Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Ja imam mišljenje. Možda zaista bude tako.

Imaće prilike i da nauče.

A pazi sad, ako su ova deca znala trigonometriju a ovo nisu, šta onda da mislimo?

Imamo par informacija i stav da nam deca odlaze u idiokratiju, i onda......da nismo pisali mi koji bismo upropastili svet, šta bi bio zaključak? Šta je s tom decom?

Rekoh da ne znam šta da mislim jer sam sa jedne strane pronalazio opravdanje istom ovom linijom. 
A opet sa druge, svi su oni za tu gimnaziju pripremali neki prijemni ispit na kom je bilo i komplikovanijih zadataka, ovde je dovoljno bilo malo logike i razmišljanja.

Ne sumnjam da će solidan deo njih sutra biti dobar u stvarima kojima se budu bavili, od kojih će neke sigurno zahtevati dobro znanje matematike, ali mi opet nekako tužno sve ovo…

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, mraki said:

ali mi opet nekako tužno sve ovo…

Nemoj da ti bude.

Daleko je to u realnosti od toga kako ispada iz jedne šture informacije postavljene na topiku.

 

@slepa živana

ne zajebavam, odbijam da znam matematiku sve dok drugi ne znaju šta je amigdala, i pet plemenitih gasova :violina:

A sad, ako sam zbog toga i glupa, jebiga. Na to ne mogu da utičem....

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
31 minutes ago, pt 2.0 said:

Bio je tip profesora koji je imao strog prag za prelaznu ocenu, imao je sistem i postavljao temelje svakom svom đaku koga nije oborio - i to je bio fokus njegovog rada. Za razliku od svih ostalih, koji su se posvećivali najviše talentovanoj deci...

 

 

Ne mogu da sudim o tome koliko je visok bio taj prag, ali mi se izuzetno svidja taj njegov pristup da je posvecivao ekstra paznju onima kojima nesto ne ide. To je toliko retko, i onda kada si ti isla u skolu, i kada ja, a duboko verujem i danas.

 

Posveti deci vreme, ponudi im pomoc, pa ce i rezultati testa biti mnogo bolji. Umesto sto ce reci "niste dovoljno ucili" ili "sto se ne ugledate na Jelenu ili Nikolu koji razbijaju". Da se malo samohvalisem, iako sam bio odlican u osnovnoj i jak vrlo dobar u srednjoj, bio sam uglavnom kampanjac. I naravno dosta nekih rupa u znanju. Ali kad nesto znam, svakome sam bio u stanju da za vrlo kratko vreme objasnim. Prosto sam umeo da priblizim gradivo bilo kome. Mnogi nastavnici/profesori to ne znaju..

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

A sad pitanje: zašto je postavila inicijalni test?

Šta se dalje radi s rezultatima?

Osim što se vrši opšti zgrožaj na doomu na forumu.

 

Ima li ovo ikakvu primenjenu komponentu? Predlog šta dalje, čemu to služi?
 

Ili je: evo šta današnja deca ne znaju (FOTO) (VIDEO)


Nisam sigurna sta je smisao ovoga.

Link to comment

ne kapiram, izgleda da čovek nikad nije konkurisao ni za šta. pa i za najosnovnija zanimanja postoje uslovi pa s ne uzima u obzir onaj koji bi ali ih ne ispunjava. može da se primi i pozove na dodatnu obuku neko ko je u toj branši ali nije radio baš to. i to samo ako nema nekog ko se javio a da zna.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ima tu jos nesto. Ja sam oduvek bio slabiji u racunanju, mada sam u osnovnoj uvek dobijao 4 ili 5 iz matisa, ali zato u srednjoj uglavnom 3 max. A i birao sam drustveno-jezicki smer upravo da bih imao sto manje matematike. I dan danas, digitron pa racunam.

 

Ali sam geometriju razbijao. Jedino sto sam oduvek voleo kod matematike. I imam objasnjenje. Ja sam izrazito vizuelni tip. Cesto mi se prebacivalo "tebi sve treba crtati". Jeste, treba. Kad vidim sliku, moj mozak se ukljuci. I onda mi nije ni najmanji problem bio da racunam stranice, uglove, povrsine, zapremine, sta god..

 

Isti slučaj. Mi smo tamo u nekom razredu celo odelenje dobili petice iz nekog domaćeg zadatka iz prostorne geometrije a samo ja četvorku jer sam ja koji sam to jedini kapiro svima odradio zadatak a svoj zamrljo malo tintom pa ti posle budi dobar.

 

Ostala matematika me smarala, u stvari formule a i sami nazivi oblasti mi izazivali otpor, ako bih išta rešavo radio bih to procesiranjem ko kompjuter u glavi vrteći kombinacije, nekad na manjim vrednostima pa to posle skaliro.

 

Danas ne kapiram ni kako kamata frcera al se bavim poslom za kojeg se pretpostavlja dobro znanje matematike, čak mi vele da sam izraziti algoritmičar šta god to bilo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Ne mogu da sudim o tome koliko je visok bio taj prag, ali mi se izuzetno svidja taj njegov pristup da je posvecivao ekstra paznju onima kojima nesto ne ide. To je toliko retko, i onda kada si ti isla u skolu, i kada ja, a duboko verujem i danas.

Bio je izuzetno strog, strah i trepet u školi generacijama. Uvek snežnobela košulja, ona dugmad zlatna za manžetne, sakoi ili sivi džemperi, slika i prilika profesora. Njegovi domaći zadaci su se radili satima, bilo ih je mnogo i bilo ih je uvek...

Ja sam tu i tada naučila sve što je potrebno za temeljnost i hladnokrvnost u analitičkom rešavanju složenih problema kasnije. Tu sam stekla tu veštinu. Zato sam na fakultetu bila u stanju (ispiti pismeni su trajali po 4 sata), ma koliko umorna bila, ma koji put po redu pokušavala da rešim zadatak, da bilo koju kobasicu od izraza izvedem do kraja bez greške. Taj skil dugujem njegovoj pedagogiji, od velikih izraza sa razlomcima, tj mešovitim brojevima u osnovnoj školi.

I na tome sam mu beskrajno zahvalna. A verujem i svi đaci koji su kod njega imali i 2 i 3.

 

Just now, Jimmy Kowalski said:

Posveti deci vreme, ponudi im pomoc, pa ce i rezultati testa biti mnogo bolji. Umesto sto ce reci "niste dovoljno ucili" ili "sto se ne ugledate na Jelenu ili Nikolu koji razbijaju". Da se malo samohvalisem, iako sam bio odlican u osnovnoj i jak vrlo dobar u srednjoj, bio sam uglavnom kampanjac. I naravno dosta nekih rupa u znanju. Ali kad nesto znam, svakome sam bio u stanju da za vrlo kratko vreme objasnim. Prosto sam umeo da priblizim gradivo bilo kome. Mnogi nastavnici/profesori to ne znaju..

To samo znači da ono što si naučio stvarno razumeš.

I ja sam takva. Ali sam se zato tokom procesa učenja uvek mučila kao Isus. Jedno je nešto naučiti, čak i reprodukovati za ispit, a drugo je zaista razumeti - jer samo ovo poslednje ostaje ugrađeno u memoriju i možeš brzo i lako da ga evociraš kadgod.

 

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

ne kapiram, izgleda da čovek nikad nije konkurisao ni za šta. pa i za najosnovnija zanimanja postoje uslovi pa s ne uzima u obzir onaj koji bi ali ih ne ispunjava. može da se primi i pozove na dodatnu obuku neko ko je u toj branši ali nije radio baš to. i to samo ako nema nekog ko se javio a da zna.

 

ili tako ili na vezaru i podobnost. Diplome se sad stancuju i vani a ne samo po Srbiji.

Link to comment
9 minutes ago, Tihajeza said:

 

Kako zašto? Da bi, kada sledećeg časa dođe da predaje gradivo po planu i programu, znala da li đaci uopšte mogu da je prate. Jer može da se desi da posle pola godine shvati da je džabe pričala.
Možda će malo prilagoditi predavanja, možda mesec dva dana raditi malo matematike iz osnovne škole, možda pojačati ta slaba mesta . Nije sigurno dala test zbog foruma i novina.

Upravo to. 

Da decu nauči propuštenom. 

Zato ne znam čemu ovolika larma ovde.

Zato su i smišljeni inicijalni testovi, ne da bismo se čudili, nego radi praktične primene. 

 

Inače, nikad nisam iznosila primere iz prakse javno. Ne zameri, meni se taj postupak nimalo ne sviđa.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...