Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Meni osnovna logika kaže da ovaj inicijalni test nije merodavan.

:lolol: brate, i ti nas zajebavaš.

nemoguće je da neko ko je završio srednju školu ovako razmišlja.

jebeno nemoguće.

 

čuj, nemerodavan zadatak na testu sistem od 2 linearne jednačine sa 2 nepoznate, koji služi kao uvodni u srednju školu gde se rešava kvadratna jednačina, uvode funkcije i preseci i grafici funkcija. 

i nejasno zašto u gusto pakovanom programu srednje škole nema prostora da se uči nešto što se radilo bar godinu dana u osnovnoj.

 

matematika ljudima ide loše jer ne može da se radi kampanjski kroz osnovnu, a uglavnom ni kroz srednju školu, lepo je moon rekla, novo gradivo eksploatiše naučeno u starom, ide ko cigla na ciglu, nema preskakanja.

 

  • +1 6
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izvinjavam se Zeki sto cu pokusati da tumacim njene reci, ali mislim da hoce da kaze (ili bar ja to hocu reci) da nisu deca idioti nego je okruzenje idiotsko. Ona nisu gluplja nego mi sto smo bili, naprotiv, ali je skola temeljno razjebana i onda bi na doomo mozda bilo opravdanije da se hejt usmeri ka Osnovnoj Skoli, nego ucenicima. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Imao sam sličan slučaj u gimnaziji, kada nam je neka mlada profesora dala iznenadni test na prvom času kod nje u novoj školskoj godini, isto tako da "proveri znanje".

I svi smo joj predali prazan list demonstrativno. Posle smo dobili ukor svi iz odeljenja, ali ona više nije davala iznenadne testove.

Doduše, nije bila matematika, nego hemija, ali to ne menja poentu.

seratori mali :lolol:

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

:lolol: brate, i ti nas zajebavaš.

nemoguće je da neko ko je završio srednju školu ovako razmišlja.

jebeno nemoguće.

 

čuj, nemerodavan zadatak na testu sistem od 2 linearne jednačine sa 2 nepoznate, koji služi kao uvodni u srednju školu gde se rešava kvadratna jednačina, uvode funkcije i preseci i grafici funkcija. 

i nejasno zašto u gusto pakovanom programu srednje škole nema prostora da se uči nešto što se radilo bar godinu dana u osnovnoj.

 

matematika ljudima ide loše jer ne može da se radi kampanjski kroz osnovnu, a uglavnom ni kroz srednju školu, lepo je moon rekla, novo gradivo eksploatiše naučeno u starom, ide ko cigla na ciglu, nema preskakanja.

 

Onda mi objasni kako su ta ista deca pre 3 meseca polozila test iz matematike i upisala gimnaziju.

 

Dzaba ja pišem kad ovde svako čita kako mu ćefne.

Ako je taj inicijalni test merilo znanja te dece, onda jbg

Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

ne. ideja je da nauče u firmi kad se zaposle!

 

Pre 15 godina sam to rekla svom sefu (bila sam ozbiljna : ( ), vrlo me je cudno pogledao i nije odgovorio nista. Pokusacu da podjem njegovim stopama. :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Onda mi objasni kako su ta ista deca pre 3 meseca polozila test iz matematike i upisala gimnaziju.

 

 

Otkud znam, prepisivali su ko nezdravi i poklanjali su im poene. Meni reklo tetkinče. Prijemni ispit se polaže u osnovnoj, gde onog što mu dežura na ispitu čisto zabole da li će predmetno dete da ode u srednju zasluženo ili neće ni u jednu uopšte. Bitno mu je da mu se tornja što pre kući.

 

Kada smo mi polagali, išli smo da polažemo u srednju koju upisujemo, pa im je valjda ipak bilo u interesu da dođu neka bolja deca, a ne bilo kakva.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

shta je merodavno za znanje matematike. ako su pre samo 3 meseca polagali naci maturu, moraju jadni i da se nechega secaju. ti mi reci. kad da ih pita? nikad nije dobar trenutak da se pita matish, to je ono shto je sigurno.

 

j

Možda rezultati na maturskom ispitu?

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

shta je merodavno za znanje matematike. ako su pre samo 3 meseca polagali naci maturu, moraju jadni i da se nechega secaju. ti mi reci. kad da ih pita? nikad nije dobar trenutak da se pita matish, to je ono shto je sigurno.

 

ja iskreno vishe ne znam chega sam sve protivnik, problem je shto sistem provlachi sve, ali onda mame i tate hoce lekare i graditelje mostova, a to ne biva. tj bivace, a mame i tate ce da idu u sloveniju kod doktora i da prelaze neke druge mostove.

 

Sad nam doktori idu u Germany, a sutra cemo mi ici u Germany ako budemo imali para da nas tamo lece ova nasa deca.

  • Tužno 1
Link to comment

OK, matematika je po pravilu bauk od koga se zazire.

zamislite inicijalni test u istoj gimnaziji koje bi profani po dogovoru sproveli kako bi znali odakle da počnu. pa se ispostavi da niko ne može da istrči krug oko košarkaškog igrališta, da ne zna da nabroji 5 vrsta sisara, gmizavaca, glodara------, da se ustanovi da niko ne zna ko je napisao neku bitnu knjigu........

 

moja žena, sa dve decenije sa dnevnikom u raznim osnovnim i srednjim školama, reče mi da je deci najveći problem bio da ispričano pretoče u matematički oblik

Edited by djordje geprat
Link to comment
Just now, djordje geprat said:

OK, matematika je po pravilu bauk od koga se zazir.

zamislite inicijalni test u isto jgimnaziji koje bi profani po dogovoru sproveli kako bi znali odakle da počnu. pa se ispostavi da niko ne može da istrči krug oko košarkaškog igrališta, da ne zna da nabroji 5 vrsta sisara, gmizavaca, glodara------, da se ustanovi da niko ne zna ko je napisao neku bitnu knjigu........

 

moja žena, sa dve decenije sa dnevnikom u raznim osnovnim i srednjim školama, reče mi da je deci najveći problem bio da ispričano pretoče u matematički oblik

naravno, zato shto je matematika prvo - jezik, ali to nece niko da im kaze.

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Lezilebovich said:

Ona nisu gluplja nego mi sto smo bili, naprotiv, ali je skola temeljno razjebana i onda bi na doomo mozda bilo opravdanije da se hejt usmeri ka Osnovnoj Skoli, nego ucenicima. 


Nema ovde hejta prema deci ni trunke. Ni onog u moje vreme.

Ni mi na tom uzrastu nismo znali zasto nesto treba znati, niti nam se sve svidjalo. To je uzrast kad mora da se tera, i mora da se tera svaki dan, pa koliko ko moze. 
Moj nastavnik govorio matematika je zanat, sto ga vise radis to ga bolje znas. Ne trebaju svima limesi i integrali, ali neke stvari su potrebne.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Onda mi objasni kako su ta ista deca pre 3 meseca polozila test iz matematike i upisala gimnaziju.

Evo ti ga pravilnik i bodovanje kod upisa u srednju školu: https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik-o-upisu-ucenika-u-srednju-skolu.html

Na brzinu sam preletela, ali ako dobro kapiram od mogućih 100 maksimalnih bodova deca na osnovu uspeha u osnovnoj mogu da ponesu max 60 poena, a na osnovu uspeha na prijemnim testovima (koji nisu samo matematika!) da osvoje max 40 poena. Dakle, sasvim je moguće upisati školu i nemati maksimalan broj bodova iz testa iz matematike, već samo minimalno neophodan broj poena da ne padnu test, što dalje logički implicira da (ukoliko je na testu i bio zadatak sa sistemom jednačina), taj deo testa su mogli i da ne reše.

Osim toga, ako gledamo proporciju bodova iz prethodnog školovanja i testa 60:40, bolje je pitanje (ako je to uopšte pitanje, jer ne znamo konkretan broj bodova ni njihov izvor za đake u odeljenju koje je radilo inicijalni test) - logičnije bi bilo da si pitao daj da vidimo kakav su uspeh imali u osnovnoj iz matematike.

Bottomline - tvoje pitanje je blago besmisleno.

 

11 minutes ago, Filozof manijak said:

Ako je taj inicijalni test merilo znanja te dece, onda jbg

Jedino što ja tvrdim je sledeće: inicijalni test iz matematike (koji si ti osporavao u više postova čini mi se), koji sadrži zadatak  na temu postavljanje sistema 2 linearne jednačine sa 2 nepoznate je apsolutno neophodno ulazno znanje na koje se planirano gradivo matematike srednje škole naslanja. 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...