Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi smo imali na prvom casu eglenskog™ u srednjoj neki blic test, i na osnovu rezultata tog testa nas je rasporedila za sedenje od prve do cetvrte godine :laugh:

Izgubljeni slucajevi napred, mi sto umemo svi zajedno nazad kako se ovi ostali ne bi slepali o nas

Bas je bila hc 

A razredna nam predavala svapski, cela generacija zadnjeg dana cetvrte godine odvaljena u dvoristu, a njih trojica odgovaraju za prolaz do 3 popodne, posle kad su zavrsili su izlazili kroz prozor k'o taoci :isuse:

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

A ja tvrdim da taj test prvog dana gimazije nam ne govori ništa o budućem uspehu te dece.

naravno. taj test je samo pokazao profanki sa kakvim materijalom raspolaže, na koji nivo da svede svoja buduća predavanja i na šta da obrati pažnju.

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

A ja tvrdim da taj test prvog dana gimazije nam ne govori ništa o budućem uspehu te dece.

 

pa to nije ni poenta testa, test je tu da proceni na kom nivou su otprilike deca i u kom smeru i na čemu treba da radi

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

naravno. taj test je samo pokazao profanki sa kakvim materijalom raspolaže, na koji nivo da svede svoja buduća predavanja i na šta da obrati pažnju.

 

Da, s tim da je ona profesor srednje škole i ima plan i program za gimnaziju. Ako svede svoja buduća predavanja na gradivo 6.razreda osnovne škole, kada će da im ispredaje ono što treba?

  • +1 8
Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

pa to nije ni poenta testa, test je tu da proceni na kom nivou su otprilike deca i u kom smeru i na čemu treba da radi

 

Pa sto je onda tema na doomu? Zato sto kukala nam majka sa ovakvom decom.  Sa njima smo osudjeni na propast..

Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:

 

pa to nije ni poenta testa, test je tu da proceni na kom nivou su otprilike deca i u kom smeru i na čemu treba da radi

Upravo, ali zato prisustvujemo opštem zgražavanju i drami na ppp-u šta će biti s tom decom, šta će biti s nama.

 

Malo sam ishiperbolisao sad, ali takav mi je utisak sa poslednjih nekoliko strana.

  • -1 2
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Upravo, ali zato prisustvujemo opštem zgražavanju i drami na ppp-u šta će biti s tom decom, šta će biti s nama.

 

Malo sam ishiperbolisao sad, ali takav mi je utisak sa poslednjih nekoliko strana.

 

u pravu si, uhvatio sam se samo za taj post... nije drama iako nije ni ok, mislim teži se zaglupljivanju, mada mi se čini da će pametna deca biti pametna i dalje, glupa će i dalje biti glupa, samo će možda razlike biti veće i uočljivije između jednih i drugih

 

 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Tihajeza said:

 

Da, s tim da je ona profesor srednje škole i ima plan i program za gimnaziju. Ako svede svoja buduća predavanja na gradivo 6.razreda osnovne škole, kada će da im ispredaje ono što treba?

mislim da je generalni problem u obrazovanju što deca prolaze iz razreda u razred ne stičući ni predviđena znanja, ni navike o učenju. verovatno je razlog tome šablon koji se primenjuje bezmalo ceo vek.

 

na žalost (pričala mi je žena o tome) mora da se na neko vreme vrati u prethodni razred, poguraju oni koji zaostaju jer, ako guraš plan i programna kraju se obraćaš jednoj desetini razreda. ispravljaju se propusti od ranije. ovoje pitanje generalnog pristupa obrazovanju.

Link to comment
44 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa sto je onda tema na doomu? Zato sto kukala nam majka sa ovakvom decom.  Sa njima smo osudjeni na propast..


Pogresno ovo postavljas.

 

Pusti drustvo, pusti forum i pusti nas. Ako imaju diplomu, udju u slozeniji pogon ili gradiliste gde tehnologiju procesa moraju svakako da znaju, ne moze svako u svakom trenutku da ima mentora pored sebe. Mora da postoji nekakvo znanje i naucena disciplina doneseno sa sobom da bi se tehnologija procesa nakalemila. Mogu da nastradaju. I eto ti Doom-a.


Ponukao me je na pisanje slucaj koji posredno poznajem gde je covek primljen na mesto koje zahteva odredjene vestine, diplomu ima. A posao ne zna.

Racunali su da ce preko veze da organizuje druge, veza pukla i po sistematizaciji mu traze mu da radi u pogonu. Prestravljen se, jer ne zna, a moze da nastrada. Najverovatnije sledi jurenje novog posla.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:


Pogresno ovo postavljas.

 

Pusti drustvo, pusti forum i pusti nas. Ako imaju diplomu, udju u slozeniji pogon ili gradiliste gde tehnologiju procesa moraju svakako da znaju, ne moze svako u svakom trenutku da ima mentora pored sebe. Mora da postoji nekakvo znanje i naucena disciplina doneseno sa sobom da bi se tehnologija procesa nakalemila. Mogu da nastradaju. I eto ti Doom-a.


Ponukao me je na pisanje slucaj koji posredno poznajem gde je covek primljen na mesto koje zahteva odredjene vestine, diplomu ima. A posao ne zna.

Racunali su da ce preko veze da organizuje druge, veza pukla i po sistematizaciji mu traze mu da radi u pogonu. Prestravljen se, jer ne zna, a moze da nastrada. Najverovatnije sledi jurenje novog posla.

 

 

 

OK, ali ovde se radi o ucenicima gimnazije drustveno-jezickog smera ako sam upamtio dobro, da sad ne lista strane unazad. Dva casa matematike nedeljno. Oni koji budu imali 4 ili 5 iz matisa sigurno ce znati znatno vise od osnovnih stvari. A opet tu ce vecina njih da ode ili na filozofski ili filoloski ili pravni fakultet ili na politicke nauke recimo. Za zaposlenje im nece davati test iz matematike..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...