno od te dece ne ume da logički razmišlja?

Zvuči kao logičan zaključak.

Ne. Ovo je tipičan primer logičke greške Non Sequitur.

12 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ja sam bio prosecan iz matematike u srednjoj, ali sam logiku razbijao. Uvek 5. Mora da sam fenomen.. :fantom:

Nisi fenomen, često je ovo. Imao si osnov da budeš i bolji iz matematike ali te prosto nije zanimalo/nisi imao dobre profesore.

  • +1 1
Link to comment

mi smo u srednjoj imali profesoricu matiša koja je bila tiha i pomalo plašljiva osoba, niska i mršava...  časovi su podsećali na karneval u Riju.

umeli smo da budemo i pristojni (uglavnom kod onih profesora koji su bili veće psihopate od nas) :fantom:

  • -1 1
Link to comment

Može logika i bez znanja formalne matematike ko i uspešno funkcionisanje u širokom spektru životnih oblasti isto kao što može i obratno. Jedan od najbistrijih likova koje sam znao, profesor i naučnik, Knutov Tex mu ko maternji a skroz operisan od praktične životne inteligencije.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...