Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

21 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mene zuljaju dani grljenja zaposlenih…

I mene isto, ja ne bih mogao da radim sa takvom osobom...

 

ALi, ja sam old school, genX, boring, old motherfucker....

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, Ayatollah said:

Ma dajte ljudi, zanemarite ovakve likove, to su obični attention whore-ovi koji privlače pažnju na sebe na LinkedIn-u. Šta znači ovo kukanje tamo - ako hoćeš da nađeš posao, a nisi neko koga jure headhunteri, zna se kako se traži - ili preko kontakata ili napraviš CV i šalješ svima koji nude posao i ideš na desetine razgovora. Ja sam bio na barem 10 - 15 razgovora za razne poslove, na različitim nivoima senioriteta i stizao sam do različitih faza, od toga da mi se više niko i ne javi, preko toga da uđem u finalne krugove, do toga da dobijem ponudu za tu poziciju, ili čak i drugu poziciju u istoj firmi. Ovaj lik bi malo da bude neki menadžer, a ne zna nikog bitnog, niti je neki high profile kandidat da ga jure headhunteri, jer je za to bitnije iskustvo od doktorata, pa kuka po LinkedIn-u.

 

Btw, apsolutno je tačno ovo što Radiša kaže - prag ispod kojeg si interesantan recriuterima je 40 godina, barem u mojoj struci. Ja sam osetio to na svom ličnom primeru, a vidim da je tako i sa drugim kolegama. Ako hoćeš da promeniš posao posle 40 godine, a nisi menadžer/direktor, ili te gledaju kao neuspešnog (jer bi napredovao do 40 godine da nešto vrediš) ili se čude što ne otvaraš svoju sopstvenu praksu, i uvek će uzeti nekog mlađeg, iako imaš neuporedivo više iskustva i znanja, a nisi značajno skuplji. 

 

vidi, apsolutno si u pravu. i to je i moj stav generalno.

 

razlog što sam okačio post je što je to samo još jedan u nizu ljudi koje vidim u svom okruženju koji se muče da dođu do pristojnog posla i onda u očajanju zapale. jbt, jedan od poslednjih koji je otišao je moj drugar koji sad radi u Ekvatorijalnoj Gvineji kao neki security instruktor. a završio čovek rudarstvo. da znam, možemo da ga naduvamo što je studirao baš to što i nema neku perspektivu. al onda se vraćamo na ono, ne možemo svi da radimo u 2-3 struke koje imaju high demand na tržištu.

 

mislim, možda je sam post loš izbor kao primer. a i znam da ljudi ovde masovno hejtuju Linkedin :D 

Edited by Svarog
  • Wub 1
Link to comment
13 minutes ago, Ayatollah said:

Btw, apsolutno je tačno ovo što Radiša kaže - prag ispod kojeg si interesantan recriuterima je 40 godina, barem u mojoj struci. Ja sam osetio to na svom ličnom primeru, a vidim da je tako i sa drugim kolegama. Ako hoćeš da promeniš posao posle 40 godine, a nisi menadžer/direktor, ili te gledaju kao neuspešnog (jer bi napredovao do 40 godine da nešto vrediš) ili se čude što ne otvaraš svoju sopstvenu praksu, i uvek će uzeti nekog mlađeg, iako imaš neuporedivo više iskustva i znanja, a nisi značajno skuplji. 

 

Ovo je nazalost potpuno tacno i ovde na zapadu.

 

Posle 40 ako pokusavas preko CV-a je jako jako zajebano cak i u IT. Imaces uvek problem da trazis ili preveliku ili premalu platu kao IC.

 

Prvi put da postanes menadzer ili team lead je moguce samo kroz promociju. I onda guras jos godinu dve i prelazis negde na drugu menadzersku da bi dobio i povecanje plate. :)

Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

 

 

Btw, apsolutno je tačno ovo što Radiša kaže - prag ispod kojeg si interesantan recriuterima je 40 godina, barem u mojoj struci. Ja sam osetio to na svom ličnom primeru, a vidim da je tako i sa drugim kolegama. Ako hoćeš da promeniš posao posle 40 godine, a nisi menadžer/direktor, ili te gledaju kao neuspešnog (jer bi napredovao do 40 godine da nešto vrediš) ili se čude što ne otvaraš svoju sopstvenu praksu, i uvek će uzeti nekog mlađeg, iako imaš neuporedivo više iskustva i znanja, a nisi značajno skuplji. 

Pa da jer mlađeg možeš više da cediš...

 

Mada mene još cimaju headhunteri, iako sam na Linkedinu sjebao svoj profil, da nema skoro ništa... Pretpostavljam da je to po nekim preporukama, ali onda treba da vide broj mojih godina i da shvate da se sigurno neću cimati za pozicuju koja je neko sranje...

 

A i ogalsi koji se šalju...Juče sam dobio od nekog HH nešto što odgovara onome što znam, ali se traži 5 godina radnog iskustva (kontam neće zaposliti nekog sa 20+, niti će mu dati adekvatnu platu,)... AKo postoji čovek koji je za 5 godina naučio to sve što piše u oglasu, plus ima iskustva u tačno određenim privrednim granama, uz to govori 2 strana jezika, ja bih voleo da ga zaposlim da radi sa mnom i platio bih ga koliko traži...

 

Jebo ih u oglase i zahteve...

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

 AKo postoji čovek koji je za 5 godina naučio to sve što piše u oglasu, plus ima iskustva u tačno određenim privrednim granama, uz to govori 2 strana jezika, ja bih voleo da ga zaposlim da radi sa mnom i platio bih ga koliko traži...

 

eaf2db9b368de1119315541ece01a139--track-

  • Wub 1
Link to comment
 
Piše da je upisao faks 2002. znači nema još ni 40. Mislim da je upravu Snarc, "dršte me da ne odem"
mozda se josh spustia granica, 40 je bila pre 10 godina, kad su moje drugarice postradale, a i jedan lik odavde, sa ppp, koji je bio top menadzment sklon kretanju, i u jednom trnasferu mu rekli a pa batice mator si. mozda se i to promenilo, shto da ne.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

 

vidi, apsolutno si u pravu. i to je i moj stav generalno.

 

razlog što sam okačio post je što je to samo još jedan u nizu ljudi koje vidim u svom okruženju koji se muče da dođu do pristojnog posla i onda u očajanju zapale. jbt, jedan od poslednjih koji je otišao je moj drugar koji sad radi u Ekvatorijalnoj Gvineji kao neki security instruktor. a završio čovek rudarstvo. da znam, možemo da ga naduvamo što je studirao baš to što i nema neku perspektivu. al onda se vraćamo na ono, ne možemo svi da radimo u 2-3 struke koje imaju high demand na tržištu.

 

mislim, možda je sam post loš izbor kao primer. a i znam da ljudi ovde masovno hejtuju Linkedin :D 

 

Kako nema perspektivu, a Rio Tinto ? 

 

:Jova:

 

 

I'll show myself out

Link to comment

bukvalno [emoji38]ol:

ali svejedno se vracamo na osnovne postavke, nismo ni odlazili, da li cemo da poginemo za sebe ili za gospodara. za gospodara, naravno :D

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
54 minutes ago, gospa buba said:

mozda se josh spustia granica, 40 je bila pre 10 godina, kad su moje drugarice postradale, a i jedan lik odavde, sa ppp, koji je bio top menadzment sklon kretanju, i u jednom trnasferu mu rekli a pa batice mator si. mozda se i to promenilo, shto da ne.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Meni su prvi put rekli da sam mator za posao kada sam imao 30 godina, i to u nekoj od ovih većih recruiter kompanija (Hill, Manpower, etc., zaboravio sam tačno gde). To je realno bio težak bullshit obzirom da sam već tada imao skoro 5 godina iskustva, pa sam eventualno bio mator samo za pripravnika, a za to nisam aplicirao sigurno.

 

E sada, i više nego jednom su mi rekli da sam overqualified i/ili overexperienced (što je poprilična nebuloza, da imaš previše iskustva), u osnovi čega stoji jedino i isključivo to koliko poslodavac ima nameru da plati tog nekog koga hoće da angažuje. Primera radi, imao sam situaciju da u jednoj velikoj firmi apliciram za menadžersku poziciju u Dispute Resolutionu, koja uključuje prilično veliki obim aktivnosti vezanih za hendlovanje međunarodnih arbitraža i velikih sudskih postupaka, i da sam tu odbijen sa istim obrazloženjem, što mi je inicijalno bilo šokantno. Posle se ispostavilo da su oni imali nameru da angažuju nekog ko će da bude zadužen za hendlovanje sporova vrednih više desetina miliona evra, a da su hteli da ga plate cca 600-700 evra mesečno. Naravno da nisu našli nikog, jer oni koji su hteli da rade za te pare im nisu bili prihvatljivi sa aspekta znanja i iskustva, a oni koji su bili prihvatljivi su im bili preskupi.

Link to comment
24 minutes ago, radisa said:

Vratimo Rio Tinto... :fantom:

 

 

Dobar je Abramović, sve sami američki, engleski, nemački, francuski špijuni, ali zato Rusima služiti je velika čast.

Link to comment

Ne razumem kako te firme misle da napreduju. Moja drugarica u usa,nasa poreklom, isto neki advokat, za medjunarodno i finansije, ima u svakom novom ugovoru klauzulu da ako joj neka firme pridje da je recruit, mora prvo svojoj firmi da javi i oni da ponude iste ili bolje uslove. Opasna je, opasna! Super zaradjuje al krvavo po meni. Od jutra do sutra radi. Mislim da je u ovoj poslednjoj firmi vec pet godina i da su bar 2x vec korigovali uslove sa njom. Ne zele da je puste nikako. 

Link to comment
18 minutes ago, mustang said:

Ne razumem kako te firme misle da napreduju. Moja drugarica u usa,nasa poreklom, isto neki advokat, za medjunarodno i finansije, ima u svakom novom ugovoru klauzulu da ako joj neka firme pridje da je recruit, mora prvo svojoj firmi da javi i oni da ponude iste ili bolje uslove. Opasna je, opasna! Super zaradjuje al krvavo po meni. Od jutra do sutra radi. Mislim da je u ovoj poslednjoj firmi vec pet godina i da su bar 2x vec korigovali uslove sa njom. Ne zele da je puste nikako. 

Ozbiljne firme tako rade, sa ozbiljnim ljudima...

 

Neozbiljne kažu, putuj igunmane, svako je zamenjiv....

  • Wub 1
Link to comment

To bi se u ozbiljnim državama zvalo ropstvo, ali pošto smo prihvatili boga kapitalizma, za sada možemo samo da mu ga dudlamo dok rmbačimo od jutra do sutra a sve u nadi da ćemo jednog dana kad to više kurcu ne bude vrijedilo moći da živimo kako hoćemo. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...