Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Može da se vidi verovatno u sistemu da je propisan. Mislim to za jednu tabletu je zajebancija, mada je pitanje kakve su prave okolnosti svega

 

I ja mislim da se svađala, pa su se izdrkavali malo. 

 

Inače, u listi ima milion benzodiazepina (anksiolitici, a daju se inhroničnim bolesnicima od kardiovaskularnih bolesti, itd) a ne videh antidepresive :fantom:

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

ali čekaj, koliko znam nigde u zakonu nije propisano da moraš nositi elektronsku knjižicu sa sobom?

i ko dozvolkjava mupu da drlja po bazi lekova bilo koga od nas?

Link to comment

Ne moraš, ali se lekovi mogu dobiti i na ličnu kartu. 

 

Edit: može se dobiti uvid u recepte

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

A kako ide kad ti privatni dr prepiše nešto?

On nažvrlja tamo u izveštaju ili nekom papiriću da treba piti te i te lekove koji idu samo preko recepta, apotekar samo baci pogled i proda ti ih, bez knjižice, ne udje nigde u sistem.

Očigledno je to prilično neuredjeno, dovoljno je da znaš apotekara i možeš kupiti bilo šta. Tako da, ako žele da urade nešto, nek krenu redom.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

apotekar unese ime ljekara iz privatne prakse u bazu, uglavnom, a na receptu napise datum izdavanja lijeka, govoreci o bromazepamu. 

moje iskustvo je iz prve polovibe korone, tada su se tolerisali i stariji recepti. ne znam da li bi ih i policija tolerisala.

 

Edited by morgana
Link to comment
1 minute ago, renne said:

kako?

nisam nikad bio kod lekara pa ne znam

 

Just now, mraki said:

A kako ide kad ti privatni dr prepiše nešto?

On nažvrlja tamo na izveštaju i nekom papiriću da treba piti te i te lekove koji idu samo preko recepta, apotekar samo baci pogled i proda ti ih, bez knjižice?

Očigledno je to prilično neuredjen sistem, dovoljno je da znaš apotekara i možeš kupiti bilo šta. Tako da, ako žele da urade nešto, nek krenu redom.

Nije neuređen. Nećeš dobiti ništa ako nemaš osiguranje, ali ako imaš, a kod sebe nemaš knjižicu, a imaš l.k., može da uđe u sistem s tim i izda ti recept. Meni su davali tako. 

 

Što se tiče izveštaja od privatnog dr, ti svakako moraš kod lekara opšte prakse. Ili će ti neke apoteke dati samo na izveštaj lekara, mada je upitno da li važi za psihofarmake. Meni su davali antibiotike tako.

Link to comment

Ali probatne prakse nisu umrežene, i dalje u apotekama mogu maniulisati sa tim kako požele.

Ne znam konkretno za lekove za smirenje, ali imao sam pre par meseci slučaj sa antibioticima.

Udjem u apoteku, tražim, ne može bez recepta. Pokažem papirić od privatnog dr, dobijem odmah.

Mislim, nije tajna da se svi ti lekovi mogu kupiti “preko veze” i bez recepta. E sad kako ih oni knjiže, to nemam pojma.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Pa vidi: u ovome što Hamlet kaže stoji da ne sme bromazepam. Što znači ako se držiš struktno zakona, a ona nema u sistemu, nije tortura policije, nego postupanje po ovlašćenjima. Imala sam prilike da čujem to da uvek može da se po slovu zakona pronađe prekršaj, ako baš hoće da ti ga pronađe

@renne

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

 

Što se tiče izveštaja od privatnog dr, ti svakako moraš kod lekara opšte prakse. Ili će ti neke apoteke dati samo na izveštaj lekara, mada je upitno da li važi za psihofarmake. Meni su davali antibiotike tako.

 

ne moras kod opste prakse. lijek se izdaje po receptu koji napise specijalista iz privatne. 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...