Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 minutes ago, Ptica trkacica said:

D lista je lista kontrolisanih supstanci, mora se kod državnog po elektronski recept.

 

sta je d lista? ako je na njoj bromazepam, ponavljam, pise ga i privatni ljekar, drzavni nije tu nikakva posebna instanca nego samo radi u okvirima osiguranja koje vecina u drzavi ima.

 

3 minutes ago, James Marshall said:

a i ja sam ga sročio, jebo sam mu kevu, sad gledam, krenuo kilavo, brisao, popravljao i naravno da je ispalo grbavo. 

 

ma ne bre, do mene je, insistiram :D

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, morgana said:

 

razlikuju se samo utoliko sto neke striktnije pisu datum izdavanja lijeka od drugih. 

imala sam jednogodisnju  praksu bas sa bromazepamom.

nije to divljina, samo nema osnova, logicno, da se izdavanje lijeka knjizi u bazu drzavnog osiguranja.

Ma svašta rade, ima mraki pravo. Tokom kovida sam uzimala članu porodice Zoloft na izveštaj iz 2018. Da se ne bi zarazio (starija osoba u izolaciji) idući po kontrolama. I davali mi :fantom: samo me na jednom mestu otkulirali :lolol:

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

da svasta rade, vjerujem, kao sto inace svuda rade svasta. mene su bogami svaki put zapisali. 

 

edit, a u vrijeme kovida su svi tolerisali stare recepte, to je poseban slucaj i nije maligan 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
Just now, morgana said:

 

sta je d lista? ako je na njoj bromazepam, ponavljam, pise ga i privatni ljekar, drzavni nije tu nikakva posebna instanca nego samo radi u okvirima osiguranja koje vecina u drzavi ima.

 

 

ma ne bre, do mene je, insistiram :D

Ne znam šta je sve na listi, ja govorim o hidrokortizonu.  Pije moja mama.

 

To ne mere bez recepta državnog i striktno izbroje svaku tabletu.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, JozoMujica said:

Kako nije tortura policije ako su je pretresali?

Odakle im pravo da pretresaju bilo koga na ulici?

Iz ZKP im pravo. Da joj pregledaju prtljag, a za pretres lica dobiju naredbu suda, a prethodno je zadrze. 

Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Iz ZKP im pravo. Da joj pregledaju prtljag, a za pretres lica dobiju naredbu suda, a prethodno je zadrze. 

 

Pojasni mi molim te da ne kopam sad po zakonima, imaju pravo tek tako bilo koga da zaustave na ulici i pregledaju mu sta mu je u torbi, bez sumnje na KD?

Link to comment
3 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pojasni mi molim te da ne kopam sad po zakonima, imaju pravo tek tako bilo koga da zaustave na ulici i pregledaju mu sta mu je u torbi, bez sumnje na KD?

Teoretski ne, prakticno da. 

Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Teoretski ne, prakticno da. 

 

Drugim recima ako nadju nesto, najebao si, ako ne nadju nista mozes da ih tuzis za prekoracenje ovlascenja i da ispusis na sudu?

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

 

Drugim recima ako nadju nesto, najebao si, ako ne nadju nista mozes da ih tuzis za prekoracenje ovlascenja i da ispusis na sudu?

Pa ne možeš da ih tuzis za prekoračenje ako ne prekorace. Kažu, sumnjivo si se ponašao i zato su pronašli osnov sumnje. 

  • Hvala 1
Link to comment

e sto mene nervira, a nesrazmjerno cesto mi se desava, kad me sluzbenice na aerodromu ispipaju ko da sam osama bin laden, pocinjem da vjerujem da mnome ispunjavaju normu bas zato sto ne izgledam sumnjivo niti kao da cu da negodujem. a cak ni ne nosim bromazepam sa sobom. trol of! sto bi rekao uros.

  • Haha 3
Link to comment
6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa ne možeš da ih tuzis za prekoračenje ako ne prekorace. Kažu, sumnjivo si se ponašao i zato su pronašli osnov sumnje. 

 

Pa to sam i napisao, ako ih tuzis ispusis na sudu. :laugh:

Link to comment

Drugim recima ako si "drzak" i svadjas se sa organima reda ili nagazis nekog kome nije dan mogu da te sikaniraju dotle da ti nikad ne padne na pamet da nekog tuzis. Ukoliko nemas 20 svedoka za prekoracenje ovlascenja i to snimljeno na 10 raznih uredjaja pa pride i advokata koji je spreman da se bori protiv sistema uvek ce da bude tvoj rec protiv reci policije i tuzilastva kojima ne pada na pamet da idu jedni protiv drugih. 

 

Sto se tice bromazepama i ostalih lekica, privatnici su obavezni da izdavanja upisuju u posebnu svesku tj. da vode evidenciju kome su prodali sta te da vode racuna da ne prodaju istoj osobi prekomernu dozu. Naravno da ce privatnik da proda 50 kutija ksalola zainteresovanoj strani i da kuca kes svaki dan 50 dana za redom i svaki dan upisuje random osobu u evidenciju.

 

Ja sam se na niskom aerodromu krstio i levom i desnom rukom kad su bakici od 80+ godina nasli u torbi lekove za nesto, jednu kutiju koja spada u kategoriju lekova koji se daju samo preko recepta/izvoda. Sikanirali je sat vremena u onom klaustrofobicnom prostoru kao je organizatorka krijumcarenja heroina. Zena posla kod deteta, gde vec po EU, ponela lek koji pije, ovi je smarali da im dostavi celu medicinsku dokumentaciju ili nema tableta. Mislim da je bio neki lek za srce, pritisak, nista od trouglic lekova.

  • Tužno 1
Link to comment

Mislim da je priča usmerena protiv tog festivala u Kraljevu. Navodno je policija pre predstave legitimisala rendom ljude na ulici koji su krenuli na predstavu, pa su prestali kad je Vladan Slavkovic izašao da ih pita zašto i ko im je naredio. Onda su posle predstave preprečili put kombiju sa glumcima ko da su neki mafijaši i krenuli da pretresaju…

To je verzija koja je stigla do mene.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
6 minutes ago, Zlurad said:

Drugim recima ako si "drzak" i svadjas se sa organima reda ili nagazis nekog kome nije dan mogu da te sikaniraju dotle da ti nikad ne padne na pamet da nekog tuzis. Ukoliko nemas 20 svedoka za prekoracenje ovlascenja i to snimljeno na 10 raznih uredjaja pa pride i advokata koji je spreman da se bori protiv sistema uvek ce da bude tvoj rec protiv reci policije i tuzilastva kojima ne pada na pamet da idu jedni protiv drugih. 

 

 

 

Imala sam ja jedenu epopeju, doduše za vreme Zlobe, kad je čini mi se panduracija mogla da ti radi šta god hoće. Ali, da, primer mi je poslužio.

 

Slavila sam 18. rođendan, nije bilo prijavljeno, a istovremeno je na spratu bila još jedna žurka, takođe osamnaesti :D


Naravno, lupalo se po zgradi, bacale se flaše (kasnije ću čuti) po stepeništu, s čije žurke, naravno da ne znamo. Prijavi nas komšija. Dođe policija, kuc kuc, ne ulaze oni, ja izađem, šta je, pa ja kažem šta je, izvinim se, eto ga moj brat stariji, da preuzme. Kaže on njima drčno, jel imate nalog, vratio se iz US neku godinu ranije, primenio američke principe, jebe se Slobinoj policiji za naloge, kako je on zatvorio vrata, tako su oni odalamili i ušli. Hoćeš ti s nama da se svađaš, ko je ovde slavljenik, ja se javim, pap prijava lepo, nemala 18 godina još uvek (za koji dan), prosleđeno centru za socijalni rad, idem ja mesec dana kasnije s ćaletom na razgovor, delikvencija, ćale mi kenja kako nikad nije imao posla sa zakonom do mene, propašće u zemlju i tako dalje.

 

Jebiga, rage against i tako dalje :D počela sam da pušim te večeri, do tad nijednu cigaru nisam zapalila.

 

 

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...