Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

OK ocena jer je posao daleka buducnost, da bi ih motivisao da koliko toliko uce stalno, moras onda moras non stop da ih testiras ili pitas da dobijes kontinuitet u znanju da uz dobijenu ocenu ostane i ponesto u glavi da sledece gradivo ima na sta da se nasloni.

 

Stara dobra taktika lutrije nabadanja u dnevniku (sada elektronskom) kad se ne nadaju. 

 

Plus smarac od roditelja i smarac od profesora da zvoca non stop. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Tihajeza said:

 

Nisam. Nije da nisam htela, no prosečan tinejdžer se ne javlja tetki na telefonski poziv baš na prvu. Mislim da mi se posreći svaki stoti poziv :D Probaću danas.

(Imali smo neku proslavu pre neki dan, pa sam ga videla i pričao je utiske iz škole, imao je i svesku, pa sam videla zadatak)

Saznaću i ja, bez problema, sve testove i kako je urađeno. 

 

Pa će Zeka logički retard izložiti na topiku i prepustiti logički superiornijima da na osnovu potpuno nereprezenativnog uzorka od nekoliko odeljenja jedne beogradske škole i još jednog koje ćeš ti izložiti, donesu zaključke o:

 

1. deci iz Beograda

2. pojedinoj deci iz Beograda

3. pojedinim školama u Beogradu

4. inteligenciji dece

5. mentalnoj lenjosti današnjih generacija

6. opštoj dekadenciji i propasti društva....

Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:

OK ocena jer je posao daleka buducnost, da bi ih motivisao da koliko toliko uce stalno, moras onda moras non stop da ih testiras ili pitas da dobijes kontinuitet u znanju da uz dobijenu ocenu ostane i ponesto u glavi da sledece gradivo ima na sta da se nasloni.

 

Stara dobra taktika lutrije nabadanja u dnevniku (sada elektronskom) kad se ne nadaju. 

 

Plus smarac od roditelja i smarac od profesora da zvoca non stop. 

 

Konačno jedan normalan odgovor na ovom topiku, osim sprdanja i podjebavanja. 

Da, deca su se ulenjila i tu treba sad svašta. Ja ih ne branim. 

Ali je razno nešto dovelo do loših postignuća. Ono što me užasno nervira i na šta uvek reagujem je potreba starijih da unizi današnje vreme i generacije, a svoje nostalgično postavlja kao jedino ispravno u odnosu na percipirano opšte propadanje koje nam sledi.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

 

Ali je razno nešto dovelo do loših postignuća. Ono što me užasno nervira i na šta uvek reagujem je potreba starijih da unizi današnje vreme i generacije, a svoje nostalgično postavlja kao jedino ispravno u odnosu na percipirano opšte propadanje koje nam sledi.

 

 

 

  • Haha 1
  • Hvala 2
Link to comment
31 minutes ago, JozoMujica said:

Da izadjes na ulicu i pitas random prolaznike koliko je 5% od 300, super je ako bi dobio 2-3 tacna odgovora od 10 pitanih.

 

Bojim se da si u pravu.
 

On topic: da sam ja profesorka sa početka priče (koja je zadala dve jednačine sa dve nepoznate da proveri kakva je osnova novih gimnazijalaca):
 

Ne bih pitao tako "komplikovano" pitanje (koje zaista nije trivijalno pretvoriti u matematičku formulu, ma kako jednstavna bila). Kreuo bih sa jednostavnijim pitanjima, na primer svakog ponaosob bih pitao baš to, koliko je 5 posto od dvadeset (zanemarićemo problem prepisivanja) pa bih na osnovu toga znao čemu da se (ne) nadam te školske godine, dok pokušvam da predajem novo gradivo (koje se, naravno, oslanja na staro znanje)

 

18 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nije da se pravi šejming dece "jaooo užas tužno, mi smo to znali, mi mi mi....jao a miiiii.....mi...."


Nije nikakav šejming u pitanju. Uopšte nije bitno da li smo mi to znali ili ne. Radi se osnovnim stvarima koje treba znati u prvoj godini gimnazije, i ne bi trebalo da se desi da baš niko od trideset đaka ne ume da bekne. I slažem se da krivci nisu ta deca nego školski sistem koji ih je propustio kroz osnovnu školu i primio u gimnaziju sa takvim neznanjem. Gimnazija nije obavezna.

Uzgred, u osnovna znanja bez kojih ne bih puštao iz škole spada ono pitanje o solima koje si postavila. 95% posto srbinina nema pojma da kiseline i baze međusobno reaguju (i prave dotične soli), pa onda piju alkalnu vodu ujutro (pročitali negde da je zdravo), ali im bljutavo pa iscede pola limuna. I sve u životu, i društvene i prirodne nauke, im se svodi na "logično razmišljanje" umesto da sednu, pročitaju i razumeju šta piše u nekom relevantnom tekstu.

Edited by Frile
  • +1 2
Link to comment

@FrilePa eto vidiš, ima smisla to moje pitanje. Gomila ljudi antivaxa i drugih povodljivih grupa očito nema znanja iz biologije i hemije. Ali, u društvu gde se sve svodi na brojanje para, samo je račun kredita bitan, iako jebemu, svaka banka na sajtu ima kalkulator :lolol:

Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Konačno jedan normalan odgovor na ovom topiku, osim sprdanja i podjebavanja. 

Da, deca su se ulenjila i tu treba sad svašta. Ja ih ne branim. 

Ali je razno nešto dovelo do loših postignuća. Ono što me užasno nervira i na šta uvek reagujem je potreba starijih da unizi današnje vreme i generacije, a svoje nostalgično postavlja kao jedino ispravno u odnosu na percipirano opšte propadanje koje nam sledi.

 

Ja se ne sprdam sa današnjom decom. Rekla sam da mi je tužno, jer zaista mislim da bi će im život biti lakši ako znaju sabiranje do 100 i koji razlomak.

Evo, pre neki dan, unezverena tinejdžerka se mota po stepeništu, baš panika u očima. Lift ne radi, krenula kod drugarice na sedmi sprat peške, ali se zabrojala i ne zna gde je. Pokažem joj tablicu na vidnom mestu na stepeništu, na kojoj krupno piše "VII". "Piše ti ovde". Malo me belo gleda "A to... ne znam ja te".

Koji si razred? -Sedmi. 

  • +1 2
  • Haha 6
  • Tužno 2
Link to comment
13 minutes ago, Svemir Zeka said:

Konačno jedan normalan odgovor na ovom topiku, osim sprdanja i podjebavanja. 

Da, deca su se ulenjila i tu treba sad svašta. Ja ih ne branim.

 

Tu nisu deca problem, oni su skroz normalni, nikome se ne sljaka na tom uzrastu, svima se bleji. Ono pubertet. Zato mora da se teraju, pa i sankcionisu i to bas tada. Be cruel to be kind. (ne shvatati bukvalno). Ali ne pustiti ih da skroz prebleje formativne godine kad se najvise moze u svakom smislu.

 

Tu su pravi problem roditelji koji su od reakcije na godine raspleta i  skolovanje koje se nekima nije isplatilo ili nije isplatilo kako bi zeleli otisli sa decom u drugu krajnost ne razmisljajuci da je to kao piramidalana sema.  Pogotovo oni koji nemaju zaledjinu i kontakte u sredini gde se ne proizvodi i ne stvara gotovo nista da bi sektor usluga razne vrste imao potrosace.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment
34 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Hvala ti. 

Upravo je tako.

Ne, apsolutno ovde nije bilo sluha da se to čuje. Ignorisala sam topik, ali evo meni izlazi.

 

Jutros mi ne bude mrsko da pitam koleginicu, nije još pregledala (matematičarka) 

Izdvojila bih ovo:

 

Mislim da su neki zaboravili formule, pošto uče kampanjski od testa do testa, a neki opet se nisu ni trudili da urade, pošto znaju da nije za ocenu i onda smatraju da nije toliko bitno

 

Mnogo toga je pitanje motivacije, a ne gluposti ili neznanja, mentalne lenjosti ili šta je već hipoteza.

 

 

Zeko, ovo nisu formule pobogu.

 

Ovde se vidi iz aviona (postavke zadatka) da je jedna nepoznata deljiva sa 3 a druga sa 5. I zbir dva takva broja je 27. 
pa jbt da su i peske krenuli, 1/26, 2/25 itd, i na taj nacin bi dosli do rezultata za dva minuta.

 

kakve formule…

 

edit: plus je, kod danasnje dece, najveci problem (ne)razumevanje teksta. vrv je i ovde to najvazniji wtf momenat.

Edited by Djuro
  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Još mi je jača fora da moraš znati kamatni kalkulus kad ideš u banku. Kao da ćeš platiti išta manje od onoga što ti sama banka izračuna.

 

Kako znas kad biras plivajucu, a kad fiksu kamatu spram opste situacije? Ono da vodis svoje finanasije dugorocno, a ne odes u bulu. Koliko mozes da se zaduzis? Da li uzimas kredit (situacija tu CHF ili EUR)? 

 

Koliko moras da imas u baferu, da prezivis ako ostanes bez posla? Banka gleda da zaradi na klijentima u svom interesu.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Slažem se @Moonwalker

Tihajeza, e vidiš, taj mi je primer nešto sasvim drugo. 

Moja reakcija je krenula jer je na sve strane aktuelno to "današnja deca, današnja deca". U tome prednjači onaj portal Detinjarije, vazda pljuvanje po deci, po roditeljima...eto mi smo se vozili bez sedišta itd. Znam da je digresija, ali mislim na taj opšti trend. 

 

Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:

 

Kako znas kad biras plivajucu, a kad fiksu kamatu spram opste situacije? Ono da vodis svoje finanasije dugorocno, a ne odes u bulu. Koliko mozes da se zaduzis? Da li uzimas kredit (situacija tu CHF ili EUR)? 

 

Koliko moras da imas u baferu, da prezivis ako ostanes bez posla? Banka gleda da zaradi na klijentima u svom interesu?

Ne znam, pitao sam bankarskog savetnika, on mi je izneo brojke i uslove, i na kraju sam uzeo kredit koji mi je bio dostupan na osnovu moje plate. 

Ne planiram dugoročno, ne duže od godinu dana. Bafer su mi 6 rata, za ne daj Bože. 

Svako planiranje iznad toga je van mojih prediktivnih mogućnosti.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Djuro said:

Zeko, ovo nisu formule pobogu.

 

Ovde se vidi iz aviona (postavke zadatka) da je jedna nepoznata deljiva sa 3 a druga sa 5. I zbir dva takva broja je 27. 
pa jbt da su i peske krenuli, 1/26, 2/25 itd, i na taj nacin bi dosli do rezultata za dva minuta.

 

kakve formule…

 

edit: plus je, kod danasnje dece, najveci problem (ne)razumevanje teksta. vrv je i ovde to najvazniji wtf momenat.

Djuro, brate. Izvukla sam ovo što mi devojka rekla. Više sam obratila pažnju na njeno objašnjenje nego šta je dala konkretno sad ona. 

Daće mi sutra rezultate.

Jeste, i razumevanje je verovatno razlog.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...