Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

mi ne samo shto aktivno kvarimo svoj kamen za kupus, mi chinimo da se tudj kamen za kupus kvari u nashem prisustvu [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije najjasnija situacija, ali pre mi deluje da su sami muljali nego da im je neko podmetnuo.

Koliko uopšte taj naš C&A ima veze sa matičnom kompanijom?

Mislim, zvuči kao da je direktna ispostava, a ne neki domaći biznis.

U tom slučaju bi mogli da se otvore i plate šta treba, bez dodatnog blamiranja. 
Koliko kapiram, oni će sad samo da zapale i nikom ništa? :unsure:
 

Mogla bi posebna tema, biznis u srbalja ili tako nešto za ovakve akcije.

Ostadosmo bez WinWina i C und A, težak dan za potrošačko društvo. :dry:

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Koliko uopšte taj naš C&A ima veze sa matičnom kompanijom?

 

Quote

Firma je u stopostotnom vlasništvu austrijske kompanije Retvicon.

https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/nemacki-brend-ca-odlazi-iz-srbije/

 

Google pronalazi taj Retvicon kao vlasnika C&A firmi po raznim zemljama.

 

Quote

Kako saznajemo, iza cele priče stoje mahinacaje ovog modnog lanca koji je u Srbiju došao 2012. godine i koji je sada zbog nelegalnog poslovanja i višemilionskog carinskog prekršaja bukvalno sateran uza zid.

Protiv kompanije C&A, postupak je pokrenula Uprava Carina koja je u leto 2021. otkrila malverzacije u vezi sa uvozom robe koja nije njihov brend. Prema našim saznanjima radi se o švercovanju robe još od 2014.

- Skoro 7 godina ova kompanija je sa austrijskim špediterom "Quehenberger" radila protiv zakona. Zajedno su omogućili da se ozvaniči švercovana kineska roba kao njihova, tako što su udarali pečat koji je trebalo da bude dokaz originalnosti. Špediter je čak posle pokretanja postupka Uprave Carina promenio ime, a kako bi sačuvao reputaciju i mogao dalje da radi u Srbiji - kaže naš dobro obavešten izvor i napominje da u ovom prekršaju nije učestvovao niti jedan radnik Uprave carina.

blic.rs/biznis/privreda-i-finansije/blic-biznis-saznaje-modni-brend-canda-bezi-iz-srbije-svercovali-kinesku-robu-i/3b3ytgd

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Alec said:

Ja sam razumeo da su u saradnji sa špediterom uvozili robu Kineskog porekla, a predstavljali je kao da je EU porekla (gde nema carine). Pa je carina to otkrila i retroaktivno ih zadužila za sve što su tako uvozili od ranije.

 

ja sad ovo ne razumem, zar nisu ukinute carinske dazbine na tekstil, nevezano za poreklo? Upravo zbog navodnog zaposljavanja lokalnog stanovnistva (OK svi znamo da nije zbog toga, nego da bi vlasnik Zare bio jos bogatiji i da ubije sve male firme u Evropi)

Link to comment
25 minutes ago, Lancia said:

ja sad ovo ne razumem, zar nisu ukinute carinske dazbine na tekstil, nevezano za poreklo? Upravo zbog navodnog zaposljavanja lokalnog stanovnistva (OK svi znamo da nije zbog toga, nego da bi vlasnik Zare bio jos bogatiji i da ubije sve male firme u Evropi)

Nisam ekspert, ali mislim da kod nas ipak zavisi od porekla, odnosno da se tekstilna roba iz Kine i drugih zemalja dalekog istoka ipak carini.

 

Evo jedan link vezan za sličnu robu:

Link

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Alec said:

Nisam ekspert, ali mislim da kod nas ipak zavisi od porekla, odnosno da se tekstilna roba iz Kine i drugih zemalja dalekog istoka ipak carini.

 

Evo jedan link vezan za sličnu robu:

Link

Moja greska. Mislio sam da smo i mi potpisnici slobodne trgovine. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, renne said:

ali ovo da hapse ljude koje nađu sa bensedinima, bromazepamima, jebo te

Gde hapse? Čula sam da ti eventualno uzmu ako nemaš neki dokaz da si F ili neki drugi pacijent. I naravno, ako ne nosiš 30 kutija za par dana

Link to comment
7 minutes ago, renne said:

ali ovo da hapse ljude koje nađu sa bensedinima, bromazepamima, jebo te

 

Phhh...mene uapsili pred 200 ljudi za tabletu i po ksalola koju su mi nasli u novcaniku, u narko diviziji mupa me zajebavali i celu noc mi nudili slatkise da se dignem jer "narkotici". Uapsen u 22h, pustili me u 7 ujutru. Cekali jutro da se probudi tuzioc da provere s njime dal da mi pisu prijavu za posedovanje ili da ne znam sta rade. Na kraju kad su ga dobili lik popizdeo, kaze "moja sekretarica progura 5 tableta raznih tableta za smirenje samo uz jutarnju kafu, vi me zovete celu noc za tabletu i po ksalola". Na kraju morao da donesem izvestaj lekara, jes da je bio 5 godina star (malo stariji od tableta) ali su pretili da ce da mi podignu tuzbu. Kad sam doneo izvestaj  vratili mi tabletu i po. Iz sefa. :lolol:

  • Haha 9
Link to comment

Bromazepan je na listi lekova koje ne smeš da imaš bez recepta. Ako dokaze da je imala recept nema dela. Ako ne onda je onaj 246a - držanje 

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...