Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

A kako znamo da niko nije ni pokušao da uradi zadatak?

Ja sam razumeo samo da niko nije uspeo.

 

Bez da ih branim, verovatno je rečeno da se ne ocenjuje, pa ih je samim tim dodatno mrzelo da se potrude.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ako se neko bavi recimo grafickim ili web dizajnom, koji je propisani nivo znanja matematike potreban?

vic je u tome što ti 15 godišnjaci pojma nemaju šta će da budu u životu (to je jedan od razloga zašto se upisuje u gimnazije a ne stručne škole, zar ne?). dakle ti klinci koji su u junu popunili formular pojma nisu imali šta će da budu jednog dana. pa, nema razloga da mislimo da su oni u osnovnoj školi bagatelisali matematiku jer su znali da će za 10 godina da se bave grafickim ili web dizajnom ili da budu pekar, lekar, apotekar.

 

verovatnije je ovo što je @mraki napisao:

Quote

rečeno da se ne ocenjuje, pa ih je samim tim dodatno mrzelo da se potrude.

što opet govori za sebe.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Onda mi objasni kako su ta ista deca pre 3 meseca polozila test iz matematike i upisala gimnaziju.

 

Dzaba ja pišem kad ovde svako čita kako mu ćefne.

Ako je taj inicijalni test merilo znanja te dece, onda jbg

 

Pored mogućeg prepisivanja, priča je da su olakšali testove da bodovi ne bi bili manji. Za generaciju koja je sada upisala osmi najverovatnije se sprema biranje 1 od 5 predmeta sa kombinovanog testa iz istog razloga.

Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ja recimo kada sam sa 19 godina poceo da radim honorarno kao novinar, nisam znao uopste da koristim kompjuter, sem za igrice. Imali smo informatiku u srednjoj, ko da nismo. Cuveni blokovi, kada ceo dan provedemo u kabinetu gde mozda rade 2 kompjutera i naravno nista ne naucimo. Dakle, kompletni duduk. Pa sam kao i mnogi drugi brzo pohvatao sta i kako, kroz godinu dana kupio sebi komp i evo 20 i kusur godina svaki dan radim za kompom..


Ovako je bilo i pre 15 godina, jebeni blokovi :laugh: 

Kao satro ucili excel, word i power point tako sto troje ljudi uradi, prebace nam fajl i mi ostali svi editujemo kao da ne bude isto i to je to

Ljudi su na faksu na prvoj godini pravnog padali osnove informacionih sistema, nisu znali da formatiraju tekst u wordu :isuse: To nam bio izborni predmet, pa je u iducem roku lik dozvolio da koriste i udzbenik prilikom polaganja 

  • Haha 2
Link to comment

Tutanj bre klinci, ja sam u srednjoj imala nekoliko računarskih predmeta a da računara videla nisam.

Papir, bato.

Papir i olovka. 
 

:ispratiću se sama, poduprta o starački štap:

Edited by pt 2.0
  • +1 3
  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

vic je u tome što ti 15 godišnjaci pojma nemaju šta će da budu u životu (to je jedan od razloga zašto se upisuje u gimnazije a ne stručne škole, zar ne?). dakle ti klinci koji su u junu popunili formular pojma nisu imali šta će da budu jednog dana. pa, nema razloga da mislimo da su oni u osnovnoj školi bagatelisali matematiku jer su znali da će za 10 godina da se bave grafickim ili web dizajnom ili da budu pekar, lekar, apotekar.

 

verovatnije je ovo što je @mraki napisao:

što opet govori za sebe.

zato shto nemaju pojma shta ce da budu, a i mnogo drugih stvari nemaju pojma, treba da uche ono shto im je ponudjeno, o chemu je odluchio neko ko je mislio o tome (ma shta mi sada mislili o njemu, po zavrshenom poslu). ovo sve spada u isti domen koji smo negde vec diskutovali, koji je pocheo sa koj ce ti likovno fizichko i geografija, a zavrshilo se sa koj ce ti matematika, jer chesh biti ajti pa ti ne treba (a ne treba ti ni nishta drugo za ajti, tamo je sve, novci sneba padaju); sistem koji produkuju i odrzavaju majka i tajka, koji ih loze da su mladi pametniji. ne kazem, mozda jesu, al matish ne znaju, a ovog chasa ce da ih pitaju. i kako se tek majka i tajka shockiraju na faksu, to je chudo jedno, kad tamo niko ne jebe zivu silu, a majku i tajku posebno :isuse:

 

a bash bi voleli neki roditeljski na faksu, da malo smatraju :lolol:

 

 

Edited by gospa buba
  • +1 7
  • Wub 2
Link to comment
12 minutes ago, pt 2.0 said:

Tutanj bre klinci, ja sam u srednjoj imala nekoliko računarskih predmeta a da računara videla nisam.

Papir, bato.

Papir i olovka. 
 

:ispratiću se sama, poduprta o starački štap:

 

spacer.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...