Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

20 minutes ago, Moonwalker said:

Ne znam kako se sad opredeljuju ka srednjoj, ali neki nivo racuna mora da se ima, ukoliko misle da izadju sposobni da rade srednjoskolske tehnicke probleme. Sa porastom automatizacije i na tom nivou ce im trebati PLC i osnovna matematicka logika ako upravljaju u nekom pogonu ili rade u fabrici. To tesko profesori strucnih predmeta, pa i matematike mogu da nadoknade kasnije.

 

Cini im se medvedja usluga, ako se ne nateraju da znaju. Od cega ce ziveti?

 

 

Sad bi bilo dobro da neko podseti koji je to razred i koja škola.

Srednja škola nija obavezna.

 

edit. pročotala u međuvremenu

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, Tihajeza said:

Društveni smer, prvi razred, deca stigla iz osnovne. Ali i dalje mislim da je to nebitno za ovu stvar. Ovo je najosnovnija matematička logika kojom treba da vlada neko pretenduje da sutra radi bilo šta više od najprostijeg manuelnog posla.

PA ne, sve je nebitno... Nebitno je šta znaju i šta ne znaju, jer sve će se naučiti...

 

Ljudi postaju fah idioti, nauče samo ono što im treba... I onda neko sa širim obrazovanjem izgleda kao renesansna persona ili idiot, zavisi od oka posmtrača...

 

Koliko nam je matematika po osnovnim školama loša?

Moja ćerka je imala u 7 razredu sve 5 iz matematike, bukvalno, a imali su provere svake nedelje...

 

Sad je upisala u 8. razredu specijalno odljenje na kome ima 2 matematoke... Inicijani je uradila iz obe, po meni, sasvim OK, oko 60% je imala... S obzirom da su zadaci za ono što je ona radila do sad svarno teži, bilo je i nekih sa takmičenja, ali kad gledam te zadatke, to smo mi u osnovnoj radili normalno, kao deo gradiva...

 

Odnosno, ono što smo mi učili pre 35 godina, sad je postalo teško i specijano...

 

Nekako mislim da to jeste loše, u nakoj široj i većoj slici, i da naćemo imati stručnjeka u nekoj budućnosti, osima malog sloja ambicioznih, koji uz ambiciju imaju i mogućnost da ih roditelji izfinansiraju... Jbg...

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Jedan zadatak niko nije uradio.  Tekst zadatka glasi: "Zbir dva broja je 27. 2/3 prvog broja je za 1 manje od 3/5 drugog broja. Koji su to brojevi?"

svaki put kad čujem nešto ovako, sa tugom se setim svog razrednog starešine i profesora matematike u osnovnoj školi. Tomislav Serafimović.

Njegova dvojka je ovo znala da napiše i reši. To znam jer sam jednom davno spremala njegovu dvojku za prijemni u srednju.

 

Bio je tip profesora koji je imao strog prag za prelaznu ocenu, imao je sistem i postavljao temelje svakom svom đaku koga nije oborio - i to je bio fokus njegovog rada. Za razliku od svih ostalih, koji su se posvećivali najviše talentovanoj deci...

 

Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

 

To je vrlo tačno.

 

 

 

Drugo, ne znamo koji je smer gimnatije u pitanju, društveni, opšti ili matematički.

Treće, ako im je ta profesorica predavala matematiku i prošle godine, ja bih se zapitao kako im je znanje prenela.

 

 

 

Bingo

 

Ovo je pitanje za preispitivanje i sebe

 

edit. u međuvremenu sam pročitala da je prvi razred. Ali ako se desi onima koji su predavali već, zaista jeste tako.

Edited by Svemir Zeka
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:


Nisi svestan koliko nisi u pravu. Ne radi se o nepismenisti, vec da posedovanje diplome treba da podrazumeva imanje nekih sposobnosti. Koje vise nisu samo mehanicke. Mogu da izginu inace. Nema veze, nije mi do carke. Samo sam iznenadjena razmisljanjima.

Mene iznenađuju vaši zaključci na osnovu jednog testa, prvog dana škole, prve godine gimnazije opšteg smera.

Već ste svi iskonstruisali u glavama kakva nas propast čeka sa nepismenim zubarima i geometrima za 20 godina,

Nikakva propast nas ne čeka, osim što ćemo biti još matoriji i još ogorčeniji na mlade naraštaje

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

+ matematiku sam mrzela u srednjoj, neviđeno.

Došla na fakultet. Statistika. Jebiga, sela, naučila, ručno da je radim, da bih završila fakultet. Niko me nije pustio eto, dakle negde dođe rampa.

Ko neće da nauči, ništa brate. Ne ideš dalje i to je to. Ne razumem kako to klinja od 15 godina za 13-14 godina neće nešto raditi, ako do tad ima još kriterijuma i kriterijuma da pređe.

Edited by Svemir Zeka
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, mraki said:

Polovina ovih koji nisu umeli da reše zadatak će na kraju upisati neki tehnički fakultet radi programiranja, i imati sasvim solidnu prodju…

Nisam siguran sta da mislim o tome.

 

Ja imam mišljenje. Možda zaista bude tako.

Imaće prilike i da nauče.

A pazi sad, ako su ova deca znala trigonometriju a ovo nisu, šta onda da mislimo?

Imamo par informacija i stav da nam deca odlaze u idiokratiju, i onda......da nismo pisali mi koji bismo upropastili svet, šta bi bio zaključak? Šta je s tom decom?

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene iznenađuju vaši zaključci na osnovu jednog testa, prvog dana škole, prve godine gimnazije opšteg smera.

Već ste svi iskonstruisali u glavama kakva nas propast čeka sa nepismenim zubarima i geometrima za 20 godina,

Nikakva propast nas ne čeka, osim što ćemo biti još matoriji i još ogorčeniji na mlade naraštaje


Za par godina nece moci da nadju posao, oni koji ne studiraju. Bice onih koji su neophodno naucili na vreme.
Na tom uzrastu se uci, bude poneko ko douci kasnije kad sazreli ili nuzda natera, ali to nije pravilo.

 

Pisem iz najboljih namera i iz iskustva promene posla. Ne mogu svi menadzerisati, da ne kazem da su krenuli sa “automatizacijom” middle menadzmenta.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:


Za par godina nece moci da nadju posao, oni koji ne studiraju. Bice onih koji su neophodno naucili na vreme.
Na tom uzrastu se uci, bude poneko ko douci kasnije kad sazreli ili nuzda natera, ali to nije pravilo.

 

Pisem iz najboljih namera i iz iskustva promene posla. Ne mogu svi menadzerisati, da ne kazem da su krenuli sa “automatizacijom” middle menadzmenta.

 

A sad pitanje: zašto je postavila inicijalni test?

Šta se dalje radi s rezultatima?

Osim što se vrši opšti zgrožaj na doomu na forumu.

 

Ima li ovo ikakvu primenjenu komponentu? Predlog šta dalje, čemu to služi?
 

Ili je: evo šta današnja deca ne znaju (FOTO) (VIDEO)

Edited by Svemir Zeka
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:


Za par godina nece moci da nadju posao, oni koji ne studiraju. Bice onih koji su neophodno naucili na vreme.
Na tom uzrastu se uci, bude poneko ko douci kasnije kad sazreli ili nuzda natera, ali to nije pravilo.

 

Pisem iz najboljih namera i iz iskustva promene posla. Ne mogu svi menadzerisati, da ne kazem da su krenuli sa “automatizacijom” middle menadzmenta.

 

Isto sam i ja mislio i onda upoznao mlade programere koji bez fakulteta zarađuju 9/2 polovina moje plate (sa fakultetom).

Problem je što svoje partikularno iskustvo proglašavamo za univerzalno.

Drugo, kad se menja posao, već se imaju mnoga stečena znanja i iskustva sa prethodnog posla. Nije baš uporedivo sa situacijom nalaženja prvog posla neposredno nakon izlaska iz školovanja.

  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Mislim da nam je najteže saznanje kad saznamo da smo zastareli, i da je sistem obrazovanja po kojem smo se školovali takođe zastareo.

 

 

? :) Zastareo si samo ako si prestao da učiš. Kojom metodom si došao do znanja je apsolutno nebitno

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...