Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

9 minutes ago, Moonwalker said:


Nisam sigurna sta je smisao ovoga.

ja i dalje mislim da nas zajebava

u jednoj rečenici je napisala ko neće da uči ne može dalje a klinja od 15 koji ne zna da računa, naučiće

 

klinja od 15 koji ne zna da računa ne može da upiše gimnaziju. najbolje da mu odmah daju doktorat, pokazao je afinitet samim upisom. iscimao se

 

ako nije problem u deci možda kažem možda je problem u zeki

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

55 minutes ago, Svemir Zeka said:

Na komentar iz drugog pasusa ti neću odgovoriti najiskrenije jer bi bilo extra lejm da pišem, ali možda bi trebalo. Mislim ako komentarišeš logiku kao logičko-matematičko mišljenje.

Da, soli se dobijaju iz baze i kiseline. PItanja su iz hemije :-)

 

Logika nije samo matematicko razmisljanje, ali osnovna matematika je deo opste logike.

Sto se hemije tice, ili neces da procitas sta sam ti ja pisala ili prosto ne razumes. Nije to mnogo bitno, ja mnogo toga ne razumem i to je normalno za ljude. Ono sto ja ovde vidim a sto mi nije Ok je negiranje svrhe osnovnih znanja.

Mada ako idemo ka utopijskom mad max scenariju onda sve to i nije tako bitno. Ja cu ionako prva da izginem tu.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Upravo to. 

Da decu nauči propuštenom. 

Zato ne znam čemu ovolika larma ovde.

 

Da, ali ako niko ne zna, nijedno dete, gradivo iz osnovne škole, koliko joj treba da nauči decu propuštenom? Larma je što u srednjoj školi treba da uče nešto drugo, što ide posle osnovne škole. Ako potrošiš vreme da ih učiš unazad gradivo od pre 3 godine, ne znam kako će da uče to zbog čega su došli u srednju.
Nije zapelo kod ove profesorke, nego kod mnogo, mnogo više nastavnica matematike iz raznih osnovnih škola (jer su deca došla iz škola širom Beograda).

Edited by Tihajeza
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

Bio je izuzetno strog, strah i trepet u školi generacijama. Uvek snežnobela košulja, ona dugmad zlatna za manžetne, sakoi ili sivi džemperi, slika i prilika profesora. Njegovi domaći zadaci su se radili satima, bilo ih je mnogo i bilo ih je uvek...

Ja sam tu i tada naučila sve što je potrebno za temeljnost i hladnokrvnost u analitičkom rešavanju složenih problema kasnije. Tu sam stekla tu veštinu. Zato sam na fakultetu bila u stanju (ispiti pismeni su trajali po 4 sata), ma koliko umorna bila, ma koji put po redu pokušavala da rešim zadatak, da bilo koju kobasicu od izraza izvedem do kraja bez greške. Taj skil dugujem njegovoj pedagogiji, od velikih izraza sa razlomcima, tj mešovitim brojevima u osnovnoj školi.

I na tome sam mu beskrajno zahvalna. A verujem i svi đaci koji su kod njega imali i 2 i 3.

 

 

 

Sad mi se ipak znatno manje svidja, ali malo je i glupo da zakljucujem o nekom samo na osnovu tvoje price. Nemam problem da je neko strog, ali u principu sam mrzeo one koji vaze za strah i trepet, zbog takvih sam zamrzeo hemiju i fiziku u osnovnoj, a biologiju u srednjoj recimo. Matematiku mi je u osnovnoj predavao razredni, koji je znao kada da bude strog, a kada drugar sa nama, kada kazna ima delotvornost, a kada je potreban drugaciji nacin da nas motivise. Prosto je znao da nadje meru i niko se nije plasio matematike. Cak i stvari koje mi nisu isle iz prve kao geometrija, uz malo vezbanja sam dostizao do nivoa cetvorke. U srednjoj, sa svega 2 casa nedeljno, uz ocajne profesorke, moja motivisanost je drasticno pala..

 

Poenta ovog sto pisem je u tome da je odgovonost na nastavnicima/profesorima na prvom mestu. Pa tek onda da se ljutimo na decu sto su lenja i nezainteresovana..

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:
18 minutes ago, Tihajeza said:

Upravo to. 

Da decu nauči propuštenom. 


100%?
 

Sa matematikom to nije moguce fizicki, svaka godina makar u racunu naleze na onu prethodnu.  
 

No, nema veze.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Ja i dalje pitam, a uobličiću kao Moonwalker: koji jr smisao ovoga?

 

Ako je smisao da nam bude tužno, ja s tim imam problem. 

 

Valjda je ideja da se deca nečemu nauče, ako nešto ne znaju. Da se radi s njim, da se unapredi tamo gde je podbačeno. Da se analizira kako je došlo do toga (onaj ko predaje). 

A ne ovo: a miiii. Kako smo mi, a kako ova deca. Ja ne vidim nikakav benefit osim selfrajčnesa. 

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Sad mi se ipak znatno manje svidja, ali malo je i glupo da zakljucujem o nekom samo na osnovu tvoje price.

iskreno, meni se cela strah & treper glasina svela na to da čovek traži da se zna za dvojku. da se zna 50% svega za prolaz. naravno, i na to da se jako mnogo radilo na njegovim časovima i kod kuće.

nije bio drugar - bio je profesor. :)

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


100%?
 

Sa matematikom to nije moguce fizicki, svaka godina makar u racunu naleze na onu prethodnu.  
 

No, nema veze.

Ali, onda zašto to rade? Vraćam se na pitanje šta su deca znala, evidentno nešto jesu. Pa uočiti zašto baš ovo i onaj ko se time bavi (ne mi) da osmisli kako da se prevaziđe taj nedostatak.

Link to comment

Kako to da su upisali gimnaziju 3 meseca ranije, morali su uraditi i test iz matematike.

A sad ne znaju osnovu iz matematike.

Meni osnovna logika kaže da ovaj inicijalni test nije merodavan.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ja i dalje pitam, a uobličiću kao Moonwalker: koji je smisao ovoga?

 

 

Koji je smisao postavljanja ovoga na temu DOOM?
Kakav je smisao postavljanja bilo čega na temu DOOM?
Koji je smisao postavljanja i iskazivanja bilo kakvog mišljenja na forumu?
Koji je smisao postojanja uopšte?
Pojasni.

  • +1 2
  • Wub 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Valjda je ideja da se deca nečemu nauče, ako nešto ne znaju. Da se radi s njim, da se unapredi tamo gde je podbačeno. Da se analizira kako je došlo do toga (onaj ko predaje).

 

Mislim da se sad negdje nalazite. 

I oni to isto tvrde samo što isle da to treba sistemski da se odradi već* u sedmom razredu.

 

*Ekskluzivno misleći na zadatak u subjektu.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nemoj da ti bude.

Daleko je to u realnosti od toga kako ispada iz jedne šture informacije postavljene na topiku.

 

@slepa živana

ne zajebavam, odbijam da znam matematiku sve dok drugi ne znaju šta je amigdala, i pet plemenitih gasova :violina:

A sad, ako sam zbog toga i glupa, jebiga. Na to ne mogu da utičem....

 

ne sekiraj se zeko, evo mene jutros zvala zena iz skola da joj izracunam neke procente :dry:

Edited by munze
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...