Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako ja ovo kontam i sta zakon trazi (pisan pre pojave elektronskog recepta?) i kako izgleda procedura izdavanja leka onda bi apoteka kod izdavanja lekova tog tipa mogla da stampa elektronski recept za svaki slucaj. I da se onda to nosi uz lek.

Lek sto se izdaje na recept bi trebalo da ima neku nalepnicu sa bar kodom na kutiji ili slicno, sto bi omogucilo onom ko ima citac da ocita konkretan recept, a ne ceo medicinski dosije?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 minutes ago, djordje geprat said:

ti bogca. ja se onomad sablaznio zbog živke, sada zbog zeke. da se pripremim za sledeću. tipujem na.......:naughty:

@Valkyrietrazi te covek nesto.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
21 minutes ago, djordje geprat said:

ti bogca. ja se onomad sablaznio zbog živke, sada zbog zeke. da se pripremim za sledeću. tipujem na.......:naughty:

 

Đorđe, Zeka vam je bila težak adolescent*, a sad se bavi socijalnim radom :D (every cop is a criminal :lolol:

 

*zato ih sad najbolje hendlujem, da budem nelažno neskromna

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment

Sve u svemu, mogu koga hoće i kada hoće na "48h svadba"...sa osnovom ali i bez osnova....nmžš im ništa.

To je tako, prihvati ili ostavi.

  • +1 1
Link to comment

Узгред, не мора да се покаже рецепт, може и нпр. извештај лекара на коме пише да је преписан лек. Понављам, улажење у поступак због једне таблете је бесмислен, али ако некога ухватиш са три кутије нпр. потпуноима смисла да му тражиш да докаже зашто код себе има три кутије тог лека на улици.

Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Slavila sam 18. rođendan, nije bilo prijavljeno, a istovremeno je na spratu bila još jedna žurka, takođe osamnaesti :D


Naravno, lupalo se po zgradi, bacale se flaše (kasnije ću čuti) po stepeništu, s čije žurke, naravno da ne znamo. Prijavi nas komšija. Dođe policija, kuc kuc

 

 

 

Ja sam, kao ostali iz mog društva, žurku za svoj 18. rođendan prijavio policiji kao okupljanje, da ne bude posle neko ''remećenje mira i reda''. Komšija se nadrndao, pozvao policiju, oni otišli pravo kod njega i rekli da sam dobio dozvolu od njih. :s_d:

  • +1 1
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
38 minutes ago, DejanMilč said:

 

Ja sam, kao ostali iz mog društva, žurku za svoj 18. rođendan prijavio policiji kao okupljanje, da ne bude posle neko ''remećenje mira i reda''. Komšija se nadrndao, pozvao policiju, oni otišli pravo kod njega i rekli da sam dobio dozvolu od njih. :s_d:

 

Slažem se, to se tako radi, ali ovo je bilo mnogo davno, nije mi bilo na kraj pameti....drugo, nismo se ni dogovorili (a vrata do vrata, još su oni neki štreberi bili za razliku od ovih mojih divljaka), a na kraju, ulaz je bio mali, malo stanova a poslednja zgrada u tom delu brda. 

 

E sad, ne znam kako bih se provela da likovi nisu bacali flaše u ulazu, i to ko zna čiji, i da jedan nije pretio da će da se ubije zbog moje drugarice (skokom s prvog sprata), i da se moj brat nije pošibao s pandurima......Isuse. :isuse:

 

Uglavnom, moja prva pakla cigara je bila Pall mall, a odmah sutra sam otišla i kupila Winston zlatni.

 

I to mi nije bio jedini put da čekam roditelje da se vrate, a sedim potuljeno čekajući da im saopštim kakvo se novo sranje desilo na žurci (da, puštali su me i dalje da žurkam. Sestra je kasnije bila još gora. To su roditelji veka :kecman:).

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

U teoriji mogu da je drndaju i da joj traže izveštaj, ne stariji od 6 meseci, sa pečatom ustanove i faksimilom lekara po kome se lek uvodi u terapiju ili da zvaničnim putem traže uvid u medicinsku dokumentaciju ukoliko je lek u terapiju uveo izabrani lekar opšte prakse. 

U praksi je verovatno bilo izdrkavanje i maltretiranje jer im se jednostavno moglo.... 

Link to comment
12 minutes ago, DejanMilč said:

Hahahah, i to je rođendan za pamćenje! Na mom je neko uspeo da razbije kevinu kristalnu vazu koju je jedva dovukla iz Češke.

Da bih sačuvao živu glavu, nedelju dana sam spavao kod drugara i lagao da sam na ekskurziji. :D 

 

Pre par meseci smo sestra (dosta mlađa) i ja sele i mami priznale gde smo i kako sakrile sve pocepane i progorele delove nameštaja u poslednjih 20 godina. Fras dobila :D

  • Haha 2
Link to comment

I ja sam hteo mojoj svašta da priznam, pomislim da sam danas odrastao i ogroman čovek, ne može da me dohvati.  Ali uvek odustanem, setim se da keva ima crni pojas. :lolol:
Jednom nije mogla ćaleta da natera da joj popravi usisivač, čovek hteo da ide na pecanje i glancao je pribor.

Samo je preko njegove stolice stavila svoj crni pojas i ćale je istog dana usisao pola kuće, hahahahha

  • Haha 7
Link to comment

izvestaj lekara vam radi posao 100%

 

inace, vec mesec dana traje nestasica lorazepama koji mi je deo koktela koji pijem za hipertenziju. po izvestaju imam pravo na tri kutije tako da se nadam da necu biti uzapcen kada se vracam iz apoteke kako hamlet upozorava.

nad glumicom je sprovedeno klasicno pandursko izdrkavanje. 1/jedna/ tableta, ej, cega da je...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...