Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

 

Što se tiče izveštaja od privatnog dr, ti svakako moraš kod lekara opšte prakse. Ili će ti neke apoteke dati samo na izveštaj lekara, mada je upitno da li važi za psihofarmake. Meni su davali antibiotike tako.

 

ne moras kod opste prakse. lijek se izdaje po receptu koji napise specijalista iz privatne. 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ali ovo da hapse ljude koje nađu sa bensedinima, bromazepamima, jebo te

Nisam siguran da je pronalazak bromazepana razlog hapšenja.



....shiit has hit the fan.
  • +1 5
Link to comment

 

A može i od veterinara recept ili "recept". 

 

Prošle godine mi se pas šlogirao. Vet napisao na parčetu papira šta da uzmemo od lekova. Izmedju ostalog, i bensedin. I udario pečat. 

 

Uzeli bez problema. 

Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

ne moras kod opste prakse. lijek se izdaje po receptu koji napise specijalista iz privatne. 

Ja sam morao kod opste prakse da mi napise recept na osnovu izvestaja specijaliste iz privatne, da be bih placao lek koji je na D listi ( valjda se tako zove ta lista)

Link to comment
1 minute ago, morgana said:

sta bi onda bilo sa neosiguranima - zdravstvena usluga ne smije biti vezana iskljucivo za osiguranje?

Pa tu šljaka ovo što ti kažeš, mada se i apoteke razlikuju po tome kako rade. 

 

Evo @Lezilebovichima drugi slučaj. Definitivno zavisi od apoteke, možda i od vrste lekova

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

ne moras kod opste prakse. lijek se izdaje po receptu koji napise specijalista iz privatne. 

Ja sam morao kod opste prakse da mi napise recept na osnovu izvestaja specijaliste iz privatne, da be bih placao lek koji je na D listi ( valjda se tako zove ta lista)

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa vidi: u ovome što Hamlet kaže stoji da ne sme bromazepam. Što znači ako se držiš struktno zakona, a ona nema u sistemu, nije tortura policije, nego postupanje po ovlašćenjima. Imala sam prilike da čujem to da uvek može da se po slovu zakona pronađe prekršaj, ako baš hoće da ti ga pronađe

@renne

Kako nije tortura policije ako su je pretresali?

Odakle im pravo da pretresaju bilo koga na ulici?

  • +1 2
Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

Ja sam morao kod opste prakse da mi napise recept na osnovu izvestaja specijaliste iz privatne, da be bih placao lek koji je na D listi ( valjda se tako zove ta lista)

 

to je drugo, mogao si i izravno u apoteku ali bi platio

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mogao bih da se opkladim da je u srbistanu količina lekova za smirenje prodatih u apotekama višestruko veća od one prepisane od strane stručnih lica, iako zvanično idu samo preko recepta. I nije ni malo sučajno što se ne dira u to. 

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Pa tu šljaka ovo što ti kažeš, mada se i apoteke razlikuju po tome kako rade. 

 

razlikuju se samo utoliko sto neke striktnije pisu datum izdavanja lijeka od drugih. 

imala sam jednogodisnju  praksu bas sa bromazepamom.

nije to divljina, samo nema osnova, logicno, da se izdavanje lijeka knjizi u bazu drzavnog osiguranja.

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

@James Marshall sta bi onda bilo sa neosiguranima - zdravstvena usluga ne smije biti vezana iskljucivo za osiguranje?

 

edit, ti isto to kazes ali ja lose citam, sori

a i ja sam ga sročio, jebo sam mu kevu, sad gledam, krenuo kilavo, brisao, popravljao i naravno da je ispalo grbavo. 

Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

Kako nije tortura policije ako su je pretresali?

Odakle im pravo da pretresaju bilo koga na ulici?

 

Nisam mislila na to nego na posedovanje tablete. Ostatak niti znam šta je bilo tu (imamo vest iz novina), a nisam ni dovoljno upućena. 

Link to comment

Ovde je poenta da li se sme imati bensedin bez recepta. Po zakonu.
Sve ostalo je pitanje tehnike.

Da je glupavo, jeste. Ali zakon.



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...